Aikataulut ja teemat 2023

Tältä sivulta näet printtimedioidemme aikataulut ja teemat. Voit suodattaa näkymän, jolloin näet vain valitsemasi mediat tai mediat aihepiirin mukaan. Suodatusta voi muuttaa klikkaamalla nappuloita. ”Tyhjennä valinnat” nollaa kaikki suodattimet.
Voit myös etsiä lehtien teemoja avoimella tekstihaulla.
Ilman suodatusta tai hakuja näet normaalisti kaikkien medioiden tiedot aakkosjärjestyksessä.

Valitse näytettävät mediat ja rullaa sivua alaspäin

Mediat


Mediat aihepiireittäin


Avoin teemahaku (etsi hakusanalla)

Kirjoita kenttään hakusana (esim. asuntomessut tai joulu) ja paina enter. Hakutulokset näkyvät esikatseluna alla sekä sivua selatessa turkoosilla korostettuna tekstissä.

Hups! Valintaasi sopivia medioita ei löytynyt. Tyhjennä valinnat ja kokeile toisia suodattimia.


Alibi

MediaNroIlm. pv.VarausAineisto
Alibi123.12.202228.11.20225.12.2022
Alibi227.1.20232.1.202310.1.2023
Alibi324.2.202331.1.20237.2.2023
Alibi431.3.20237.3.202314.3.2023
Alibi55.5.20236.4.202317.4.2023
Alibi62.6.20238.5.202315.5.2023
Alibi77.7.202312.6.202319.6.2023
Alibi84.8.202311.7.202318.7.2023
Alibi91.9.20238.8.202315.8.2023
Alibi106.10.202312.9.202319.9.2023
Alibi113.11.202310.10.202317.10.2023
Alibi121.12.202315.11.202322.11.2023

Anna

  • KATSO BRÄNDIN SIVU 
  • Päivitetty 2.11.2022: nron 1, 2, 3 varauspv, nron 19 aineistopv, nron 51-52 varauspv
MediaNroIlm. päiväVarausAineistoErikoisaihe
Anna14.1.202314.12.202221.12.2022Kevyesti kohti uutta vuotta! Painonhallinta ja ravitsemus. Hyvän olon ruokaohjeet.
Anna211.1.202320.12.202228.12.2022Talvi-ihon parhaat hoitotuotteet. Lempeää liikuntaa.
Anna318.1.202328.12.20224.1.2023Hiustrendit 2023. Hiustenhoidon luottotuotteet.
Anna425.1.20234.1.202312.1.2023Suolaista leivontaa: leivät, sämpylät ja piirakat. Terveysteemana hormonimuutokset ja oireiden hoito.
Anna51.2.202312.1.202319.1.2023Hauduttaen hyvää: talviset pataruoat. Kevään kirjauutuudet.
Anna68.2.202319.1.202326.1.2023Sisustusekstra: piristystä keittiöön. Kauneusteemana seerumit.
Anna715.2.202326.1.20232.2.2023Uutta virtaa arkeen! Liikuntaa ja monipuolista arkiruokaa. Terveysteemana vaihdevuodet.
Anna822.2.20232.2.20239.2.2023Suuri kevätmuotinumero. Ihanat asusteet. Kauneusteemana yövoiteet.
Anna91.3.20239.2.202316.2.2023Haaveillaan auringosta: inspiraatiota tulevan kesän lomamatkoihin. Kauneusteemana vartalonhoito.
Anna108.3.202316.2.202323.2.2023Hiusekstra: kotivärit, muotoilu- ja hoitotuotteet. Hyvinvoiva vatsa.
Anna1115.3.202323.2.20232.3.2023Suuri takkikisa! Kevään parhaat takit joka kropalle. Markettikosmetiikan parhaat.
Anna1222.3.20232.3.20239.3.2023Leivontaekstra: ihanat kakut ja pullat. Sisustusteemana viherkasvit.
Anna1329.3.20239.3.202316.3.2023Pääsiäisen menu ja parhaat viinit. Hyvinvointia luustolle.
Anna14-155.4.202316.3.202323.3.2023Pääsiäisen tuplanumero. Keväiset kaupunkilomat. Apteekkikosmetiikka.
Anna1619.4.202328.3.20234.4.2023Ulkoiluvaatteet ja hyötyliikunta. Uutuusripsivärit testissä.
Anna1726.4.20234.4.202313.4.2023Muotiteemana kestävät valinnat: laukut ja kengät. Kevään juhlien kuohuviinit.
Anna183.5.202312.4.202319.4.2023Kevään kauneusekstra: kasvot hehkumaan! Voiteet ja muut hoitotuotteet. Houkuttelevat uutuustuoksut.
Anna1910.5.202319.4.202326.4.2023Kevään ja kesän juhlien suolaiset ja makeat tarjottavat. Sisustusteemana pihat ja parvekkeet.
Anna2017.5.202326.4.20234.5.2023Upea kesämuotinumero! Klassisen tyylin paluu. Kesämekot ja asusteet.
Anna2124.5.20233.5.202310.5.2023Ulkoiluvaatteet ja -välineet, mm. golf. Aurinkovoiteet ja itseruskettavat.
Anna2231.5.202310.5.202317.5.2023Uima-asut joka vartalolle. Terveysteemana päänsärky.
Anna237.6.202317.5.202325.5.2023Kotimaan lähimatkailua. Vatsan hyvinvointi. Kuorintavoiteet testissä.
Anna2414.6.202325.5.20231.6.2023Lukuekstra: kesän uutuuskirjat ja toimituksen valinnat. Sisustusideat kesäkotiin.
Anna25-2621.6.20231.6.20238.6.2023Juhannustupla: grilliherkut ja niihin sopivat juomat. Lisää seksuaalista nautintoa. Viikon kesäkoti -sarja alkaa.
Anna275.7.202314.6.202321.6.2023Asuntomessut, osa 1. Toimivimmat tilaratkaisut, värit ja materiaalit. Sisustusammattilaisten valinnat. Mökkikosmetiikka.
Anna2812.7.202322.6.202329.6.2023Asuntomessut, osa 2. Messujen inspiroivimmat kohteet ja asukkaiden oivallukset. Kesäiset kalaruoat. 
Anna2919.7.202329.6.20236.7.2023Kesäleivontaekstra: makeat ja raikkaat herkut.
Anna3026.7.20236.7.202313.7.2023Kauneusteemana loppukesän hemmottelu. Testissä hiuksiin jätettävät hoitoaineet.
Anna312.8.202313.7.202320.7.2023Rennosti takaisin töissä -pukeutumisteema. Linjakkaat silmälasinkehykset.
Anna329.8.202320.7.202327.8.2023Arkiruokaa uudella tavalla. Ihonhoidon päivitys kesän jälkeen. Eroon turvotuksesta.
Anna3316.8.202327.7.20233.8.2023Hyvinvointiekstra: lempeästi liikkeelle. Hyvinvointivalmisteet.
Anna3423.8.20233.8.202310.8.2023Hiusekstra. Onnistu kotivärjäyksessä: pesu- ja hoitotuotteet.
Anna3530.8.202310.8.202317.8.2023Syysmuodin tuulet. Annan supersuosittu takkikisa ja tyylikkäimmät asusteet.
Anna366.9.202317.8.202324.8.2023Syksyn ruokanumero: sadonkorjuun parhaat maut.
Anna3713.9.202324.8.202331.8.2023Innostava sisustusnumero: trendit ja tapahtumat. Kauneusteemana seerumit ja tehovoiteet.
Anna3820.9.202331.8.20237.9.2023Matkateema: edullisemmat viikonloppumatkat. Terveysteemana vatsan hyvinvointi.
Anna3927.9.20237.9.202314.9.2023Kirjanumero: syksyn lukuelämykset. Herkulliset viikonloppubrunssit.
Anna404.10.202314.9.202321.9.2023Roosa nauha -numero: vertaistukea rintasyöpään. Testissä kauneusnaamiot.
Anna4111.10.202321.9.202328.9.2023Keittiön sisustusideat, astiat ja kattaus. Apteekkikosmetiikka.
Anna4218.10.202328.9.20235.10.2023Syksyn suuri kauneusekstra. Silmänympärysvoiteet ja muu ikääntyvän ihon hoito.
Anna4325.10.20235.10.202312.10.2023Ruokanumero! Pastaa monella tavalla. Syksyn punaviinit.
Anna441.11.202312.10.202319.10.2023Uniekstra. Alusvaatteet ja yöasut. Kauneusteemana yövoiteet.
Anna458.11.202319.10.202326.10.2023Hyvän olon teema: helpotusta intiimivaivoihin. Sisustusteemana viihtyisät makuuhuoneet.
Anna4615.11.202326.10.20232.11.2023Irtiotto arjesta! Rentoa juhlapukeutumista ja hemmottelulomat.
Anna4722.11.20232.11.20239.11.2023Kauneusekstra: pikkujoulujen meikit ja hiukset. Ihanat uutuustuoksut.
Anna4829.11.20239.11.202316.11.2023Annan raati valitsi vuoden parhaat kosmetiikkatuotteet. Jouluherkkujen leivonta.
Anna497.12.202316.11.202323.11.2023Upea jouluruokaekstra. Parhaat viinit joulupöytään.
Anna5013.12.202323.11.202329.11.2023Kirjalahjat lukutoukalle. Joulukodin sisustus.
Anna51-5220.12.202329.11.20237.12.2023Tunnelmallinen joulutupla. Uudenvuoden menu ja juomat. Trendikatsaus vuoteen 2024.

Deko

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Deko14.1.20235.12.202213.12.2022Hygge-koti. Lämpimät kodintekstiilit. Unelmien kirjasto, kirjahyllyjen paluu.
Deko21.2.20233.1.202311.1.2023Kevään trendivärit. Keittiöremontti pikkurahalla: ovet, helat, vetimet, kaakelit ja maalit. 
Deko31.3.20231.2.20238.2.2023Sisusta kasveilla: ruukut, hittikasvit, kasvivalot, laatikot ja hoito. Parhaiten arvonsa säilyttävät designesineet.
Deko429.3.20231.3.20238.3.2023Kaunis kylpyhuone, sauna ja koti-spa. Uutta potkua siivoukseen: ekologiset ja toimivat välineet ja aineet.
Deko53.5.202331.3.202311.4.2023Uudet ideat kevään juhliin: kattaus, kukat ja koristeet. Terassi- ja kesäkalusteet. 
Deko631.5.20232.5.20239.5.2023Suuri mökkinumero: kesäkodin kekseliäät ideat ja sisustusratkaisut. Söpöt ja hyödylliset mökkituliaiset. Designkierros kotimaassa.
Deko728.6.202329.5.20235.6.2023Teemanumero: Loviisan asuntomessut. Virallinen messuluettelo.
Deko89.8.202312.7.202319.7.2023Koti syyskuntoon. Toimivat säilytysratkaisut: eteinen, vaatehuone ja komero. Uudet ideat lastenhuoneeseen.
Deko96.9.20239.8.202316.8.2023Habitare-uutuudet. Makoisia unia: sängyt, tekstiilit ja yöpöydät. Tunnelmaa valoilla. 
Deko101.11.20234.10.202311.10.2023Viihtyisä olohuone: näin valitset sohvan ja nojatuolit. Viihde-elektroniikkauutuudet. Lemmikin oma paikka.
Deko 1129.11.20231.11.20238.11.2023Luo joulutunnelmaa. Pienen budjetin joululahjaideat sisustajalle. 

Erä

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Erä111.1.202312.12.202219.12.2022Talvikalastus ja pilkkivälineet.
Erä28.2.202311.1.202318.1.2023Suuret ja pienet kalat: Kala2022-kilpailun satoa.
Erä38.3.202315.2.202322.2.2023Kevätjäille ja -hangille. Kevättalvi on pilkkijän ja talviretkeilijän huippusesonkia.
Erä412.4.202313.3.202320.3.2023Eräveneet ja varusteet. Uutuuksia ja arvioita.
Erä510.5.202311.4.202318.4.2023Avoveteen ja kevätretkelle. Avoveden kalastuskausi alkaa, vinkkejä vesille.
Erä67.6.20239.5.202316.5.2023Luonto-Erä eli luontoaiheisiin keskittyvä numero.
Erä712.7.202313.6.202320.6.2023Lomakalastus ja lähiretkeily.
Erä816.8.202319.7.202326.7.2023Retkeily ja vaellus – varusteet ja kohteet.
Erä913.9.202316.8.202323.8.2023Metsästys ja aseet – eränkävijän sadonkorjuu.
Erä1011.10.202313.9.202320.9.2023Eräelektroniikka ja erämatkailu.
Erä118.11.202311.10.202318.10.2023Eräruoka ja eräperinne.
Erä1213.12.202314.11.202321.11.2023Kauden aikana kokeiltua ja vertailtua. Katsaus kauden kiinnostavaan vieheantiin ja muihin varusteisiin.

Golflehti

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Golflehti11.3.202331.1.20237.2.2023Välineet ja varusteet.
Golflehti210.5.20236.4.202317.4.2023Kotimaan golfkesä.
Golflehti328.6.202329.5.20235.6.2023Golfmatkailu.
Golflehti425.10.202326.10.20233.10.2023Talviharjoittelu, golfin monet muodot.

Hymy

MediaNroIlm. pv.VarausAineisto
Hymy130.12.20225.12.202212.12.2022
Hymy23.2.202310.1.202317.1.2023
Hymy33.3.20237.2.202314.2.2023
Hymy414.4.202317.2.202324.3.2023
Hymy512.5.202317.4.202324.4.2023
Hymy69.6.202315.5.202323.5.2023
Hymy714.7.202319.6.202327.6.2023
Hymy811.8.202318.7.202325.7.2023
Hymy98.9.202315.8.202322.8.2023
Hymy1013.10.202319.9.202326.9.2023
Hymy1110.11.202317.10.202324.10.2023
Hymy128.12.202313.11.202320.11.2023

Kanava

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Kanava120.1.202322.12.202230.12.2022 
Kanava23.3.20236.2.202313.2.2023 
Kanava321.4.202323.3.202330.3.2023 
Kanava49.6.202312.5.202322.5.2023Kanava 50 vuotta.
Kanava511.8.202317.7.202324.7.2023 
Kanava622.9.202328.8.20234.9.2023 
Kanava727.10.20232.10.20239.10.2023Kirjat: Kirjamessut ja Kanava-palkinto.
Kanava815.12.202316.11.202323.11.2023 

Kippari

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Kippari111.1.202312.12.202219.12.2022Uusi Kippari. Perusteellisen uudistuksen läpikäynyt lehti on valmis. Suuri varuste-, tekniikka- ja elektroniikkanumero.
Kippari28.2.202311.1.202318.1.2023Messunumero. Kippari esittelee mielenkiintoiset uutuudet. Myrkyttömien ”myrkkymaalien” vertailu.
Kippari315.3.202315.2.202322.2.2023Suuri moottorinumero. Uudet poltto- tai sähkömoottorit esittelyssä. Selvitämme, miten onnistuu polttomoottorin vaihtaminen sähköiseen.
Kippari412.4.202313.3.202320.3.2023Käytettyjen veneiden erikoisnumero. Venetrailereiden vertailu ja veneilytaitoihin keskittyvän juttusarjan avaus.
Kippari510.5.202311.4.202318.4.2023Ajankohtainen venevertailu. Lisäksi raportti viime vuonna aloittamastamme anodivertailusta. Pohjustamme myös alkavaa kotimaanveneilyn sesonkia.
Kippari67.6.20239.5.202316.5.2023Tärkeimmät varusteuutuudet veneilykauden alussa. Keinot hyytyneen moottorin herättämiseen.
Kippari712.7.202313.6.202320.6.2023Matkalla vesillä: esittelemme mielenkiintoisia venematkan kohteita kotimaassa.
Kippari816.8.202319.7.202326.7.2023Uivan venenäyttelyn mielenkiintoiset uutuudet esittelyssä.
Kippari913.9.202316.8.202323.8.2023Ajankohtainen venevertailu. Opastamme myös turvalliseen veneilyyn syyspimeässä.
Kippari1011.10.202313.9.202320.9.2023Ajankohtainen varustevertailu yhteistyössä Veneen kanssa.
Kippari118.11.202311.10.202318.10.2023Syyshuoltonumero. Vene kauden jälkeen isoon remonttiin, osa 1.
Kippari1213.12.202314.11.202321.11.2023Talven venemessukauden avaus, miltä trendit näyttävät. Nojatuoliveneilyä ulkomailla. Iso veneremontti, osa 2.

Kotiliesi

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Kotiliesi14.1.20232.12.202212.12.2022Talven höyryävät keitot. Täytetyt leivät talviretkelle. Vahvista luustoasi. Kehorauha: suhtaudu sallivasti kehoosi.
Kotiliesi218.1.202316.12.202222.12.2022Selätä jatkuva väsymys. Mausteisia makuja nepalilaisesta keittiöstä. Kodin piristys pikkurahalla. Omien vanhempien ikääntyminen: näin jaat taakan sisarusten kanssa ilman riitaa.
Kotiliesi31.2.20232.1.202310.1.2023Ihanimmat suklaaherkut leipoen. Kivoja käsitöitä ylijäämälangoista. Älä anna kateuden nakertaa elämääsi. Opettele hengittämään oikein.
Kotiliesi415.2.202317.1.202324.1.2023Upeimmat uudet matot, mattojen huolto. Eroon atooppisesta ihottumasta. Mikä auttaa, kun tunnet, ettet tule hyväksytyksi omana itsenäsi? Airfryerilla nopeaa arkiruokaa. 
Kotiliesi51.3.202331.1.20237.2.2023Sukututkimuksen erikoisnumero. Suolaiset ja makeat pannarit. Hoida jalkapohjan kipu. Helppo versokasvatus omalla ikkunalaudalla.
Kotiliesi615.3.202314.2.202321.2.2023Kevään ihanimmat leivonnaiset. Naisen intiimivaivat kuntoon. Mökki myynnissä: mitä pitää ottaa huomioon kesäasuntoa myydessä? Opi olemaan katkeroitumatta ja antamaan anteeksi.
Kotiliesi729.3.202328.2.20237.3.2023Pääsiäisen juhlapöytä, juhla-astiat ja ihanat koristeluideat. Tilkkutyöt eri tekniikoilla. Hylätyksi tulemisen pelko: mikä auttaa, jos se vaikeuttaa elämääsi?
Kotiliesi85.4.20237.3.202314.3.2023Puutarhanumero. Omavaraisviljely, lavakaulukset. Kasvihuoneet. Feng shui -puutarha, puutarhatrendit. Varmista pihan kukoistus koko kesäksi.
Kotiliesi919.4.202317.3.202324.3.2023Pitaleivät ja parhaat täytteet, tee itse ja hyödynnä valmiit leivät ja tahnat. Helpotusta kuumiin aaltoihin. Ikkunanpesu: kemikaalit, tekniikat, tekniset apuvälineet. Jatkuva kauhistelu: miten päästä eroon siitä, että näkee kaikessa vain uhkia? 
Kotiliesi103.5.202330.3.20236.4.2023Äitienpäivän jäätelökakku, pirtelöt, klassikkojäätelöannokset. Silmien laserleikkaukset. Mökki kesäkuntoon: mökkeilijän tärkeät koneet. Oletko tietämättäsi energiasyöppö?
Kotiliesi11.17.5.202317.4.202324.4.2023Suuri sinkkunumero: kuusi-seitsenkymppiset ovat Suomen suurin sinkkuryhmä. Kevään kakkubuffet: makeaa ja suolaista. Juhlat kotona: kodin astiat ja tekstiilit. Helli hiuksiasi. Puhutko läheisillesi jatkuvasti kettuillen? Lopeta heti. 
Kotiliesi1231.5.202328.8.20238.5.2023Kesän kuumimmat grilliherkut. Mikä avuksi, kun hampaita vihloo? Tahranpoistoaineet testissä. Sarjarakastuja: miksi ihastun jatkuvasti?
Kotiliesi1314.6.202315.5.202323.5.2023Juhannusherkut mökkikeittiössä. Suojaa itsesi ötököiltä. Käsityöt: paina t-paitaan uniikki taideteos. Älä ole koko ajan tehokas – näin hidastaminen lisää hyvinvointiasi. 
Kotiliesi145.7.20235.6.202312.6.2023Leivotaan mustikasta. Kesäiho kuntoon. Loviisan Asuntomessut. Resilienssi: näin opit vahvemmaksi.
Kotiliesi1519.7.202319.6.202327.6.2023Välimeren herkut omat pihan antimista. Vältä kesän vatsavaivat. Tunnelmallinen kesäkoti. Uskallatko kohdata pahimmat pelkosi?
Kotiliesi162.8.20234.7.202311.7.2023Leivotaan ja säilötään kesän omenasadosta. Uusien silmälasien valinta. Ehkäise ja torju kodin tuholaiset. Liiallinen myötätunto voi uuvuttaa.
Kotiliesi1716.8.202318.7.202325.7.2023Edullista ja herkullista kotiruokaa kaalista. Rintasyöpä ja hoidot. Koti järjestykseen: uudet kauniit säilytysratkaisut. Etkö ymmärrä lastasi tai miniääsi? Älä tee näitä virheitä.
Kotiliesi1830.8.20231.8.20238.8.2023Ihanat uudet villasukkaohjeet. Sadonkorjuun parhaat suolaiset piirakat. Vältä vatsahaava. Opi rentoutumaan.
Kotiliesi1913.9.202315.8.202322.8.2023Syksyn uutuuskirjat. Klassikkovoileivät: paahtoleivät, rieskat ja ruispalat. Näin lisäät liikuntaa arkeen. Puutarhan syksy: tulppaanien kasvatus, istutus ja lajikkeet. Eroon jännittämisestä.
Kotiliesi2027.9.202329.8.20235.9.2023Mehevät lasagnet jauhelihasta, kalasta ja kasviksista + vegaaninen lasagne. Hoida päänsärky. Pihasaunan tunnelmaa. Mistä apua yksinäisyyteen?
Kotiliesi2111.10.202312.9.202319.9.2023Nopeat ja ravitsevat munakkaat. Ruokavalio terveyden tukena. Parvekkeen neljä vuodenaikaa. Näin saat lisää kipinää parisuhteeseen.
Kotiliesi2218.10.202319.9.202326.9.2023Joulufanin erikoisnumero. Unelmien joulu: askartelu, leivonta, pikkusuolaiset, joulukukat ja käsityöt. 
Kotiliesi231.11.20233.10.202310.10.2023Keitot edullisista raaka-aineista. Seniorin vitamiinit ja ravintolisät kuntoon. Täsmävinkit kodin eri huoneiden puhdistukseen. Näin pääset jaloillesi kriisin jälkeen.
Kotiliesi2415.11.202317.10.202324.11.2023Muistisairauksien erikoisnumero. Herkullisimmat joululeivonnaiset. Huolla huonekasvit talven pakkasiin.
Kotiliesi2529.11.202331.10.20237.11.2023Joululahjat sisustajalle ja herkuttelijalle. Joulun juhlapöytä Kotilieden tapaan. Miten jäykkä perusmies oppii kohtaamaan tunteensa?
Kotiliesi2613.12.202313.11.202320.11.2023Uudenvuoden helpot tarjottavat ja suupalat voi- ja filotaikinasta. Maalaiskoti talvitunnelmissa. Hankalat sisarussuhteet.

Kotiliesi Käsityö

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Kotiliesi Käsityö111.1.202312.12.202219.12.2022Talven lämpimiä neuleita koko perheelle. Pienen budjetin käsitöitä.
Kotiliesi Käsityö215.3.202315.2.202322.2.2023Kevään luottovaatteet. Helppoja neuleita aloittelijalle. Piristä kotia tekstiileillä. 
Kotiliesi Käsityö317.5.202318.4.202325.4.2023Ompele helpot loma-asut. Neulo ja virkkaa kevyitä asuja ja asusteita kesään. Pieniä lomakäsitöitä.
Kotiliesi Käsityö419.7.202320.6.202328.6.2023Avainasut trikoosta. Rentoja arkineuleita.
Kotiliesi Käsityö520.9.202323.8.202330.8.2023Syksyn ajaton tyyli. Ompele toimivat klassikot arkeen ja juhlakauteen. Talven lämpimät asusteet. 
Kotiliesi Käsityö615.11.202318.10.202325.10.2023Suuri joululahjanumero! Tee itse joulun toivelahjat ja luo tunnelmaa kotiin. 

Kotilääkäri

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Kotilääkäri111.1.202312.12.202219.12.2022Painonhallinta ja uutta virtaa elämäntaparemontista. Tupakoinnin lopettaminen: onnistumisen avaimet.
Kotilääkäri215.2.202318.1.202325.1.2023Ihonhoito ja apua kuiville silmille. Diabetes ja metabolinen oireyhtymä.
Kotilääkäri315.3.202315.2.202322.2.2023Astma ja allergia. Henkinen hyvinvointi ja mielenterveys. Parempaa unta.
Kotilääkäri419.4.202320.3.202327.3.2023Helpotusta vaihdevuosiin. Suun hyvinvointi. Päänsärky.
Kotilääkäri517.5.202318.4.202325.4.2023Luusto ja nivelet. Suojaa iho auringolta.
Kotilääkäri614.6.202316.5.202324.5.2023Intiimivaivojen hoito. Apua virtsankarkailuun.
Kotilääkäri719.7.202320.6.202328.6.2023Vatsan hyvinvointi ja ravitsemus. Mökkikosmetiikka.
Kotilääkäri813.9.202316.8.202323.8.2023Sydän- ja verisuonitaudit. Tehoa vastustuskykyyn.
Kotilääkäri911.10.202313.9.202320.9.2023Kilpirauhassairaudet. Valoa kaamokseen liikunnasta ja monipuolisesta ravinnosta.  
Kotilääkäri1015.11.202318.10.202325.10.2023Muistiekstra ja reilusti ristikkoja. Vaalitaan ihmissuhteita!

Koululainen

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Koululainen111.1.202312.12.202219.12.2022Reilu luokka -kilpailun voittaja esittäytyy. Kurkistus koululaisten arkeen maailmalla.
Koululainen28.2.202311.1.202318.1.2023Suuri lemmikkinumero: lemmikin hankinta ja hoito. Vuoden lemmikki -kisan voittaja. Tärkeät tunnetaidot.
Koululainen38.3.20238.2.202315.2.2023Tiede ja avaruus -ekstra. Näppärät askarteluvälineet.
Koululainen45.4.20238.3.202315.3.2023Pääsiäisen herkut ja koristelut. Suomen makein suklaamunatesti.
Koululainen53.5.202331.3.202311.4.2023Tube- ja TikTok-ekstra. Unohtumattomat leirikokemukset.
Koululainen67.6.20239.5.202316.5.2023Luonto odottaa! Kesäretkeilijän vaatteet ja välineet.
Koululainen75.7.20236.6.202313.6.2023Kesän jättilehti täynnä puuhaa, lukemista ja testejä loman iloksi.
Koululainen82.8.20235.7.202312.7.2023Valmiina kouluun! Reilu luokka -kilpailun julkistus. Kivat koulutarvikkeet.
Koululainen96.9.20239.8.202316.8.2023Kohti uusia harrastuksia. Vuoden lemmikki -kisa alkaa.
Koululainen1011.10.202313.9.202320.9.2023Kaikenkarvaiset ystävämme eli asiaa isoista ja pienistä lemmikeistä. Halloweenin hurjat herkut.
Koululainen118.11.202311.8.202318.10.2023Musiikkimaailman kirkkaimmat tähdet. Koukuttavat kirjavinkit.
Koululainen1213.12.202314.11.202321.11.2023Vuoden parhaat pelit ja muuta mukavaa joululahjatoiveisiin. Netin säännöt haltuun.

Maalla

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Maalla111.1.202313.12.202220.12.2022Keräilijän opas: tekstiilit, lasi ja keramiikka.
Maalla28.2.202312.1.202319.1.2023Talviretkeily. Kodin ehostus: tapetit ja maalit. Lämmittävät tekstiilit.
Maalla315.3.202316.2.202323.2.2023Ryhtyisinkö omavaraiseksi? Oman maan hoito, kylvö ja viljely. 
Maalla412.4.202314.3.202321.3.2023Puutarhat, istutustrendit, ruukut, viher- ja lasihuoneet. Terassin päivitys.
Maalla510.5.202312.4.202319.4.2023Suuri mökkinumero. Kesämökin freesaus edullisesti: kalusteet, tekstiilit ja pintamateriaalit. Kesämökin keittiö.
Maalla67.6.202310.5.202317.5.2023Ihana kesäpäivä torpalla. Lemmikin mökkikesä. Matkatärpit Suomeen: ruokapaikat, kartanot, museot ja näyttelyt.
Maalla712.7.202314.6.202321.6.2023Lämmitetään kesäsauna. Herkullista grillistä. 
Maalla816.8.202320.7.202327.7.2023Rapujuhlat venevajassa. Pihavalot ja lyhdyt.
Maalla913.9.202317.8.202324.8.2023Maalaistyyliin sopivat säilytysratkaisut, irtokaapit. Suomen parhaat antiikkikaupat. 
Maalla1011.10.202314.9.202321.9.2023Tehdään joulu maalla. Ihana diy-lehti joulufiilisteilijöille.
Maalla118.11.202312.10.202319.10.2023Joulu Maalla. Upea maalaiskodin joulutunnelmanumero: koristelut, ruoka, valot, lahjat ja tunnelma.

Metsästys ja Kalastus

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Metsästys ja Kalastus14.1.20237.12.202214.12.2022Puukot ja veitset. Puukko on suomalaisen eränkävijän perinteinen yleistyökalu.
Metsästys ja Kalastus21.2.20234.1.202312.1.2023Trofeet eli täytetyt eläimet, sarvitrofeet ja muut vastaavat metsästys- ja kalastusmuistot.
Metsästys ja Kalastus31.3.20232.2.20239.2.2023Metsästysoptiikka (kiikaritähtäimet, katselukiikarit ym). Optiikan tarjonta on laajaa ja optiikkaa löytyy eri käyttötarkoituksiin. Sopivan välineen valinta on tärkeää.
Metsästys ja Kalastus45.4.20239.3.202316.3.2023Hauen kalastus. Hauki on vapakalastajan suosituimpia saaliita: yleinen, runsas ja isoksi kasvava kala. Vinkkejä pyyntiin.
Metsästys ja Kalastus53.5.20233.4.202312.4.2023Vetouistelu. Uistelua voi harrastaa monella tavalla, ja tavoiteltavia saalislajeja on useita.
Metsästys ja Kalastus67.6.202310.5.202317.5.2023Onginta. Saalisvarmaa, helppoa kalastusta, josta kuitenkin löytyy paljon opeteltavaa ja vinkkejä.
Metsästys ja Kalastus75.7.20238.6.202315.6.2023Kesän kalaruuat. Vinkkejä ja neuvoja kalaherkkujen valmistamiseen kotona, mökillä tai maastossa.
Metsästys ja Kalastus82.8.20236.7.202313.7.2023Karhujahti. Elokuussa alkava klassikkojahti.
Metsästys ja Kalastus96.9.202310.8.202317.8.2023Peurajahti. Valkohäntäpeura on muutamassa vuosikymmenessä noussut yhdeksi Suomen tärkeimmistä riistaeläimistä.
Metsästys ja Kalastus104.10.20237.9.202314.9.2023Hirvijahti. Perinteistä suomalaista suurriistaa. M&K:n hirvien kymppikerho on jo insituutio, johon on kerätty ainutlaatuinen aineisto suurhirvistä.
Metsästys ja Kalastus111.11.20235.10.202312.10.2023Riistaruuat. Riista on arvokas raaka-aine kotikokille. Vinkkejä ja neuvoja saaliin hyödyntämiseen.
Metsästys ja Kalastus128.12.202310.11.202317.11.2023Kirjallisuus ja tarinat. Eräkirjoja ja reissuraportteja.

Parnasso

MediaNroIlm. pv.VarausAineisto
Parnasso11.2.20231.12.20229.12.2022
Parnasso25.4.20238.3.202315.3.2023
Parnasso37.6.20239.5.202316.5.2023
Parnasso430.8.20232.8.20239.8.2023
Parnasso54.10.20236.9.202313.9.2023
Parnasso67.12.20238.11.202315.11.2023

Seura

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Seura14.1.202314.12.202321.12.2022Näin vähennät alkoholin käyttöä.
Seura211.1.202320.12.202328.12.2022Henkinen kriisinkestävyys, eli mikä auttaa, kun ahdistaa ja pelottaa. Kauden kasvis: lehtikaali.
Seura318.1.202328.12.20234.1.2023Miten vilukissa pärjää viileässä sisällä ja ulkona? Ja miksi viileä lämpötila on ihmiselle hyväksi?
Seura425.1.20234.1.202312.1.2023Voimaa ruoasta: nämä ruoat auttavat aivosumuun ja jatkuvaan väsymykseen. Menu: kevyt kalamenu alkuvuoteen.
Seura51.2.202312.1.202319.1.2023Lukupaketti terveydestä, laaja terveysteema: keventäminen ja painonhallinta.
Seura68.2.202319.1.202326.1.2023Atopia – iho kuivuu ja kutisee. Kauden kasvis: bataatti.
Seura715.2.202326.1.20232.2.2023Ajankohtainen terveysaihe.
Seura822.2.20232.2.20239.2.2023Yläselkä kipuilee. Menu: talviloman ihana aamiaismenu.
Seura91.3.20239.2.202316.2.2023Lukupaketti: hullun hauska Suomi, suomalaisia erikoisia ilmiöitä ja hauskoja persoonia. Terveys: yöhikoilu.
Seura108.3.202316.2.202323.2.2023Lääkehoito kohdilleen. Kauden kasvis: mango.
Seura1115.3.202323.2.20232.3.2023Rauhoitetaan aivoja.
Seura1222.3.20232.3.20239.3.2023Miten kellojensiirto vaikuttaa terveyteen?  Menu: pääsiäispäivällinen.
Seura1329.3.20239.3.202316.3.2023Apua käsien nivelrikkoon. Leivontaa ja jälkiruokaa: nopeita pääsiäiseenkin sopivia herkkuja.
Seura14-155.4.202316.3.202323.3.2023Ajankohtainen terveysaihe.
Seura1619.4.202328.3.20234.4.2023Miksi infarkti uusiutuu ja miten se estetään? Kauden kasvis: erilaiset salaatit (myös vappuun sopivia herkkuja).
Seura1726.4.20234.4.202313.4.2023Katupöly vaivaa, mistä apu? 
Seura183.5.202312.4.202319.4.2023Ongelmia hammasimplantin kanssa. Menu: äitienpäivän kakkubuffet.
Seura1910.5.202319.4.202326.4.2023Penikkatauti juoksijalla.
Seura2017.5.202326.4.20234.5.2023Lukupaketti: rakkaus, romantiikka, erotiikka, seksi. Terveys: voiko vitiligolle eli valkopälville mitään? Kauden kasvis: parsaherkkuja.
Seura2124.5.20233.5.202310.5.2023Ajankohtainen terveysaihe
Seura2231.5.202310.5.202317.5.2023Milloin mustasukkaisuus on sairasta ja mitä sille voi tehdä? Menu: alkukesän grilliherkut.
Seura237.6.202317.5.202325.5.2023Vatsan ja suoliston hyvinvointia.
Seura2414.6.202325.5.20231.6.2023Punkkitaudeista ja suojautumisesta (sisältää mm. hyönteiskarkotteet). Menu: juhannuksen kalapöytä.
Seura25-2621.6.20231.6.20238.6.2023Seksiä tauon jälkeen, parisuhteen puuttumisen, sairastelun tms. jälkeinen tilanne. Kauden kasvis: kirsikka.
Seura275.7.202314.6.202321.6.2023Ajankohtainen terveysaihe.
Seura2812.7.202321.6.202329.6.2023Pitääkö suolaa saada? Menu: grillataan kasviksiksista ja hedelmistä.
Seura2919.7.202329.6.20236.7.2023Kantapääkipu eli plantaarifaskiitti.
Seura3026.7.20236.7.202313.7.2023Mikä avuksi, kun parisuhde rakoilee? Kauden kasvis: meloni.
Seura312.8.202313.7.202320.7.2023Jatkuva väsymys, unihäiriö.
Seura329.8.202320.7.202327.8.2023Voimia arkeen hyvillä valinnoilla. Leivontaa: marjaleivonnaisia.
Seura3316.8.202327.7.20233.8.2023Lonkka kipeänä, onko se limapussin tulehdus eli bursiitti? Ja miten sitä hoidetaan?
Seura3423.8.20233.8.202310.8.2023Näin voit parantaa sisäilmaa. Kauden kasvis: parsakaali.
Seura3530.8.202310.8.202317.8.2023Lukupaketti, laaja luontoteema: mennään metsään. Ajankohtainen terveysaihe.
Seura366.9.202317.8.202324.8.2023Uutta tietoa migreenistä. Menu: metsämenu.
Seura3713.9.202324.8.202331.8.2023Miksi D-vitamiinin syönti kannattaa aloittaa viimeistään nyt?    
Seura3820.9.202331.8.20237.9.2023Elintavoilla Alzheimerin ehkäisyyn. Kauden kasvis: omena.
Seura3927.9.20237.9.202314.9.2023Sydänterveyttä.
Seura404.10.202314.9.202321.9.2023Lukupaketti, laaja terveysteema: selkä vahvaksi ja eroon kivuista. Menu: Octoberfest – olut ruoassa.
Seura4111.10.202321.9.202328.9.2023Voiko ruokavalio auttaa reumapotilasta?    
Seura4218.10.202328.9.20235.10.2023Ajankohtainen terveysaihe. Kauden kasvis: päärynä.
Seura4325.10.20235.10.202312.10.2023Mistä tunnistaa TIA-kohtauksen ja mitä sitten pitää tehdä?    
Seura441.11.202312.10.202319.10.2023Itseaiheutettu keskittymiskyvyn heikkous voi olla univaikeuksien syynä. Menu: isänpäivän patamenu.
Seura458.11.202319.10.202326.10.2023Lukupaketti True Crimesta. Terveys: vatsan ja suoliston hyvinvointia.
Seura4615.11.202326.10.20232.11.2023Virtsankarkailuun apua. Leivonta: joulunajan suolaista ja makeaa.
Seura4722.11.20232.11.20239.11.2023Mikä auttaa, kun mieli masentuu?                 
Seura4829.11.20239.11.202316.11.2023Ajankohtainen terveysaihe. Menu: itsenäisyyspäivän suomalaiset klassikot.
Seura497.12.202316.11.202323.11.2023Näin vaihdevuodet muuttavat aineenvaihduntaa, mitä siitä seuraa ja miten vaivoja vastaan voi taistella.
Seura5013.12.202322.11.202329.11.2023Näin kaihi hoidetaan. Joulun parhaat kalaruoat.
Seura51-5220.12.202329.11.20237.12.2023Näin selviät, kun pinna kiristyy perheen kanssa: resilienssiä ja vuorovaikutustaitoja perheen kohtaamisiin. Uuden vuoden samppanjaillallinen.

Seura SuperRistikot

MediaNroIlm. pv.VarausAineisto
Seura SuperRistikot118.1.202328.12.20222.1.2023
Seura SuperRistikot222.2.20232.2.20237.2.2023
Seura SuperRistikot329.3.20239.3.202314.3.2023
Seura SuperRistikot410.5.202319.4.202324.4.2023
Seura SuperRistikot521.6.20231.6.20236.6.2023
Seura SuperRistikot62.8.202313.7.202318.7.2023
Seura SuperRistikot76.9.202317.8.202322.8.2023
Seura SuperRistikot811.10.202321.9.202326.9.2023
Seura SuperRistikot915.11.202326.10.202331.10.2023
Seura SuperRistikot1013.12.202322.11.202327.11.2023

Suomen Kuvalehti

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Suomen Kuvalehti15.1.202315.12.202222.12.2022 
Suomen Kuvalehti213.1.202322.12.202230.12.2022 
Suomen Kuvalehti320.1.202330.12.20229.1.2023 
Suomen Kuvalehti427.1.20239.1.202316.1.2023Teemanumero: ajankohtaisia poimintoja koulutusaiheista.
Suomen Kuvalehti53.2.202316.1.202323.1.2023 
Suomen Kuvalehti610.2.202323.1.202330.1.2023 
Suomen Kuvalehti717.2.202330.1.20236.2.2023 
Suomen Kuvalehti824.2.20236.2.202313.2.2023 
Suomen Kuvalehti93.3.202313.2.202320.2.2023 
Suomen Kuvalehti1010.3.202320.2.202327.2.2023 
Suomen Kuvalehti1117.3.202327.2.20236.3.2023Vaalit.
Suomen Kuvalehti1224.3.20236.3.202313.3.2023 
Suomen Kuvalehti1331.3.202313.3.202320.3.2023 
Suomen Kuvalehti14-155.4.202316.3.202323.3.2023Gourmet: pääsiäinen.
Suomen Kuvalehti1621.4.202330.3.20236.4.2023 
Suomen Kuvalehti1728.4.20236.4.202317.4.2023 
Suomen Kuvalehti185.5.202314.4.202321.4.2023 
Suomen Kuvalehti1912.5.202321.4.202328.4.2023 
Suomen Kuvalehti2019.5.202327.4.20235.5.2023 
Suomen Kuvalehti2126.5.20235.5.202312.5.2023 
Suomen Kuvalehti222.6.202312.5.202322.5.2023 
Suomen Kuvalehti239.6.202322.5.202329.5.2023 
Suomen Kuvalehti2416.6.202329.5.20235.6.2023 
Suomen Kuvalehti25-2621.6.20231.6.20238.6.2023Gourmet: juhannus.
Suomen Kuvalehti277.7.202316.6.202326.6.2023 
Suomen Kuvalehti2814.7.202326.6.20233.7.2023 
Suomen Kuvalehti2921.7.20233.7.202310.7.2023 
Suomen Kuvalehti3028.7.202310.7.202317.7.2023 
Suomen Kuvalehti314.8.202317.7.202324.7.2023 
Suomen Kuvalehti3211.8.202324.7.202331.7.2023 
Suomen Kuvalehti3318.8.202331.7.20237.8.2023 
Suomen Kuvalehti3425.8.20237.8.202314.8.2023 
Suomen Kuvalehti351.9.202314.8.202321.8.2023 
Suomen Kuvalehti368.9.202321.8.202328.8.2023 
Suomen Kuvalehti3715.9.202328.8.20234.9.2023 
Suomen Kuvalehti3822.9.20234.9.202311.9.2023 
Suomen Kuvalehti3929.9.202311.9.202318.9.2023 
Suomen Kuvalehti406.10.202318.9.202325.9.2023 
Suomen Kuvalehti4113.10.202325.9.20232.10.2023 
Suomen Kuvalehti4220.10.20232.10.20239.10.2023 
Suomen Kuvalehti4327.10.20239.10.202316.10.2023Syksyn kirjatarjontaa Helsingin kirjamessujen aikaan.
Suomen Kuvalehti443.11.202316.10.202323.10.2023 
Suomen Kuvalehti4510.11.202323.10.202330.10.2023 
Suomen Kuvalehti4617.11.202330.10.20236.11.2023 
Suomen Kuvalehti4724.11.20236.10.202313.11.2023 
Suomen Kuvalehti481.12.202313.11.202320.11.2023Kooste vuoden parhaista kirjoista.
Suomen Kuvalehti498.12.202317.11.202324.11.2023 
Suomen Kuvalehti5015.12.202324.11.20231.12.2023 
Suomen Kuvalehti51-5220.12.202329.11.20237.12.2023Gourmet: joulu.

Tekniikan Maailma

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Tekniikan Maailma128.12.20222.12.202212.12.2022Katsaus autovuoteen 2023, mukana merkittävimmät autouutuudet. 70-juhlavuoden alku.
Tekniikan Maailma212.1.202316.12.202223.12.2022Vertailussa kiinnostavimmat uutuustelevisiot.
Tekniikan Maailma326.1.20232.1.202310.1.2023Harley-Davidson-moottoripyörän käyttötesti.
Tekniikan Maailma416.2.202324.1.202331.1.2023TM:n suuri talviautovertailu, osa 1: polttomoottorilla varustetut autot.
Tekniikan Maailma59.3.202314.2.202321.2.2023TM:n suuri talviautovertailu, osa 2: täyssähköautot.
Tekniikan Maailma623.3.202328.2.20237.3.2023Vertailu: kesärenkaat 2023.
Tekniikan Maailma713.4.202317.3.202324.3.2023Vertailussa ajankohtainen pyöräryhmä.
Tekniikan Maailma827.4.202331.3.202311.4.2023Juhlanumero: Tekniikan Maailma 70 vuotta.
Tekniikan Maailma911.5.202317.4.202324.4.2023Vertailussa kiinnostavimmat uutuuspuhelimet.
Tekniikan Maailma101.6.20238.5.202315.5.2023Kiintoisa ajankohtainen autoryhmä vertailussa.
Tekniikan Maailma1122.6.202330.5.20236.6.2023Opas kesämökin teknologiaan.
Tekniikan Maailma126.7.202312.6.202319.6.2023Kesän suuri autovertailu.
Tekniikan Maailma1320.7.202327.6.20234.7.2023Vertailu: moottoripyörät.
Tekniikan Maailma143.8.202310.7.202317.7.2023Vertailu: yhteispohjoismaiden urheiluautovertailu.
Tekniikan Maailma1517.8.202325.7.20231.8.2023Vertailu: polkupyörät.
Tekniikan Maailma167.9.202315.8.202322.8.2023Opiskelijan elektroniikka.
Tekniikan Maailma1721.9.202328.8.20235.9.2023Virtuaalitodellisuus.
Tekniikan Maailma185.10.202312.9.202319.9.2023Vertailu: talvirenkaat 2023 (kitka- ja nastarenkaat).
Tekniikan Maailma1926.10.20233.10.202310.10.2023Ajankohtainen autoryhmä vertailussa.
Tekniikan Maailma209.11.202317.10.202324.10.2023Suuri kameravertailu.
Tekniikan Maailma2123.11.202331.10.20237.11.2023Audiovertailu.
Tekniikan Maailma227.12.202314.11.202321.11.2023Ajankohtainen pyörävertailu. Jouluopas.

TM Rakennusmaailma

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
TM Rakennusmaailma118.1.202320.12.202228.12.2022Kevyttakat ja varaavat mallit. Mallilaskelmat energiansäästöstä.
TM Rakennusmaailma215.2.202319.1.202326.1.2023Talopaketit: mallistokatsaus, näin vertailet sisältöjä, saatavuus, huolenpitosopimukset.
TM Rakennusmaailma322.3.202323.2.20232.3.2023Remonttiekstra. Ensimmäinen uudistettu TM Rakennusmaailma.
TM Rakennusmaailma419.4.202321.3.202328.3.2023Piha, puutarha ja parveke.
TM Rakennusmaailma517.5.202319.4.202326.4.2023Mökit ja vapaa-ajan asunnot: Mitä saa 50 000, 100 000 ja 250 000 eurolla Suomessa?
TM Rakennusmaailma628.6.202329.5.20235.6.2023Asuntomessut Loviisa. Virallinen messuluettelo.
TM Rakennusmaailma79.8.202313.7.202320.7.2023Vertailussa rakennustarvikkeiden hinnat suosituimmista tuotteista.
TM Rakennusmaailma86.9.202310.8.202317.8.2023Rännit ja salaojat, kattotarkastus ja termostaattien kunto.
TM Rakennusmaailma94.10.20237.9.202314.9.2023Kierrätys ja kirppis. Talon rakentaminen kierrätysmateriaaleista. Raksaringit ja muut someryhmät.
TM Rakennusmaailma1025.10.202328.9.20235.10.2023Energian hinta 2024: lämmityksen vaihtoehdot, kuten pumput ja maalämpö, sähkön hintanäkymät.
TM Rakennusmaailma1115.11.202319.10.202326.10.2023Uudet puu- ja sähkökiukaat esittelyssä. Valmislauteet vs. näin teet itse.
TM Rakennusmaailma1220.12.202322.11.202329.11.2023Uusi rakennuslaki voimaan 2024: omakotirakentajan ympäristöraportti ja byrokratia esittelyssä.

TV-maailma

MediaNroIlm. pv.VarausAineisto
TV-Maailma14.1.202313.12.202220.12.2022
TV-Maailma211.1.202319.12.202227.12.2022
TV-Maailma318.1.202327.12.20223.1.2023
TV-Maailma425.1.20233.1.202311.1.2023
TV-Maailma51.2.202311.1.202318.1.2023
TV-Maailma68.2.202318.1.202325.1.2023
TV-Maailma715.2.202325.1.20231.2.2023
TV-Maailma822.2.20231.2.20238.2.2023
TV-Maailma91.3.20238.2.202315.2.2023
TV-Maailma108.3.202315.2.202322.2.2023
TV-Maailma1115.3.202322.2.20231.3.2023
TV-Maailma1222.3.20231.3.20238.3.2023
TV-Maailma13-1429.3.20238.3.202315.3.2023
TV-Maailma155.4.202315.3.202322.3.2023
TV-Maailma1619.4.202327.3.20233.4.2023
TV-Maailma1726.4.20233.4.202312.4.2023
TV-Maailma183.5.202311.4.202318.4.2023
TV-Maailma1910.5.202318.4.202325.4.2023
TV-Maailma2017.5.202325.4.20233.5.2023
TV-Maailma2124.5.20232.5.20239.5.2023
TV-Maailma2231.5.20239.5.202316.5.2023
TV-Maailma237.6.202316.5.202324.5.2023
TV-Maailma2414.6.202324.5.202331.5.2023
TV-Maailma25-2621.6.202331.5.20237.6.2023
TV-Maailma275.7.202313.6.202320.6.2023
TV-Maailma2812.7.202320.6.202328.6.2023
TV-Maailma2919.7.202328.6.20235.7.2023
TV-Maailma3026.7.20235.7.202312.7.2023
TV-Maailma312.8.202312.7.202319.7.2023
TV-Maailma329.8.202319.7.202326.7.2023
TV-Maailma3316.8.202326.7.20232.8.2023
TV-Maailma3423.8.20232.8.20239.8.2023
TV-Maailma3530.8.20239.8.202316.8.2023
TV-Maailma366.9.202316.8.202323.8.2023
TV-Maailma3713.9.202323.8.202330.8.2023
TV-Maailma3820.9.202330.8.20236.9.2023
TV-Maailma3927.9.20236.9.202313.9.2023
TV-Maailma404.10.202313.9.202320.9.2023
TV-Maailma4111.10.202320.9.202327.9.2023
TV-Maailma4218.10.202327.9.20234.10.2023
TV-Maailma4325.10.20234.10.202311.10.2023
TV-Maailma441.11.202311.10.202318.10.2023
TV-Maailma458.11.202318.10.202325.10.2023
TV-Maailma4615.11.202325.10.20231.11.2023
TV-Maailma4722.11.20231.11.20238.11.2023
TV-Maailma4829.11.20238.11.202315.11.2023
TV-Maailma497.12.202315.11.202322.11.2023
TV-Maailma5013.12.202321.11.202328.11.2023
TV-Maailma51-5220.12.202327.11.20234.12.2023

Vauhdin Maailma

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Vauhdin Maailma116.1.202319.12.202227.12.2022Rallikausi alkaa. SM- ja MM-sarjojen lähtökohdat.
Vauhdin Maailma213.2.202318.1.202325.1.2023F1-ennakkonumero: radat, tiimit ja kuljettajat.
Vauhdin Maailma313.3.202315.2.202322.2.2023Rallisarjat vauhdissa: mitä kauden avauksesta on pääteltävissä?
Vauhdin Maailma411.4.202314.3.202321.3.2023F1-kauden ensimmäiset luonnehdinnat: onnistujat ja epäonnistujat.
Vauhdin Maailma58.5.202311.4.202318.4.2023Kotimainen ratakausi käynnistyy. Pelastaako TCR-luokka rata-autoilun?
Vauhdin Maailma65.6.20239.5.202316.5.2023Tekniikkaa eri mestaruussarjojen huippulaitteista.
Vauhdin Maailma724.7.202328.6.20235.7.2023Suomen MM-rallin ennakkonumero.
Vauhdin Maailma828.8.20232.8.20239.8.2023Suomen MM-rallin tapahtumat ja mielenkiintoisia mittaustuloksia.
Vauhdin Maailma918.9.202323.8.202330.8.2023Kotimaisten mestaruussarjojen ratkaisuhetket ja taustat.
Vauhdin Maailma1030.10.20234.10.202311.10.2023Millaisista asetelmista rallin MM-sarjan ja F1:n viimeisiin osakilpailuihin? 
Vauhdin Maailma1111.12.202314.11.202321.11.2023Kotimaan moottoriurheilulajien TOP 10 -ranking. 

Vene

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Vene14.1.20235.12.202213.12.2022Uusi Vene. Vene on käynyt läpi perusteellisen uudistuksen ja lopputulos on tässä. Lisäksi venevarusteiden suurkatsaus ja myrkyttömien ”myrkkymaalien” vertailu.
Vene28.2.202311.1.202318.1.2023Messunumero. Helmikuun venemessut avaavat veneilykauden ja Veneen messunumero käy läpi messutarjontaa. Mukana myös avomeripurjehtijan asut sekä veneiden ja varusteiden suuri ostajan opas.
Vene31.3.20231.2.20238.2.2023Vertailu: viisimetriset käyttöveneet eri materiaaleista. Tuoreimmat vinkit veneen kevätkunnostukseen ja huoltoon.
Vene45.4.20238.2.202315.2.2023Uuden purjehtijan tietopankki. Vene katsastaa ja testaa alan elektroniikkauutuudet, kuten sähköiset merikartat.
Vene53.5.20234.4.202311.4.2023Käytettyjen veneiden erikoisnumero.
Vene631.5.20232.5.20239.5.2023Kotimaan venematkailukausi vauhtiin, Vene esittelee suuren joukon käymisen arvoisia satamia.
Vene75.7.20236.6.202313.6.2023Ajankohtainen venevertailu.
Vene89.8.202312.7.202319.7.2023Uivan venenäyttelyn ennakkoesittely, katsaus mielenkiintoisiin uutuuksiin.
Vene96.9.20239.8.202316.8.2023Syyshuoltonumerossa kerromme, mitä veneen omistajan ei ainakaan pidä jättää veneen noston jälkeen tekemättä.
Vene104.10.20236.9.202313.9.2023Ajankohtainen varustevertailu yhteistyössä Kipparin kanssa. Ensi vuoden ehdokkaat Euroopan purjeveneiksi julki.
Vene111.11.20234.10.202311.10.2023Esittelemme unelmien veneitä.
Vene127.12.20238.11.202315.11.2023Kotimaan veneilykauden jälkeen tutustumme veneilykohteisiin ulkomailla.

Viva

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Viva14.1.20237.12.202214.12.2022Säästä ja suitsi menoja, asiantuntijoiden vinkkejä. Hoida suuta, satsaat yleisterveyteesi. Miten voi saada asumisoikeusasunnon? Vanhalle tietokoneella jatkoaikaa päivittämällä.
Viva21.2.20234.1.202312.1.2023Näin suuret ikäluokat porskuttavat. Miten muistisairautta voi hidastaa ja muistia terhakoittaa? Hyödy näistä palveluista, seniori. Virkeyttä kylpylästä. Miten tunnistaudun turvallisesti eri palveluihin?
Viva31.3.20232.2.20239.2.2023Nuoruudenrakkaus löytyi uudestaan. Mihin uniapneahoito voi kompastua? Teknisiä apuvälineitä huonomuistisen arkeen.
Viva45.4.20239.3.202316.3.2023Uusia alkuja. Naiset kertovat, miten uskalsivat hypätä uuteen. Näin tein kuntoremontin. Hoida sydäntä myös operaation jälkeen. Hyödy uusista terveysmittareista: verenpaine, rasva-arvot ja paino hallintaan. Onko työkyvyttömyyseläke uhka vai mahdollisuus?
Viva53.5.20233.4.202312.4.2023Karjala sydämessä. Evakkotalon uusi elämä. Mikä avuksi, kun sota vie mielenrauhan? Mitkä perimyskaaren sudenkuopat voi välttää testamentin teolla? Uusia laitteita pihanhoitoon.
Viva631.5.20233.5.202310.5.2023Romantiikka kukkii! Hyvää hoitoa intiimivaivoihin. Mitä varovaisen pitää muistaa, kun rakkaus iskee? Millä laitteilla voin suojata muistisairasta läheistäni?
Viva75.7.20237.6.202314.6.2023Unelmista totta. Loviisan asuntomessukoti täytti haaveet. Kuukauden autoloma Euroopassa. Parempaa arkea nivelrikkopotilaalle. Löydä kompostoinnin uudet apuvälineet.
Viva82.8.20236.7.202313.7.2023Kun rakkaus loppuu. Ystäviä exän kanssa. Näin pidät puolesi erossa. Tunnista aivoverenkiertohäiriöt, kuten TIA-kohtaukset. Mitä järkeä on älyjääkaapissa ja -pakastimessa?
Viva96.9.202310.8.202317.8.2023Ilo irti eläkkeelle jäämisestä! Miten vaalia terveyttä, kun työelämä loppuu? Enemmän irti televisiosta uusilla laitteilla.
Viva104.10.20237.9.202314.9.2023Löydä ystävä. Uutta hoitoa eturauhassyöpään. Miten tehdä edunvalvontavaltuutus?
Viva111.11.20235.10.202312.10.2023Rohkeasti maailmalle! Uusi koti ulkomailta. Mitä Espanjaan muuttavan kannattaa tietää? Eroon ummetuksesta. Vinkit seniorien älypuhelimen ja tabletin ostoon.
Viva1229.11.20232.11.20239.11.2023Surusta valoon. Tunnista läheisen masennus. Senioria virkistävät ja kuntouttavat konsoli- ja tietokonepelit.