Aikataulut ja teemat 2022

Tältä sivulta näet printtimedioidemme aikataulut ja teemat. Voit halutessasi suodattaa näkymän, jolloin näet vain valitsemasi mediat tai mediat aihepiirin mukaan. Suodatusta voi muuttaa klikkaamalla. ”Tyhjennä valinnat” nollaa kaikki suodattimet.
Voit myös etsiä lehtien teemoja avoimella tekstihaulla.
Ilman suodatusta tai hakuja näet normaalisti kaikkien medioiden tiedot aakkosjärjestyksessä, kuten aikaisemmin.

Suodata näkymä (valitse näytettävät mediat)

Mediat


Mediat aihepiireittäin


Avoin teemahaku (etsi hakusanalla)

Kirjoita kenttään hakusana (esim. joulu) ja paina enter. Hakutulokset näkyvät esikatseluna alla sekä sivulla turkoosilla taustalla korostettuna.

Hups! Valintaasi sopivia medioita ei löytynyt. Tyhjennä valinnat ja kokeile toisia suodattimia.


Alibi

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Alibi122.12.25.11.2.12.
Alibi228.1.3.1.11.1.
Alibi325.2.1.2.8.2.
Alibi41.4.8.3.15.3.
Alibi56.5.8.4.19.4.
Alibi63.6.9.5.16.5.
Alibi71.7.6.6.13.6.
Alibi85.8.12.7.19.7.
Alibi92.9.9.8.16.8.
Alibi107.10.13.9.20.9.
Alibi114.11.11.10.18.10.
Alibi122.12.8.11.15.11.

Anna

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Anna15.1.14.12.21.12.Kevyesti kohti uutta vuotta! Painonhallinta ja ravitsemus. Hyvän olon ruokaohjeet.
Anna212.1.20.12.28.12.Talvi-ihon parhaat hoitotuotteet. Henkinen hyvinvointi.
Anna319.1.28.12.5.1.Hiustenhoito ja hemmottelu. Hiustrendit.
Anna426.1.5.1.13.1.Matkailun uudet tuulet läheltä ja kaukaa. Terveysteemana intiimivaivojen hoito.
Anna52.2.13.1.20.1.Talven makuja: keitot, padat ja lisukkeet. Terveysteemana vaihdevuodet. Kevään kirjauutuudet.
Anna69.2.20.1.27.1.Sisustusekstra: piristystä kotiin vastuullisilla valinnoilla. Kauneusteemana yövoiteet.
Anna716.2.27.1.3.2.Hyvän olon ekstra: eroon väsymyksestä. Makuuhuoneen tekstiilit. Lisäravinteet.
Anna823.2.3.2.10.2.Suuri kevätmuotinumero. Ihanat asusteet. Kauneusteemana kuorinta-aineet.
Anna92.3.10.2.17.2.Lisää liikkuvuutta! Kehonhuolto, välineet ja varusteet. Kauneusteemana vartalovoiteet.
Anna109.3.17.2.24.2.Hiusekstra: kotivärit, muotoilu- ja hoitotuotteet. Näppärää arkiruokaa mausta tinkimättä.
Anna1116.3.24.2.3.3.Suuri takkikisa! Kevään parhaat takit ja asusteet. Markettikosmetiikan parhaat. Helpotusta suolisto-ongelmiin.
Anna1223.3.3.3.10.3.Leivontaekstra: leivät, sämpylät ja muut lämpimäiset. Sisustusteemana viherkasvit.
Anna1330.3.10.3.17.3.Ylös, ulos ja lenkille! Kävelyn terveyshyödyt. Ulkoiluvaatteet. Hyvinvointia luustolle.
Anna146.4.17.3.24.3.Pääsiäisen menu ja parhaat viinit. Ripsiväritesti.
Anna15-1613.4.24.3.31.3.Pääsiäisen tupalanumero. Rakkausekstra: ilo irti makuuhuoneessa! Keväiset viikonloppulomat. Apteekkikosmetiikka.
Anna1727.4.5.4.12.4.Kevyet ja maukkaat salaatit. Kuohuviinitasting: parhaat kuplat.
Anna184.5.12.4.21.4.Kevään kauneusekstra: uutuustuoksut. Käsien ja jalkojen hoito.
Anna1911.5.21.4.28.4.Nyt juhlitaan! Kevään ja kesän juhlien suolaiset ja makeat tarjottavat. Sisustusteemana pihat ja parvekkeet.
Anna2018.5.28.4.5.5.Upea kesämuotinumero! Ihanat mekot ja kepeät kengät.
Anna2125.5.5.5.12.5.Golf ja muut innostavat ulkoilulajit. Aurinkovoiteet ja itseruskettavat.
Anna221.6.11.5.18.5.Uima-asut joka vartalolle. Terveysteemana suun hyvinvointi.
Anna238.6.18.5.25.5.Kesäloman matkatärpit meiltä ja muualta. Vatsan hyvinvointi.
Anna2415.6.25.5.2.6.Lukuekstra: kesän uutuuskirjat ja toimituksen valinnat. Sisustusideat mökille.
Anna25-2622.6.2.6.9.6.Juhannustupla: uudet grilliherkut ja niihin sopivat juomat, myös alkoholittomat. Viikon kesäkoti -sarja alkaa.
Anna276.7.15.6.22.6.Kesäleivontaekstra: makeat ja raikkaat herkut. Mökkikosmetiikka.
Anna2813.7.22.6.30.6.Naantalin Asuntomessut, osa 1. Sisustustoimittajan valinnat: viihtyisimmät kohteet ja uusimmat ideat.
Anna2920.7.30.6.7.7.Asuntomessut, osa 2. Toimivimmat tilaratkaisut. Sisustusvinkkejä oman kodin piensisustukseen.
Anna3027.7.7.7.14.7.Hyvinvointia luonnonvesistä. Vesijumppaa ja laiturijoogaa. Hemmottelutuotteet saunaan.
Anna313.8.14.7.21.7.Tyylikäs töihinpaluu. Vaatekaapin päivitys. Kehystä katse: linjakkaat silmälasinkehykset.
Anna3210.8.21.7.28.7.Arkiruokaa. Ihonhoidon päivitys kesän jälkeen. Eroon turvotuksesta.
Anna3317.8.28.7.4.8.Arkiliikunta. Testissä uudet liikuntalajit. Hyvinvointia nivelille.
Anna3424.8.4.8.11.8.Hiusekstra. Ideoita tyylin päivitykseen. Värit ja hoitotuotteet.
Anna3531.8.11.8.18.8.Syysmuodin tuulet. Annan supersuosittu takkikisa ja tyylikkäimmät asusteet.
Anna367.9.18.8.25.8.Sisustusnumero: Habitaren parhaat palat. Retkikohteita viikonloppureissuille.
Anna3714.9.25.8.1.9.Suuri ruokanumero: satokauden makuja. Kauneusteemana seerumit ja tehovoiteet.
Anna3821.9.1.9.8.9.Matkateema: viikonloppumatkat ja minibreikit. Terveysteemana vatsan hyvinvointi.
Anna3928.9.8.9.15.9.Kirjanumero: syksyn luku- ja kuunteluelämykset. 
Anna405.10.15.9.22.9.Roosa nauha -numero. Kauneusteemana hemmottelu: kuorinnat ja naamiot.
Anna4112.10.22.9.29.9.Keittiön sisustusideat, astiat ja kattaus. Apteekkikosmetiikka.
Anna4219.10.29.9.6.10.Syksyn suuri kauneusekstra: meikkilookit. Näin valitset oikean huulipunan.
Anna4326.10.6.10.13.10.Ruokanumero: maailman keittiöiden parhaat. Syksyn parhaat punaviinit.
Anna442.11.13.10. 20.10.Eväitä hyvään yöhön. Hyvinvointivalmisteet. Alusvaatteet ja yöasut.
Anna459.11. 20.10.27.10.Haaveiden matkakohteet. Hyvän olon teema: helpotusta intiimivaivoihin.
Anna4616.11.27.10.3.11.Pikkujoulun kulttuuriekstra: elokuvat, teatteri ja muut elämykset. Sisustusteemana valaisimet.
Anna4723.11.3.11.10.11.Korkkarit kattoon! Pikkumustat ja juhlalook: meikit ja hiukset. Uutuustuoksut.
Anna4830.11.10.11.17.11.Annan raati valitsi vuoden parhaat kosmetiikkatuotteet. Joulun leivonta. Glögit. Koru- ja kellolahjat.
Anna497.12.16.11.23.11.Upea jouluruokaekstra: joulun klassikot uudella tvistillä. Parhaat viinit.
Anna5014.12.23.11.30.11.Kirjalahjat. Joulukodin sisustus.
Anna51-5221.12.30.11.8.12.Tunnelmallinen joulutupla. Uudenvuoden menyy ja kuplivat juomat. Trendikatsaus vuoteen 2023.

Deko

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Deko15.1.7.12.14.12.Kesytä kodin kaaos: toimiva eteinen, vaatehuone ja komero. Lämpimät kodintekstiilit. Persoonallisuutta taiteella ja sommitelmilla.
Deko22.2.4.1.12.1.Trendikkäät 70-luvun kodit. Upeat keittiöuutuudet. Uutta ilmettä edullisesti: ovet, helat, vetimet, kaakelit, maalit. Kauniit ja toimivat siivousvälineet. Kierrätys kuntoon.
Deko32.3.2.2.9.2.Sisusta kasveilla: ruukut, hittikasvit, kasvivalot, laatikot, hoito. Haaveena parvekkeen kukkaloisto tai hyötytarha. Säilytä kirjat kekseliäästi.
Deko430.3.2.3.9.3.Kaunis kylpyhuone, sauna ja kotispa. Katseenkestävät kuntoiluvälineet. Uudet verhoratkaisut: suojaa ja tunnelmaa tekstiileillä, kaihtimilla, markiiseilla.
Deko54.5.4.4.11.4.Kevään juhlien hurmaavimmat kattausideat: astiastot, lasit, tekstiilit ja kukat. Kiinnostavimmat uudet pöydät ja tuolit.
Deko61.6.3.5.10.5.Kesäkoti auki: minimökin sisustusratkaisut. Terassi- ja kesäkalusteet. Söpöt ja hyödylliset mökkituliaiset.
Deko729.6.30.5.6.6.Naantalin Asuntomessujen parhaat palat: uutuuskalusteet, pinnat, materiaaliratkaisut. Naantali matkailijalle. Kompaktit terassipihat, paljut ja poreammeet.
Deko817.8.20.7.27.7.Järjestä itsellesi työtila: uudet pöydät ja tyylikkäät työtuolit. Uusia ideoita ja ratkaisuja lastenhuoneisiin. Hyvä kiertoon: näin myyt ja ostat vintagea.
Deko97.9.10.8.17.8.Habitare-uutuudet. Makoisia unia: sängyt, peitot, tyynyt, tekstiilit, yöpöydät. Luo tunnelmaa kotiin uusilla valaistusratkaisuilla. Kiinnostavimmat suunnittelijat.
Deko102.11.5.10.12.10.Viihtyisä olohuone: näin valitset sohvan ja nojatuolit. Viihde-elektroniikkauutuudet. Lemmikinkestävä koti. Oma paikka lemmikille.
Deko 1130.11.2.11.9.11.Luo joulutunnelmaa: sisustajan yllättävät koristeluideat. Kekseliäät sisustajan joululahjat. 

Erä

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Erä112.1.10.12.17.12.Talvikalastus, pilkkiminen ja pilkkivälineet.
Erä29.2.12.1.19.1.Komeimmat kalat ja leveimmät hymyt: Kala21-kilpailun satoa.
Erä39.3.9.2.16.2.Pilkkijän valmistautuminen kevätjäille. Vaeltajan valmistautuminen keväthangille.
Erä413.4.16.3.23.3.Esittelyssä eräveneet ja uudet eräilyvarusteet.
Erä511.5.11.4.20.4.Avovesikauden avaus, kevätretkeily alkaa.
Erä68.6.10.5.17.5.Luonto-teema. Lohikantojen tilannekatsaus.
Erä713.7.14.6.21.6.Kalastus- ja lähiretkeilyvinkit lomalaiselle.
Erä810.8.13.7.20.7.Retkeily ja vaellus – varusteet ja kohteet pidempäänkin reissuun.
Erä914.9.17.8.24.8.Teemana metsästys ja aseet.
Erä1012.10.14.9.21.9.Vertailussa eräelektroniikkaa. Erämatkailun parhaat palat.
Erä119.11.12.10.19.10.Suuri eräruokanumero. Mielenkiintoista perinnetietoa eräilystä.
Erä1214.12.15.11.22.11.Kauden aikana kokeillut antoisimmat vieheet ja hyödyllisimmät muut varusteet.

Golflehti

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Golflehti123.2.25.1.1.2.Kenttäranking ja Golfmessut.
Golflehti24.5.1.4.8.4.Välineet ja varusteet.
Golflehti322.6.23.5.31.5.Oma peli, kotimaan golfmatkailu.
Golflehti426.10.27.9.4.10.Golfmatkailu, talviharjoittelu.

Hymy

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Hymy17.1.10.12.17.12.
Hymy24.2.13.1.20.1.
Hymy34.3.10.2.17.2.
Hymy48.4.17.3.24.3.
Hymy513.5.21.4.28.4.
Hymy610.6.18.5.25.5.
Hymy78.7.15.6.22.6.
Hymy812.8.21.7.28.7.
Hymy99.9.18.8.25.8.
Hymy1014.10.22.9.29.9.
Hymy1111.11.20.10.27.10.
Hymy129.12.16.11.23.11.

Kanava

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Kanava121.1.22.12.30.12.
Kanava24.3.7.2.14.2.
Kanava322.4.24.3.31.3.
Kanava427.5.29.4.6.5.Ympäristö ja metsä. Asiantuntija-artikkeleiden kooste.
Kanava512.8.18.7.25.7.
Kanava623.9.29.8.5.9.
Kanava728.10.3.10.10.10.Kirjamessujen antia. Kanava-tietokirjapalkinto.
Kanava816.12.18.11.25.11.

Kippari

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Kippari112.1.10.12.17.12.Suuri varustenumero: maailman suurimman venealan varustemessujen antia.
Kippari29.2.12.1.19.1.Ostajan opas, veneet ja varusteet. Näin rantaudut paremmin. Venemarkkinakatsaus.
Kippari39.3.9.2.16.2.Suuri moottoriteema: uutuudet ja huolto.
Kippari413.4.16.3.23.3.Moottoriveneen keväthuolto. Vinkit käytetyn veneen ostajalle.
Kippari511.5.11.4.20.4.Veneilykauden aloitus. Aloittelevan veneilijän opas.
Kippari68.6.10.5.17.5.Turvallisesti vesille! Säännöt, toimintatavat ja varusteet.
Kippari713.7.14.6.21.6.Mökkiveneily. Venematkailu: päiväretkien ja pidempien matkojen kohteet.
Kippari817.8.20.7.27.7.Ajankohtainen venevertailu. Kauden uutuusveneet Uivassa venenäyttelyssä.
Kippari914.9.17.8.24.8.Katsaus uusiin kalaveneisiin.
Kippari1012.10.14.9.21.9.Muistilista veneen syyshuoltoon. Pressuvertailu.
Kippari119.11.12.10.19.10.Ajankohtainen tarvikevertailu. Tulevan kauden elektroniikkauutuudet.
Kippari1214.12.15.11.22.11.Veneilijän vesien suojelu.

Kotiliesi

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Kotiliesi15.1.7.12.14.12.Ihanat uutuuskalusteet olohuoneeseen. Painon pudottamisen terveysvaikutukset: apua hivenaineista ja vitamiineista. Hellyyttä vatsalle: puurot ja smoothiet. Kuntoilijan uudet suosikkilajit ja välineuutuudet.
Kotiliesi219.1.20.12.28.12.Vaatehuollon ABC: höyryttimet ja nypynpoistajat. Leivo itse bagelit ja briossit. Apua uniongelmiin.
Kotiliesi32.2.5.1.13.1.Ystävänpäivä: näistä aineksista syntyy elinikäinen ystävyys. Täydellinen pullataikina ja pehmeimmät pullat. Tee itse kevättalven ihanat asusteet. Terveyden seuraaminen ja kehonmittauksen uudet välineet.
Kotiliesi416.2.20.1.27.1.Hoida huonekasvit oikein. Näin parannat itsetuntoasi. Parhaat tortilla- ja tacoreseptit. Auta sydäntäsi ja laske verenpainetta.
Kotiliesi52.3.3.2.10.2.Rakas lemmikki: hyvinvointia omistajalle ja lemmikille. Kotimaiset kalat uudella tavalla: höyrytä ja paista. Ikäihmisen lääkekaappi ja lääkkeiden sivuvaikutukset. Näin ostat ja vuokraat mökin.
Kotiliesi616.3.17.2.24.2.Kotilieden 100-vuotisjuhlanumero 1: sata tarinaa Suomesta.
Kotiliesi730.3.3.3.10.3.Pääsiäisen juhlapöytä: uudet reseptit, juhla-astiat ja ihanat koristeluideat. Kierrätysratkaisut kotona ja keittiössä. Harrastus tuo sisältöä elämään.
Kotiliesi86.4.10.3.17.3.Suuri puutarhanumero: kotipihan ihanat kukat ja vinkkejä leikkokukkien viljelyyn. Kevään ja kesän juhlien valloittavimmat kukat ja kakut.
Kotiliesi920.4.22.3.29.3.Käsityö: korjaa kauniisti, nuukailijan käsityöt, pienen budjetin projektit. Rohkea elämänmuutos: näin sen tein. Herkkuhodarit uusin täyttein, leivo itse sämpylät.
Kotiliesi104.5.5.4.12.4.Äitienpäivänumero: äitien ja tytärten suhteet. Ihana aamiainen äidille. Kevätiho kuntoon. Mökkiterassin kalusteet, paljut ja koristelu.
Kotiliesi1118.5.21.4.28.4.Kodin kevätpäivitys: astiat, tekstiilit. Näin elät satavuotiaaksi. Kevään  juhlien tarjottavat: makeaa ja suolaista.
Kotiliesi121.6.4.5.11.5.Koko ateria grillissä. Vieraita tulossa: kodin pikasiivous. Retkeilyvinkit aloittelijalle ja tosiharrastajalle. Suun terveyden ABC.
Kotiliesi1315.6.13.5.20.5.Sillit, silakat ja uudet perunat juhannuspöytään. Kesäiset lomakäsityöt. Koko perhe viihtyy mökillä: näin perheet sen ratkaisevat.
Kotiliesi146.7.8.6.15.6.Naantalin Asuntomessujen kiinnostavimmat kohteet. Leivotaan mustikoista ja herukoista. Yllättäin yksin: ero ja leskeksi jääminen. Näin pysyt raikkaana helteellä.
Kotiliesi1520.7.22.6.30.6.Kesäkurpitsasta makeaa, suolaista ja säilöntää. Virtsavaivat kuntoon. Näin opit terveen itsekkääksi. Kesäkoti vanhasta torpasta.
Kotiliesi163.8.7.7.14.7.Sieniretki: parhaat uudet sienireseptit. Apua jalkaterän ongelmiin. Lisää elämäniloa: opi ajattelemaan positiivisesti.
Kotiliesi1717.8.21.7.28.7.Sadonkorjuujuhlat: koristelu, kattaus, valot. Venetsialaisten tarjoilut. Rakastu rutiineihin: turvaa ja vapautta elämään. Hiuspohjan ongelmat.
Kotiliesi1831.8.4.8.11.8.Suuri villasukkanumero: ihanat villasukat suosituilta suunnittelijoilta. Erota vai ei? Parisuhde kriisissä loman jälkeen. Nopeat pastat. Ennaltaehkäise nivelvaivat.
Kotiliesi1914.9.18.8.25.8.Puutarhan syystyöt. Syksyn kirjasato. Maukkaat makkarat: arkiherkut nakeista, lenkeistä ja tuoremakkaroista. Pidä yllä lihaksiasi.
Kotiliesi2028.9.1.9.8.9.Kotilieden 100-vuotisjuhlanumero 2: suomalaisen naisen ja Kotilieden historia. Kotilieden klassikkoreseptit.
Kotiliesi2112.10.15.9.22.9.Syksyn tunnelmaa ja pehmeää valoa mökille: lyhdyt, kamiinat, takat. Tue surevaa oikein. Halloweenin hauskat herkut. Vastustuskyky kuntoon.
Kotiliesi2219.10.22.9.29.9.Unelmien joulu: kaikkea ihanaa joulun odottajalle. Askartelu, leivonta, pikkusuolaiset, joulukukat.
Kotiliesi232.11.6.10.13.10.Pidä huolta aivojesi terveydestä. Arjen helpottajat: puolivalmisteet, säilykkeet. Tee itse talvikodin tekstiilipäivitys: matot, peitot ja tyynyt. Opi sanomaan ei.  
Kotiliesi2416.11.20.10.27.10.Ihanat leivonnaiset jouluksi. Pihan ja parvekkeen valaistus. Suku koolla: ihanaa ja kamalaa. Refluksitaudin hoito.
Kotiliesi2530.11.3.11.10.11.Kotilieden perinteinen joulupöytä. Mistä asioista syntyy suomalainen onni? Mitä sinun tulisi tietää miestentaudeista?
Kotiliesi2614.12.16.11.23.11.Blinit pannulla ja uunissa: ihanimmat täytteet.

Kotiliesi Käsityö

  • KATSO BRÄNDIN SIVU 
  • Päivitetty 18.11.2021: numeroiden määrä kahdeksasta kuuteen, ilmestymis-, varaus- ja aineistopäivät sekä erikoisaiheet.
MediaNroIlm. pvVarausAineistoErikoisaihe
Kotiliesi Käsityö15.1.7.12.14.12.Mukavat hyvän olon asut. Lämpimiä talvineuleita. Suloinen neulemallisto vauvalle.
Kotiliesi Käsityö216.3.16.2.23.2.Upea hääekstra. Aika juhlia. Ompele ja neulo kevään juhliin.
Kotiliesi Käsityö318.5.20.4.27.4.Ompele helpot loma-asut. Neulo ja virkkaa kevyitä kesäneuleita. Pieniä käsitöitä kierrätysmateriaaleista.
Kotiliesi Käsityö410.8.13.7.20.7.Helppo paluu arkeen: yksi kaava, monta tyyliä. Neuleita viileneviin päiviin.
Kotiliesi Käsityö528.9.31.8.7.9.Villasukkaekstra. Syksyn avainasut ommellen ja neuloen. Luo kotiin syksyn tunnelmaa tekstiileillä. Samalla kaavalla arkeen ja juhlaan.
Kotiliesi Käsityö69.11.12.10.19.10.Joulun jättinumero: Tee ihana joulu itse. Lahjoja koko perheelle. Luo tunnelmaa kotiin.

Kotilääkäri

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Kotilääkäri12.1.10.12.17.12.Painonhallinta, keventämiseen sopivat keitot. Lukijoiden onnistumistarinat.
Kotilääkäri216.2.19.1.26.1.Apua unettomalle! Kädet ja kynnet kuntoon. Löydä vastustuskykyä vahvistavat ruoat.
Kotilääkäri316.3.16.2.23.2.Sydänekstra. Mikä syynä väsymykseen? Näin alennat verenpainettasi.
Kotilääkäri413.4.16.3.23.3.Täyttä elämää vaihdevuosi-ikäisenä. Vinkit suolan vähentämiseen. Luuston hyvinvointi.
Kotilääkäri511.5.11.4.20.4.Kesäkuntoon! Virkeänä ja vahvana kohti kesää. Aurinkosuojat.
Kotilääkäri615.6.17.5.24.5.Rakkausekstra: uusi suhde aikuisiällä. Työkalut ruokaremontin tekoon.
Kotilääkäri720.7.21.6.29.6.Rauhoita vatsasi. Hoitovinkkejä jalkojen parhaaksi. Vitamiinipommeja marjoista.
Kotilääkäri814.9.17.8.24.8.Elämänmuutos-ekstra. Irti sokerikoukusta. Nivelten hyvinvointi.
Kotilääkäri912.10.14.9.21.9.Mistä ammentaa lisää energiaa? Liikunnan iloa ruskaretkeltä. Ihonhoidon aakkoset.
Kotilääkäri1016.11.19.10.26.10.Ylös uupumuksesta: tunnista ja hoida oireita. Sydänystävälliset jouluherkut.  

Koululainen

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Koululainen112.1.9.12.16.12.Reilu luokka -kilpailun voittajan julkistus. Vuoden 2022 hitit ja musiikkitaivaan suurimmat tähdet.
Koululainen29.2.11.1.18.1.Suuri lemmikkinumero: Vuoden lemmikki -kilpailun voittaja. Talvilajit ja välineet.
Koululainen39.3.8.2.15.2.Tiedenumero: opi ja innostu! Oman huoneen sisustus.
Koululainen46.4.8.3.15.3.Juhlat meillä ja maailmalla. Pääsiäisen herkut ja suklaamunatesti.
Koululainen54.5.1.4.8.4.Luontonumero: uhanalaiset eläimet. Urheiluvälineet ja -vaatteet.
Koululainen61.6.2.5.9.5.TikTok-ekstra: tähdet ja tarinat. Harrastuksena taide: piirtäminen, maalaus ja askartelu.
Koululainen76.7.6.6.13.6.Kesän jättilehti: 100 sivua puuhaa, lukemista, testejä…
Koululainen83.8.5.7.12.7.Koulu alkaa! Reilu luokka -kilpailun julkistus. Kivoimmat kouluvaattet ja hiusideoita syksyyn.
Koululainen97.9.9.8.16.8.Löydä oma lajisi: hauskimmat harrastukset. Syksyn parhaat kirjat. Vuoden lemmikki -kisa alkaa.
Koululainen1012.10.13.9.20.9.Hepat ja lemmikit. Halloweenin hurjat herkut ja askartelut. Taikurikoulu.
Koululainen119.11.11.10.18.10.Kirjoja ja kokkailua. Lapset kaappaavat keittiön! Turvallisesti netissä ja somessa.
Koululainen127.12.7.11.14.11.Peli- ja tube-ekstra. Vuoden parhaat lautapelit ja joulun toivotuimmat lahjat. 

Maalla

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Maalla112.1.13.12.20.12.Remontoi maalaiskoti: houkuttelevat maalit ja tapetit. Nopeasti uudennäköistä pienillä muutoksilla.
Maalla29.2.13.1.20.1.Kodikkaat huonekasvit. Mökin astiakaappi kuntoon. Opas ilmalämpöpumpun hankintaan.
Maalla39.3.10.2.17.2.Ilmiönä monipaikkaisuus: koti maalla ja kaupungissa. Kevätkukat, taimet, siemenet, kevätkylvöjen suunnittelu. Kevätilmettä tekstiileillä.
Maalla46.4.10.3.17.3.Haaveiletko maallemuutosta? Onnistu pihaviljelyssä: kasvihuoneet, istutustrendit, ruukut, lasihuoneet. Sähköpyörällä maastoon.
Maalla511.5.12.4.21.4.Ensimmäinen kesä maalla: vapaa-ajankodin varustelu, terassit, pihakalusteet, aurinkopaneelit. Sauna kesäkuntoon.
Maalla68.6.11.5.18.5.Rento päivä rannalla. Yrtit, villivihannekset, kesäkattaus ja koristelut. Matkavinkit maalaiskohteisiin.
Maalla713.7.15.6.22.6.Lähdetään retkelle: teltat, tentsilet, rinkat, varusteet. Sadonkorjuun herkut. Ihanat kesähuoneet ja huvimajat.
Maalla817.8.21.7.28.7.Tulisijat, takat, kamiinat, ulkolämmittimet, ulkovalot. Sadonkorjuujuhlat: koristeet, tarjoilut, kattaus.
Maalla914.9.18.8.25.8.Maalaiskodin uudet keittiöideat. Mökin ekologinen syyssiivous.
Maalla1012.10.15.9.22.9.Vintage-erikoisnumero: osta, myy ja tunnista kiinnostavimmat vintage-aarteet.
Maalla119.11.13.10.20.10.Joulu Maalla. Tunnelmalliset joulukodit, ekologiset lahjaideat, joulupöydän herkut ja kukat.

Metsästys ja Kalastus

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Metsästys ja Kalastus5.1.8.12.15.12.Puukot ja veitset. Käymme läpi M&K:n suuren puukkokilpailun kiinnostavaa satoa, tutustumme puukkojen keräilijään sekä sota-ajan puukkoihin.
Metsästys ja Kalastus22.2.5.1.13.1.Kettujahti. Millainen on kotimaan kettukannan tilanne ja miksi? Vinkkejä ketun pyyntiin.
Metsästys ja Kalastus32.3.3.2.10.2.Siianonginta. Annamme ohjeet siian onkimiseen rannikolla ja valmistamme siikaa ruuaksi heti rannalla. Lisäksi kerromme, miksi siikaa on meressä niin paljon.
Metsästys ja Kalastus46.4.10.3.17.3.Majavajahti. Majavan kantatilanne ja metsästystilasto Suomessa, tietoa majavan ravintohoukuttelusta.
Metsästys ja Kalastus54.5.5.4.12.4.Kalaveneet. Kalaveneen sähköt: asiantuntija vastaa. Vene trailerille: mitä kaikkea pitää ottaa huomioon? Esittelyssä yksi kalavene.
Metsästys ja Kalastus61.6.4.5.11.5.Lohi. Miksi Tenon ja muiden pohjoisten jokien lohikannat menevät alaspäin, ja miltä lohen tulevaisuus näyttää? Katsaus Tornion- ja Kymijokeen.
Metsästys ja Kalastus76.7.8.6.15.6.Kesän kalaherkut. Ohjeet kesäisen kalamenun tekemiseen, reseptejä, vinkkejä.
Metsästys ja Kalastus83.8.7.7.14.7.Sorsastus. Metsästettävien sorsalintujen tilanne, ennakoimme elokuussa alkavaa sorsastuskautta, vinkkejä sorsan pyyntiin.
Metsästys ja Kalastus97.9.11.8.18.8.Villisika. Miten villisika valloittaa Suomea? Entä millainen tilanne on Ruotsissa? Vinkkejä pyyntiin, muun muassa pimeässä ampumiseen.
Metsästys ja Kalastus105.10.8.9.15.9.Hirvijahti. Hirvisesongin näkymät, analyysi edellisen kauden M&K:n hirvien kymppikerhon sadosta.
Metsästys ja Kalastus112.11.6.10.13.10.Jänisjahti. Jänis on perinteistä suomalaista riistaa, jonka suosio on laskenut. Kääntyykö suunta? Mikä on jäniskannan tilanne? Pyyntivinkkejä.
Metsästys ja Kalastus127.12.9.11.16.11.Eräkirjallisuus ja tarinat. Katsaus vuoden eräkirja-antiin, reportaaseja meiltä ja muualta.

Parnasso

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Parnasso12.2.4.1.12.1.
Parnasso26.4.9.3.16.3.
Parnasso38.6.10.5.17.5.
Parnasso431.8.3.8.10.8.
Parnasso55.10.7.9.14.9.
Parnasso67.12.8.11.15.11.

Seura

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Seura15.1.15.12.22.12.Painonhallinta.
Seura213.1.22.12.30.12.Miksi tupakasta ja nuuskasta kannattaa pyristellä eroon ja mikä siinä auttaa? Kauden kasvis: avokado.
Seura320.1.30.12.10.1.Vahvista vastustuskykyä.
Seura427.1.10.1.17.1.Apua nivelvaivoihin. Menu Runebergin tapaan. 
Seura53.2.17.1.24.1.Talous-ekstra: eläke tuottamaan, näin aloitat sijoittamisen, säästövinkit.
Seura610.2.24.1.31.1.Kauden kasvis: punajuuri.
Seura717.2.31.1.7.2.Apua kuivaan ihoon.
Seura824.2.7.2.14.2.Näin alennat kuumetta ja helpotat flunssan oireita. Kokataan yhdessä – menu talvilomien hengessä.
Seura93.3.14.2.21.2.Sähköautoilu-ekstra: helppous, taloudellisuus, kokemukset.
Seura1010.3.21.2.28.2.Kauden kasvis: pakastemarjat.
Seura1117.3.28.2.7.3.Unettomuuden hoito.
Seura1224.3.7.3.14.3.Miten hoitaa lihaskipuja? Leivonta: pullaa monessa muodossa.
Seura1331.3.14.3.21.3.Näin hoidat siitepölyallergiaa.
Seura146.4.17.3.24.3.Pääsiäismenu.
Seura15-1613.4.24.3.31.3.Pääsiäistupla. Selkävaivat ja miten niitä voi helpottaa. Kauden kasvis: parsa.
Seura1727.4.5.4.12.4.Ehkäise jalka- ja nivelkivut ja vahvista lihaskuntoa.
Seura184.5.12.4.21.4.Piha ja mökki -ekstra. Kevään juhlamenu.
Seura1911.5.21.4.28.4.Helli sydäntäsi: syke- ja verenpainemittarit.
Seura2018.5.28.4.5.5.Kauden kasvis: varhaiskaali.
Seura2125.5.5.5.12.5.Hampaiden hyvinvointi.
Seura221.6.11.5.18.5.Matkailuekstra: kotimaa ja ulkomaiden suosikit. Kesän kalamenu.
Seura238.6.18.5.25.5.Apua hikoiluun.
Seura2415.6.25.5.2.6.Rakkaus ja seksi, kuivat limakalvot. Juhannuksen grillimenu.
Seura25-2622.6.2.6.9.6.Juhannustupla. Suojaudu ja hoida hyönteisten pistoja ja puremia. Kauden kasvis: mansikka.
Seura276.7.15.6.22.6.Terveysekstra: vatsan ja suoliston hyvinvointi.
Seura2813.7.22.6.30.6.Näin hoidat haavat oikein. Menu: rapujuhlat.
Seura2920.7.30.6.7.7.Ajankohtainen terveysaihe.
Seura3027.7.7.7.14.7.Punoittavan ihon hoito. Kauden kasvis: tomaatti.
Seura313.8.14.7.21.7.Sauna-ekstra: tunnelmalliset yleiset saunat, kodin saunaremontti, Asuntomessujen saunauutuudet ja saunojen erikoisuuksia.
Seura3210.8.21.7.28.7.Näin pärjäät närästyksen kanssa. Mökkikauden päättäjäiset -menu.   
Seura3317.8.28.7.4.8.Tunnista alkava diabetes.
Seura3424.8.4.8.11.8.Korvien hyvinvointi. Kauden kasvis: kesäkurpitsa.
Seura3531.8.11.8.18.8.Elämänmuutos-ekstra: painonhallinta, ruokavalio, liikunta.
Seura367.9.18.8.25.8.Sienestäjän menu.
Seura3714.9.25.8.1.9.Näin torjut flunssaa.
Seura3821.9.1.9.8.9.Näin ehkäiset muistisairautta. Kauden kasvis: juurekset.
Seura3928.9.8.9.15.9.Tunnista raudanpuutos.
Seura405.10.15.9.22.9.Kirja-ekstra: kiinnostavimmat kirjailijat, vinkit kirjamessuille ja kirjailijaksi haluaville. Lihaton lokakuu – vegaaninen menu.
Seura4112.10.22.9.29.9.Roosanauha-ekstra.
Seura4219.10.29.9.6.10.Korkean verenpaineen hoito. Kauden kasvis: karpalo.
Seura4326.10.6.10.13.10.Kipeän selän hoito.
Seura442.11.13.10.20.10.Isänpäivän brunssimenu.
Seura459.11.20.10.27.10.Terveysekstra: silmien hyvinvointi.
Seura4616.11.27.10.3.11.Näin hoidat vaihdevuosivaivoja, kuten limakalvojen kuivumista. Kauden kasvis: persimoni ja sharon.
Seura4723.11.3.11.10.11.Vaivaako pitkittynyt stressi? Apua vatsavaivoihin ja unettomuuteen.
Seura4830.11.10.11.17.11.Joulun ihanimmat leivonnaiset.
Seura497.12.16.11.23.11.Hoida kuivaa ja kutisevaa päänahkaa.
Seura5014.12.23.11.30.11.Näin saat apua pitkittyneeseen yskään. Moderni joulupöytä.
Seura51-5221.12.30.11.8.12.Joulutupla. Univaikeudet ja väsymys. Uuden vuoden cocktailpalat.

Seura SuperRistikot

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Seura SuperRistikot119.1.28.12.3.1.
Seura SuperRistikot223.2.3.2.8.2.
Seura SuperRistikot330.3.10.3.15.3.
Seura SuperRistikot411.5.21.4.26.4.
Seura SuperRistikot522.6.2.6.7.6.
Seura SuperRistikot63.8.14.7.19.7.
Seura SuperRistikot77.9.18.8.23.8.
Seura SuperRistikot812.10.22.9.27.9.
Seura SuperRistikot916.11.27.10.1.11.
Seura SuperRistikot1014.12.23.11.28.11.

Suomen Kuvalehti

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Suomen Kuvalehti17.1.16.12.23.12.
Suomen Kuvalehti214.1.23.12.3.1.
Suomen Kuvalehti321.1.3.1.11.1.
Suomen Kuvalehti428.1.11.1.18.1.Teemanumero: ajankohtaisia poimintoja koulutusaiheista.
Suomen Kuvalehti54.2.28.1.25.1.
Suomen Kuvalehti611.2.25.1.1.2.
Suomen Kuvalehti718.2.1.2.8.2.
Suomen Kuvalehti825.2.8.2.15.2.
Suomen Kuvalehti94.3.15.2.22.2.
Suomen Kuvalehti1011.3.22.2.1.3.Kulttuuri-instituutioiden normaalin toiminnan paluu: museot, teatterit ja tapahtumat.
Suomen Kuvalehti1118.3.1.3.8.3.
Suomen Kuvalehti1225.3.8.3.15.3.
Suomen Kuvalehti131.4.15.3.22.3.
Suomen Kuvalehti148.4.22.3.29.3.
Suomen Kuvalehti15-1613.4.25.3.1.4.Gourmet-ruoka ja -juoma: pääsiäinen.
Suomen Kuvalehti1729.4.8.4.19.4.
Suomen Kuvalehti186.5.19.4.26.4.
Suomen Kuvalehti1913.5.26.4.3.5.
Suomen Kuvalehti2020.5.3.5.10.5.
Suomen Kuvalehti2127.5.9.5.16.5.
Suomen Kuvalehti223.6.16.5.23.5.
Suomen Kuvalehti2310.6.23.5.31.5.
Suomen Kuvalehti2417.6.31.5.7.6.
Suomen Kuvalehti25-2622.6.3.6.10.6.Gourmet-ruoka ja -juoma: juhannus.
Suomen Kuvalehti278.7.20.6.28.6.
Suomen Kuvalehti2815.7.28.6.5.7.
Suomen Kuvalehti2922.7.5.7.12.7.
Suomen Kuvalehti3029.7.12.7.19.7.
Suomen Kuvalehti315.8.19.7.26.7.
Suomen Kuvalehti3212.8.26.7.2.8.
Suomen Kuvalehti3319.8.2.8.9.8.
Suomen Kuvalehti3426.8.9.8.16.8.
Suomen Kuvalehti352.9.16.8.23.8.
Suomen Kuvalehti369.9.23.8.30.8.
Suomen Kuvalehti3716.9.30.8.6.9.
Suomen Kuvalehti3823.9.6.9.13.9.
Suomen Kuvalehti3930.9.13.9.20.9.
Suomen Kuvalehti407.10.20.9.27.9.
Suomen Kuvalehti4114.10.27.9.4.10.
Suomen Kuvalehti4221.10.4.10.11.10.
Suomen Kuvalehti4328.10.11.10.18.10.Syksyn tarjontaa kirjamessujen aikaan.
Suomen Kuvalehti444.11.18.10.25.10.
Suomen Kuvalehti4511.11.25.10.1.11.
Suomen Kuvalehti4618.11.1.11.8.11.
Suomen Kuvalehti4725.11.8.11.15.11.
Suomen Kuvalehti482.12.15.11.22.11.Kooste vuoden parhaista kirjoista.
Suomen Kuvalehti499.12.21.11.28.11.
Suomen Kuvalehti5016.12.28.11.5.12.
Suomen Kuvalehti51-5221.12.1.12.9.12.Gourmet-ruoka ja -juoma: joulu ja uusi vuosi.

Tekniikan Maailma

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Tekniikan Maailma129.12.3.12.13.12.Autovuosi 2021 -katsaus. Tulevan vuoden merkittävimmät autouutuudet.
Tekniikan Maailma212.1.16.12.23.12.Vertailussa kiinnostavimmat uutuustelevisiot.
Tekniikan Maailma326.1.3.1.11.1.Ducati MS V4S -moottoripyörän käyttötesti. Hyödyllinen ostajan opas.
Tekniikan Maailma416.2.25.1.1.2.Maailman suurin autojen talvivertailu, osa 1: lataushybridit.
Tekniikan Maailma52.3.8.2.15.2.Maailman suurin autojen talvivertailu, osa 2: täyssähköautot.
Tekniikan Maailma616.3.22.2.1.3.Vertailussa uusimmat kesärenkaat.
Tekniikan Maailma76.4.15.3.22.3.Ajankohtainen myydyimpien polkupyörien vertailu.
Tekniikan Maailma820.4.25.3.1.4.Teemanumero: suomalainen tiede ja suomalaisten tieteentekijöiden huippusaavutukset.
Tekniikan Maailma94.5.8.4.19.4.Vertailussa kuluttajaelektroniikkaa: muun muassa lippulaivapuhelimet.
Tekniikan Maailma1025.5.3.5.10.5.Vertailussa vuoden uusimpia automalleja.
Tekniikan Maailma118.6.16.5.23.5.Opas kesämökin teknologiaharppaukseen.
Tekniikan Maailma1222.6.31.5.7.6.Kesän kattava autovertailu.
Tekniikan Maailma1313.7.20.6.28.6.Kesän ajankohtainen moottoripyörävertailu.
Tekniikan Maailma1410.8.19.7.26.7.Suuri yhteispohjoismainen urheiluautovertailu.
Tekniikan Maailma1524.8.2.8.9.8.Jokaiselle autoilijalle hyödyllinen autoaiheinen vertailu.
Tekniikan Maailma167.9.16.8.23.8.Teemanumero: opiskelun tekniikka ja tiede. Testissä opiskelijan elektroniikka.
Tekniikan Maailma1721.9.30.8.6.9.Valmistaudu talveen: vertailussa uusimmat nasta- ja kitkarenkaat.
Tekniikan Maailma1812.10.20.9.27.9.Katsaus autojen valojen kehitykseen. Vertailussa keskihintaiset älypuhelimet.
Tekniikan Maailma1926.10.4.10.11.10.Syksyn laaja autovertailu.
Tekniikan Maailma209.11.18.10.25.10.Katsaus Pariisin autonäyttelyn uutuuksiin.
Tekniikan Maailma2123.11.1.11.8.11.Loppuvuoden ajankohtainen autovertailu.
Tekniikan Maailma227.12.14.11.21.11.Vertailussa joulun myydyimmät kännykät.

TM Rakennusmaailma

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
TM Rakennusmaailma119.1.20.12.28.12.Rakenna talosi talvella: talvirakentamisen edut ja hyödyt.
TM Rakennusmaailma216.2.20.1.27.1.Parhaat vinkit kompaktiin puutarhaan parvekkeelle.
TM Rakennusmaailma316.3.17.2.24.2.Omakotitalon remontointi lattiasta kattoon.
TM Rakennusmaailma420.4.22.3.29.3.Piha ja puutarha: kasvit ja kalusteet uusiksi.
TM Rakennusmaailma518.5.21.4.28.4.Loma- ja vapaa-ajan rakentaminen.
TM Rakennusmaailma629.6.30.5.6.6.Teemanumero: Naantalin Asuntomessut. Virallinen messuluettelo.
TM Rakennusmaailma717.8.21.7.28.7.Kodin syyskunnostuksen muistilista.
TM Rakennusmaailma814.9.18.8.25.8.Näin hyödynnät kodin älylaitteita ja appeja.
TM Rakennusmaailma95.10.8.9.15.9.Säästä sähkölaskussa ja lämmityskuluissa.
TM Rakennusmaailma1026.10.29.9.6.10.Keittiö uusiksi eri hintaluokissa.
TM Rakennusmaailma1116.11.20.10.27.10.Oikeanlainen valaistus sisä- ja ulkotiloihin.
TM Rakennusmaailma1214.12.16.11.23.11.Asunto- ja kiinteistökaupan rahoitus.

TV-maailma

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
TV-maailma15.1.14.12.21.12.
TV-maailma213.1.21.12.29.12.
TV-maailma320.1.29.12.7.1.
TV-maailma427.1.7.1.14.1.
TV-maailma53.2.14.1.21.1.
TV-maailma610.2.21.1.28.1.
TV-maailma717.2.28.1.4.2.
TV-maailma824.2.4.2.11.2.
TV-maailma93.3.11.2.18.2.
TV-maailma1010.3.18.2.25.2.
TV-maailma1117.3.25.2.4.3.
TV-maailma1224.3.4.3.11.3.
TV-maailma1331.3.11.3.18.3.
TV-maailma146.4.17.3.24.3.
TV-maailma15-1613.4.24.3.31.3.
TV-maailma1727.4.5.4.12.4.
TV-maailma184.5.12.4.21.4.
TV-maailma1911.5.21.4.28.4.
TV-maailma2018.5.28.4.5.5.
TV-maailma2125.5.5.5.12.5.
TV-maailma221.6.11.5.18.5.
TV-maailma238.6.18.5.25.5.
TV-maailma2415.6.25.5.2.6.
TV-maailma25-2622.6.2.6.9.6.
TV-maailma276.7.15.6.22.6.
TV-maailma2813.7.22.6.30.6.
TV-maailma2920.7.30.6.7.7.
TV-maailma3027.7.7.7.14.7.
TV-maailma313.8.14.7.21.7.
TV-maailma3210.8.21.7.28.7.
TV-maailma3317.8.28.7.4.8.
TV-maailma3424.8.4.8.11.8.
TV-maailma3531.8.11.8.18.8.
TV-maailma367.9.18.8.25.8.
TV-maailma3714.9.25.8.1.9.
TV-maailma3821.9.1.9.8.9.
TV-maailma3928.9.8.9.15.9.
TV-maailma405.10.15.9.22.9.
TV-maailma4112.10.22.9.29.9.
TV-maailma4219.10.29.9.6.10.
TV-maailma4326.10.6.10.13.10.
TV-maailma442.11.13.10.20.10.
TV-maailma459.11.20.10.27.10.
TV-maailma4616.11.27.10.3.11.
TV-maailma4723.11.3.11.10.11.
TV-maailma4830.11.10.11.17.11.
TV-maailma497.12.16.11.23.11.
TV-maailma5014.12.23.11.30.11.
TV-maailma51-5221.12.30.11.8.12.

Vauhdin Maailma

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Vauhdin Maailma17.1.17.12.27.12.Rallikausi alkaa MM- ja SM-tasolla. Ennakkoasetelmat alkaviin sarjoihin.
Vauhdin Maailma214.2.19.1.26.1.Kisakausi on Suomessa ja muuallakin täydessä vauhdissa. Taustoja sarja-avauksille.
Vauhdin Maailma314.3.16.2.23.2.F1-kauden laaja ennakkonumero: radat, tiimit, kuljettajat ja autot.
Vauhdin Maailma411.4.16.3.23.3.Välitilinpäätös talvikaudesta: onnistujat ja yllättäjät.
Vauhdin Maailma59.5.11.4.20.4.SM-ratakauden lähtökohdat autoissa ja moottoripyörissä. Miltä sarjojen tulevaisuus näyttää?
Vauhdin Maailma66.6.10.5.17.5.KymiRing ja MotoGP. Maailman kovimmat ratamoottoripyörätähdet pitkästä aikaa Suomessa.
Vauhdin Maailma725.7.29.6.6.7.Suomen MM-rallin ennakkonumero.
Vauhdin Maailma829.8.3.8.10.8.Laaja kisaraportti sekä erilaisia mittaustuloksia Suomen MM-rallista.
Vauhdin Maailma919.9.24.8.31.8.Kotimaisen ratakauden yhteenveto; autot ja moottoripyörät.
Vauhdin Maailma1024.10.28.9.5.10.MM-rallin ja F1:n ratkaisuhetket.
Vauhdin Maailma1112.12.15.11.22.11.Kotimaisten moottoriurheilulajien Top 10 -ranking sekä mielenkiintoisimmat tulevaisuuden tähdet.

Vene

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Vene15.1.7.12.14.12.Varusteet: mitä uutta venealan varustemessut tarjoavat purjehtijalle?
Vene29.2.12.1.19.1.Messunumero. Veneiden ja varusteiden ostajan opas.
Vene39.3.9.2.16.2.Veneen kevätkunnostus. Valmistaudu avovesikauteen.
Vene46.4.9.3.16.3.Vinkkejä aloittelijoille. Veneen tietoverkot ja elektroniikka.
Vene54.5.4.4.11.4.Suomenlahden runkoväylän satamat ja palvelut.
Vene61.6.3.5.10.5.Suomen satamat – minne kannattaa mennä? Vinkit kesälomareissuun.
Vene76.7.7.6.14.6.Ajankohtainen venevertailu.
Vene810.8.13.7.20.7.Uivan näyttelyn ennakkoesittely ja katsaus uutuuksiin.
Vene97.9.10.8.17.8.Näin valmistelet veneen pitkään talviseisontaan.
Vene105.10.7.9.14.9.Valitse sopiva pressu veneeseesi. Pressuvertailu.
Vene112.11.5.10.12.10.Unelmien veneet.
Vene127.12.8.11.15.11.Matkailuteema: ulkomaan venekohteet.

Viva

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Viva15.1.7.12.14.12.Mieli järkkyy: juttusarja alkaa. Kannattaako vanhoja laitteita korjata? Muistisairauksien ehkäisy ja hoito.
Viva22.2.5.1.13.1.Rakkaus kutkuttaa. Varttuneiden rakkaustarinoita. Videopuheluista enemmän irti uusilla laitteilla ja ohjelmilla. Miten alentaa kolesterolia?
Viva32.3.3.2.10.2.Ylös surusta. Miten lääkäri voi auttaa surevaa? Mitä töissä käyvän eläkeläisen tulee tietää? Löydä uutuuspuhelimien herkut.
Viva46.4.10.3.17.3.Täyttä elämää vaihdevuosissa. Kahvikissan parhaat laitehankinnat. Milloin kannattaa mennä yläluomileikkaukseen?
Viva54.5.5.4.12.4.Kun puoliso kuolee: juttusarja lesken elämän surusta ja ilosta alkaa, muun muassa näin selviät kuolinpesän kanssa. Retkeilijän viisaat varusteet.
Viva61.6.4.5.11.5.Reissuun! Näin reissaat edullisesti. Hyvää hoitoa haavoille.
Viva76.7.8.6.15.6.Rakkauden kesä! Rakkaustarinoita, 50+ morsiamen juhlamekot ja seksihaasteet. Millainen on hyvä koti? Miten ostan ekologisesti kestävää ruokaa? Helteen hyvät karkotuskeinot.
Viva83.8.7.7.14.7.Vintin aarteet esiin: näitä astioita ja tavaroita himoitaan nyt. Miten mökistä voi tehdä pysyvän kodin? Verkkoyhteys lisälaitteilla vaikka erämaamökkiin. Vyöruusun ehkäisy ja hoito.
Viva97.9.11.8.18.8.Uusi elämä eläkkeellä. Miten valmistaudut eläkkeelle jäämiseen ja mikä tulee muuttumaan? Kodille ja mökille lisäturvaa turva- ja valvontalaitteista.
Viva105.10.8.9.15.9.Miten valita sopiva hoivakoti? Näin eroon peliriippuvuudesta. Apua korkeaan verenpaineeseen.
Viva112.11.6.10.13.10.Dekkarihelmiä isälle. Virkistävät ja kuntouttavat konsoli- ja tietokonepelit. Eroon jatkuvasta särystä.
Viva1230.11.3.11.10.11.Kenelle sopii asumisoikeusasunto? Uutuuslaitteita ruoan kypsennykseen: mikroaaltouuneja ja airfryereita.