Golfkesä 2025 – mitä on luvassa?
Golfkausi on jo käynnissä, mutta mainostaja ehtii viheriöille mukaan vielä monella tapaa. Suosituille Golfpisteen kiertueille on nyt tarjolla tehokasta tuotenäkyvyyttä ja erikoisetu. Golfpiste.com takoo kävijämääräennätyksiä, joten mainonta sivustolla todellakin kannattaa. Golflehden numero 3 myytiin etuajassa täyteen, joten Golflehden numeroon 4 on syytä varmistaa mainospaikat ajoissa. Ota sesonki haltuun näillä peliliikkeillä!
Tapahtumissa pääset golf(ar)in ytimeen

Golfpisteen tapahtumat jalkautuvat jälleen ympäri Suomen niin Audi Businessaamun, Golfkesän kuin BMW Ladies Golfinkin merkeissä. Tapahtumissa tavoitetaan tuhansia pelaajia erittäin otollisissa olosuhteissa – golfkentällä, iloisen tapahtuman äärellä, kauniiden maisemien ympäröimänä.
Kumppaneille tapahtumat tarjoavat ainutlaatuisen keinon kohdata golfarit viheriöillä ja vaikuttaa heidän ostohalukkuuteensa. Kesän tapahtumiin ehtii mukaan muun muassa erilaisilla tuotejakeluilla! Tuotesämpläykset ovat helppoja toteuttaa ja tuotteet saadaan juuri oikean kohderyhmän käsiin juuri oikealla hetkellä. Laita viestiä antti.jantunen@otava.fi tai soita Antille!
Golfpiste.com palvelee golfareita 24/7
Ajankohtaiset uutiset, tiiaikojen varaus, pörssi, matkapaketit ja -oppaat, keskustelu ja seurojen uutiset… Golfpiste.comista löytyy kaikki, mitä golfari tarvitsee. Ympäri vuoden. Golfpiste.comin kävijämäärät ovat edelleen kasvussa ja verkkokampanja sivustolla tarjoaa toimivan alustan aktiivisten kävijöiden tavoittamiseen.
Golfpisteeseen tullaan edelleen suoraan eli yli puolet kävijöistä saapuu saitille kirjoittamalla osoitteen selaimeen. Se, jos mikä, kertoo aidosta halusta käyttää palvelua! Mainostajalle näin sitoutunut yleisö on kullanarvoinen. Herätä kävijän uteliaisuus näyttävillä mainosratkaisuilla ja muistuta tuotteestasi tai palvelustasi sopivalla määrällä mainosnäyttöjä.
⛳Erikoisetu kesän verkkokampanjoihin!
Osta näkyvyyttä kesä-syyskuulle 5 000 € arvosta, saat tuotteen jakeluun tai muun yhdessä sovittavan näkyvyyden tapahtumiin. Ota yhteyttä Mediamyyntiin ja jutellaan lisää!
Golflehti 3/25 täynnä, lokakuuhun mahtuu vielä
Golflehti jaellaan kaikkiin suomalaisiin golftalouksiin, joita on noin 110 000. Golflehden jakelumäärä tekee siitä Euroopan suurimman golflehden ja Suomen suurimman urheilulehden! Golflehti myös luetaan tarkkaan ja se kiertää kädestä toiseen ahkerasti.
Monet mainostajat ovat näistä faktoista hyvin tietoisia, sillä Golflehden 25.6. ilmestyvä numero on jo mediatilan osalta myyty täyteen. Vuoden viimeiseen Golflehteen sen sijaan ehdit vielä hyvin mukaan, sillä se ilmestyy 22.10. Golfmatkailu, talviharjoittelu, simulaattorit, kehonhuolto, varustepäivitykset ja tekniikkatreenit kiinnostavat golfareita erityisesti tähän ajankohtaan! Laita viestiä Mediamyyntiin.
Ota sitoutunut yleisö haltuun Golfpisteen avulla!
Sami Markkanen
Liiketoimintajohtaja, Golfpiste
+358 40 586 8872