Aikataulut ja teemat 2027

Tältä sivulta näet printtimedioidemme aikataulut ja teemat sekä tietojen mahdolliset päivitykset. Voit suodattaa näkymän, jolloin näet vain valitsemasi median/medioiden tiedot tai mediat aihepiirin mukaan. Suodatusta voit muuttaa klikkaamalla nappuloita. ”Tyhjennä valinnat” nollaa kaikki suodattimet.
Voit myös etsiä lehtien teemoja avoimella tekstihaulla.
Ilman suodatusta tai hakuja näet normaalisti kaikkien medioiden tiedot aakkosjärjestyksessä.

Valitse näytettävät mediat ja rullaa sivua alaspäin

Mediat


Mediat aihepiireittäin


Avoin teemahaku (etsi hakusanalla)

Kirjoita kenttään hakusana (esim. sisustus, leivonta, puutarha, matka, asuntomessut tai joulu) ja paina enter. Hakutulokset näkyvät esikatseluna alla sekä sivua selatessa turkoosilla korostettuna tekstissä.

Hups! Valintaasi sopivia medioita ei löytynyt. Tyhjennä valinnat ja kokeile toisia suodattimia.


Anna 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Anna131.12.202609.12.202614.12.2026Parempaa terveyttä painonhallinnalla. Nautitaan talvesta: hoida ihoa pakkasella, monipuoliset hiihtokeskukset, talven pehmeät asusteet.
Anna214.01.202721.12.202628.12.2026Halvalla hyvää -säästöteema: markettikosmetiikan parhaat, leivo itse ihania sämpylöitä. Varmista palautuminen treenin jälkeen.
Anna321.01.202730.12.202605.01.2027Hyvä ero -teema: sinkun talous kuntoon, uusi minä eron jälkeen.
Anna428.01.202708.01.202713.01.2027Testissä silmänympärysvoiteet. Arjen maistuvat pastaruoat. Ratkaisuja kodin säilytykseen.
Anna504.02.202715.01.202720.01.2027Matkaekstra: unelmaloma lämpimässä ja konkareiden suosikkikohteet. Esittelyssä tyylikkäät matkalaukut ja -asut. Toimivimmat kauneustuotteet reissuun.
Anna611.02.202722.01.202727.01.2027Viiniekstra: parhaat uudet kuplivat lasiin. Helpotusta flunssakauteen. Ystävänpäivä: herkulliset pullat.
Anna718.02.202729.01.202703.02.2027Ideat vihersisustukseen: kauniit ruukut ja tarvikkeet. Helli vartaloa laadukkaalla apteekkikosmetiikalla.
Anna825.02.202705.02.202710.02.2027Muotiekstra: rennot bleiserit ja farkut arkeen kolmella tyylillä. Kevään kenkätrendit. Uutta tietoa diabeteksestä.
Anna904.03.202712.02.202717.02.2027Tallinnan parhaat ravintolavinkit. Uutta apua unettomuuteen.
Anna1011.03.202719.02.202724.02.2027Suuri kuninkaallisnumero: nauti ylellinen afternoon tea, tyylin kulmakivet. Kevään sisustustrendit.
Anna1118.03.202726.02.202703.03.2027Pääsiäispöytä koreaksi: herkut ja kattauksen ideat. Helpotusta vaihdevuosioireisiin.
Anna12–1325.03.202705.03.202710.03.2027Muhkea pääsiäistupla: viinilöydöt juhlapöytään. Testissä kosteuttavat shampoot. Kevään miniloma Sisiliaan. Valitse oikea hoito siitepölyallergiaan.
Anna1408.04.202717.03.202722.03.2027Muodin uudet trendit: värikäs kevättyyli. Häikäisevä aurinkolasimuoti. Lemmikin kustannukset.
Anna1515.04.202724.03.202731.03.2027Ripsiväritesti. Trendikkäät kulhojälkiruoat.
Anna1622.04.202702.04.202707.04.2027Kevään uudet hiustrendit. Tyttöjen ilta: tarjolla pieniä espanjalaisia ruokia, hiusasusteet ja -korut, romanttiset kirjat.
Anna1729.04.202709.04.202714.04.2027Vappupiknikin parhaat tarjottavat. Testissä kuntoilijan ulkoliikuntalajit.
Anna1805.05.202715.04.202720.04.2027Hoida varpaat kesäkuntoon. Sisusta ulkotilat kesän uutuuksilla. Juhlakauden kakut.
Anna1913.05.202722.04.202727.04.2027Kevään ihanimmat tuoksut. Kotimaan reissukohteena taiteilijakodit.
Anna2020.05.202729.04.202704.05.2027Suuri muotinumero. Mekkokisa: kaikki kesän kauneimmat mekot. Käsilaukkujen kaunottaret.
Anna2127.05.202707.05.202712.05.2027Sisustusekstra: kattauksen uudet kulmakivet. Uuden ajan aurinkovoiteet.
Anna2203.06.202714.05.202719.05.2027Sydänterveys. Kesäinen Eurooppa matkakohteena.
Anna2310.06.202721.05.202726.05.2027Intiimiterveys. Helppo manikyyri kotona.
Anna2417.06.202728.05.202702.06.2027Helsinkinumero: parhaat kirpputorit, ravintolat, kahvilat, katumuoti ja ostokset. Testissä kuivashampoot.
Anna25–2624.06.202704.06.202709.06.2027Juhannuksen tuplanumero: kesän uutuusviinit. Muoti: ihanat alusvaatteet. Suuri rakkausteema: löysin nuoruudenrakkauteni uudelleen, lukijoiden rakkaustarinat.
Anna2708.07.202717.06.202722.06.2027Lomanumero: kaunistava saunakosmetiikka, mökkisisustuksen piristävät ideat, lomaruoka. Jalkojen terveys.
Anna2815.07.202724.06.202730.06.2027Turun matkavinkit. Meksikolaisia makuja keittiössä.
Anna2922.07.202702.07.202707.07.2027Sisustusekstra: Asuntomessujen parhaat ideat. Terveys: helpotusta tukalaan helteeseen.
Anna3029.07.202709.07.202714.07.2027Piristystä seksielämään. Parasta sesongin viinimarjoista.
Anna3105.08.202716.07.202721.07.2027Hiustrendit: ideat mukaan kampaajalle. Silmien terveys.
Anna3212.08.202723.07.202728.07.2027Kauneus: pidennä kesän hehkua ihoa hoitamalla. Hyvää hoitoa kipuilevalle selälle.
Anna3319.08.202730.07.202704.08.2027Hiusten tehohoito kesän jälkeen. Vahvista lihaskuntoa, voi paremmin.
Anna3426.08.202706.08.202711.08.2027Syksyn odotetuimmat kirjat. Ihanat omenaherkut. Näin tavalliset naiset sijoittavat.
Anna3502.09.202713.08.202718.08.2027Muoti: syksyn tyylikkäät takit arkeen. Takkikisa. Trendikkäät kengät. Ihonhoidon tehotuotteet kasvoille.
Anna3609.09.202720.08.202725.08.2027Elämänmuutosekstra: näin onnistuin isossa muutoksessa. Sisustusekstra: syksyn sisustusuutuudet. Matkakohteena Baltia.
Anna37–3816.09.202727.08.202701.09.2027Roosa nauha -tuplanumero. Uutta tietoa syöpähoidoista. Testissä marketin yövoiteet. Viihdy kotona: vinkit kirjoihin, sarjoihin ja kotitreeniin.
Anna3930.09.202710.09.202715.09.2027Syksyn punaviinit. Täyteläiset suklaaherkut. Varaudu tulevaan -teema: terveystsekkaus, säästä puskurirahaa.
Anna4007.10.202717.09.202722.09.2027Kosteuttavat seerumit. Pidetään huolta aivoterveydestä.
Anna4114.10.202724.09.202729.09.2027Syksyn silmälasimuoti. Kirjamessujen parhaat. Työ- ja urateema: aikuisena uudelle uralle, miten kerryttää säästöjä pienistäkin tuloista.
Anna4221.10.202701.10.202706.10.2027Näyttävät herkut Halloweeniin. Päivitä olohuoneen sisustus edullisesti. Hermoston rauhoittaminen ja stressinhallinta.
Anna4328.10.202708.10.202713.10.2027Muotiekstra: bileasut ja juhlakengät. Ihana Espanja matkakohteena. Virtaa vitamiineista.
Anna4404.11.202715.10.202720.10.2027Hurmaavat tuoksut juhlakauteen. Nivelten hyvinvointi.
Anna4511.11.202722.10.202727.10.2027Vuoden parhaat kauneustuotteet. Vahvat luut.
Anna4618.11.202729.10.202703.11.2027Kestävä silmämeikki. Ihana tee ja sen terveysvaikutukset. Leivo lehtitaikinasta helpot leivonnaiset.
Anna4725.11.202705.11.202710.11.2027Pidä huolta suun terveydestä. Matkakohteena upea Marrakech.
Anna4802.12.202712.11.202717.11.2027Kuohuviinit loppuvuoden juhliin. Helli hiuksia markettituotteilla.
Anna4909.12.202718.11.202723.11.2027Joulun toivelahjat sisustajalle, liikkujalle ja kauneudesta kiinnostuneelle naiselle. Torju väsymys syömällä hyvin.
Anna5016.12.202725.11.202730.11.2027Joulupöydän helpot herkut ja kauden viinit. Apua hiuspohjan ongelmiin ja testissä hiuspohjan tehotuotteet.
Anna51–5223.12.202702.12.202708.12.2027Tunnelmallinen joulutupla. Muotitrendit 2028. Vatsan hyvinvointi.

Deko 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Deko130.12.202604.12.202609.12.2026Säilytys ja järjestys kuntoon kotona. Muuta kylpyhuone ihastuttavaksi kotispaksi.
Deko227.01.202704.01.202708.01.2027Trendit 2027: tärkeimmät ilmiöt, värit ja tyylit. Vihersisustajan opas.
Deko303.03.202709.02.202712.02.2027Keittiö uusiksi kokonaan tai pikkurahalla: ideat ja materiaalit.
Deko407.04.202712.03.202717.03.2027Makuuhuoneen piristys kaluste- ja tekstiiliuutuuksin. Remonttiekstra: upeat muutoskohteet.
Deko505.05.202713.04.202716.04.2027Terassit & parvekkeet kutsuviksi kesään: kauniit kaluste- ja tekstiiliuutuudet.
Deko602.06.202711.05.202714.05.2027Rennot kesäkodit. Astiatrendit ja kattausvinkit arkeen ja juhlaan.
Deko707.07.202714.06.202717.06.2027Asuntomessut 2027: sisustukset ja inspiroivimmat ideat.
Deko811.08.202720.07.202723.07.2027Olohuoneen helppo päivitys tekstiilien ja kalusteiden avulla. Vinkit tunnelmalliseen valaistukseen.
Deko908.09.202717.08.202720.08.2027Habitare 2027: syksyn kiinnostavimmat trendit ja uutuustuotteet.
Deko1003.11.202712.10.202715.10.2027Sisustajan joululahjaideat. Kauniit urbaanit joulukodit.

Erä 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Erä113.01.202716.12.202621.12.2026Kuhapilkille. Vinkkejä vaativaan järvikuhan pilkintään. Kuha on yleinen ja haluttu saaliskala, joka menestyy lämpenevissä vesissä.
Erä210.02.202719.01.202722.01.2027Erämessunumero. Erä 50 vuotta: ensimmäinen uudistettu numero. Keskellä pilkkikautta: 8-tuumaiset jääkairat uudessa nousussa. Hiihtovaellus Paistuntureille.
Erä310.03.202716.02.202719.02.2027Talviretkeily. Viihdymme keväthangilla ja leirinuotion lämmössä.
Erä414.04.202719.03.202724.03.2027Turvallisesti maastoon ja vesille. Erätaidot ja turvavarusteet.
Erä512.05.202719.04.202722.04.2027Kevätretkille. Sulan maan kausi alkaa kunnolla: kalastusvaellukset ja kansallispuistot kutsuvat.
Erä609.06.202718.05.202721.05.2027Pohjoisen vesille. Kohteena pohjoiset kalavedet ja niiden taimenet, raudut, harjukset ja lohet.
Erä714.07.202721.06.202724.06.2027Melonta ja särkikalat. Saimaa on melojan aarreaitta. Särkien kalastus ongella ja perholla.
Erä818.08.202727.07.202730.07.2027Vaellus. Ruskan kynnyksellä retkeilemme Lapin erämaa-alueilla ja kuljemme ikivanhaa Saamenpolkua.
Erä915.09.202724.08.202727.08.2027Metsästys ja sienestys. Eräharrastajan paras sadonkorjuuaika on käsillä. Liikumme metsässä sekä riistan että sienien perässä.
Erä1013.10.202721.09.202724.09.2027Eräelektroniikka. Toiminta- ja lämpökamerat eräharrasteissa.
Erä1117.11.202726.10.202729.10.2027Tee itse, korjaa vanhaa. Kaamoksen alkaessa on aikaa huoltaa ja korjata varusteita.
Erä1208.12.202715.11.202718.11.2027Vuoden aikana kokeiltua. Vieheet ja erävarusteet.

Hymy 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineisto
Hymy114.01.202718.12.202623.12.2026
Hymy211.02.202721.01.202726.01.2027
Hymy311.03.202718.02.202723.02.2027
Hymy415.04.202723.03.202730.03.2027
Hymy513.05.202721.04.202726.04.2027
Hymy610.06.202720.05.202725.05.2027
Hymy708.07.202716.06.202721.06.2027
Hymy812.08.202722.07.202727.07.2027
Hymy909.09.202719.08.202724.08.2027
Hymy1014.10.202723.09.202728.09.2027
Hymy1111.11.202721.10.202726.10.2027
Hymy1209.12.202718.11.202723.11.2027

Kanava 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Kanava122.01.202729.12.202604.01.2027
Kanava205.03.202711.02.202716.02.2027
Kanava316.04.202723.03.202730.03.2027
Kanava411.06.202720.05.202725.05.2027
Kanava506.08.202715.07.202720.07.2027
Kanava617.09.202726.08.202731.08.2027
Kanava729.10.202707.10.202712.10.2027Tietokirjallisuus.
Kanava810.12.202717.11.202722.11.2027

Kippari 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Kippari107.01.202710.12.202615.12.2026Veneilijän varusteet. Esittelemme kauden kiinnostavimmat uutuusvarusteet ja elektroniikkaa.
Kippari203.02.202712.01.202715.01.2027Vinkit Helsingin venemessuille. Kauden uutuusveneet. Vertailussa venevahat.
Kippari310.03.202716.02.202719.02.2027Helsingin venemessujen uutuudet esittelyssä. Moottorit ja keväthuolto. Vinkkejä veneen ylläpitoon ennen kauden alkua.
Kippari407.04.202715.03.202718.03.2027Käytetyt veneet. Parivertailussa käytetyt TG 5.9 ja Bella 572 C.
Kippari512.05.202719.04.202722.04.2027Elektroniikka- ja varustetestit. Kipparin asiantuntijat testaavat varusteita käytännössä.
Kippari609.06.202718.05.202721.05.2027Viisaasti kesävesillä. Näin kiinnität veneen paremmin oikeilla varusteilla. Kokeilemme erilaisten veneiden toimivuutta.
Kippari707.07.202714.06.202717.06.2027Retkikohteet ja satamat. Kerromme kiinnostavista päiväretkikohteista. Esittelyssä uudet vesijetit.
Kippari811.08.202720.07.202723.07.2027Valaistus ja lämmitys. Veneen lisävalot, ledit, lämmityslaitteet ja muut ratkaisut pimeän karkotukseen.
Kippari908.09.202717.08.202720.08.2027Uivan venenäyttelyn kiinnostavimmat uutuudet. Syksyn uutuusvarusteet. Vinkit veneen talvisäilytykseen.
Kippari1006.10.202715.09.202720.09.2027Syyshuolto ja siihen tarvittavat työkalut ja välineet. Veneen huollon yleisimmät laiminlyönnit ja miten välttää ne.
Kippari1110.11.202719.10.202722.10.2027Veneilytaito. Veneilykurssit joka tarpeeseen: veneen käsittely, navigointi, lasten kurssit, huolto- ja sähkökurssit.
Kippari1208.12.202715.11.202718.11.2027Kipparin vuoden parhaat: veneet, varusteet, satamat ja elämykset.

Kotiliesi 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Kotiliesi130.12.202602.12.202607.12.2026Elämänmuutos: apua painonhallintaan. Ravitseva proteiini – terveelliset aamiaisherkut. Vinkit pyykkihuoltoon.
Kotiliesi213.01.202711.12.202616.12.2026Kukoistavat viherkasvit. Herkulliset lohturuoat aasialaiseen tyyliin. Paras tapa säästää 5000 euroa.
Kotiliesi327.01.202730.12.202605.01.2027Helpotusta flunssaan. Leivotaan pullaa: pehmeimmät pullaherkut. Himoittu suomalainen vintagelasi.
Kotiliesi410.02.202715.01.202720.01.2027Naisen terveysekstra: naisen hormonitasapaino vaihdevuosien jälkeen, hidastetaan ikääntymistä.
Kotiliesi524.02.202729.01.202703.02.2027Nautitaan uunituoreista sämpylöistä. Uniteema: hyvän unen salat. Hehkuva ja kaunis hiusväri.
Kotiliesi610.03.202712.02.202717.02.2027Ihana pääsiäinen perheen kesken: pääsiäismenu ja kattausvinkit. Vahvista ohutta tukkaa.
Kotiliesi724.03.202726.02.202703.03.2027Puutarhaekstra: unelmien kotipuutarhat ja lajivinkit. Pidä huolta kuulosta.
Kotiliesi807.04.202710.03.202715.03.2027Mökkiekstra: toteuta mökkiunelmasi ja onnistu mökkikaupoilla. Edullista arkiruokaa helposti padassa ja uunissa. Silmänympärysihon hoito.
Kotiliesi921.04.202724.03.202731.03.2027Burgerit ja maistuvat lisukkeet ja kastikkeet. Aikuisen naisen hiustyylit ja hiusten hyvinvointi. Vaalitaan sydänterveyttä.
Kotiliesi1005.05.202709.04.202714.04.2027Juhlapöydän näyttävät kakut. Lahjaideat valmistuville. Matkavakuutukset kuntoon.
Kotiliesi1126.05.202729.04.202704.05.2027Voileipäkakun paluu: maistuvimmat voileipäkakut ja tekovinkit. Apua virtsankarkailuun. Varmista kodin turvallisuus loman aikana.
Kotiliesi1209.06.202714.05.202719.05.2027Mennään mummolaan: keräilijän vintageaarteet. Keskikesän kalapöytä. Mökkikosmetiikan luottotuotteet.
Kotiliesi1323.06.202728.05.202702.06.2027Kesäinen juhannusnumero. Suomalainen sauna: tunnelmalliset yleiset saunat, saunakosmetiikan parhaat, saunan terveysvaikutukset. Ruoka: grilliherkut kreikkalaisittain.
Kotiliesi1407.07.202710.06.202715.06.2027Mustikasta maistuvaa: sadon ohjeet mustikasta. Parhaat hoidot hiustenlähtöön. Ristikkoekstra.
Kotiliesi1528.07.202702.07.202707.07.2027Asuntomessujen uudet ideat. Helpotusta vatsavaivoihin. Parasta piknikille: ihanat salaatit ja voileivät piknikille mukaan.
Kotiliesi1611.08.202716.07.202721.07.2027Luontoekstra: saariston ihmeet. Ihanat raitaneulepaidat. Ruoka: helposti herkullista nuudelista. Helli jalkojen kovettumia.
Kotiliesi1725.08.202730.07.202704.08.2027Pidetään huolta näöstä. Ruoka: kriikunakauden makeat ja suolaiset herkut. Päihitä viemäriongelmat. Muuta maalle -ekstra: tarina elämänmuutoksesta.
Kotiliesi1808.09.202713.08.202718.08.2027Retkiekstra: elämyksiä suomalaisesta luonnosta. Syksyn sienisadon parhaat maut. Hiuspohjan ongelmat kuriin.
Kotiliesi1922.09.202727.08.202701.09.2027Kipu hellittää kotikonstein. Kirjaekstra ja kirjoituskilpailu: kerro sukusi tarina. Uunijuureksia kuudella tavalla.
Kotiliesi2006.10.202710.09.202715.09.2027Villasukkaekstra: neljät sukat puikoille. Syksyn sisustusideat. Vinkkejä vaatekaapin järjestykseen.
Kotiliesi2127.10.202701.10.202706.10.2027Joulu Toukolassa: leivo, kokkaa, neulo ja askartele tunnelmallinen joulu.
Kotiliesi2203.11.202708.10.202713.10.2027Testamentin tekemisen ABC. Vintage-numero: halutuimmat vintage-esineet ja millä on jälleenmyyntiarvoa. Ruoka: herkulliset pastaruoat uusilla mauilla.
Kotiliesi2317.11.202722.10.202727.10.2027Lemmikkiekstra: lemmikit huolehtivat hyvinvoinnista. Ruoka: joulun ihanat leivonnaiset.
Kotiliesi2401.12.202705.11.202710.11.2027Suomiekstra: suomalaiset menestystarinat. Joulupöydän parhaat maut ja kukkaideat juhlapöytään.
Kotiliesi2515.12.202718.11.202723.11.2027Pidetään huolta mielen hyvinvoinnista. Ruoka: korealaisen keittiön valloittavat maut.

Kotiliesi Käsityö 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Kotiliesi Käsityö105.01.202709.12.202614.12.2026Luottovaatteet pikkurahalla. Talven ihanat asusteet. Lasten perusneuleet.
Kotiliesi Käsityö224.02.202702.02.202705.02.2027Pirskahteleva kevätmuoti. Kevään hittineuleet.
Kotiliesi Käsityö328.04.202706.04.202709.04.2027Mekkoekstra: kesän huikeat kukkamekot. Ihanat raitaneuleet koko perheelle.
Kotiliesi Käsityö423.06.202701.06.202704.06.2027Helppo hellemuoti ommellen ja neuloen. Kesäkassit olalle.
Kotiliesi Käsityö525.08.202703.08.202706.08.2027Trendikkäästi trikoosta. Monikäyttöiset perusneuleet.
Kotiliesi Käsityö603.11.202712.10.202715.10.2027Villasukkaekstra. Helpot ja nopeat lahjaideat joulupaketteihin. Mukava ja tyylikäs loppuvuoden muoti.

Koululainen 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Koululainen113.01.202715.12.202618.12.2026Koulurauhaa kaikille. Reilu luokka -kisan voittajan julkistus tubettajien Tixtuun ja Aivin kanssa. Tehdään yhdessä – otetaan kaikki mukaan.
Koululainen210.02.202719.01.202722.01.2027Lemmikkiekstra: vuoden lemmikki -kisan voittaja. UMK-uutiset ja kotimaisen musiikin tähdet.
Koululainen310.03.202716.02.202719.02.2027Pääsiäisen hauskimmat puuhat ja parhaat herkut.
Koululainen414.04.202719.03.202724.03.2027Iloitaan keväästä ja lähestyvästä kesästä, uidaan hallissa tai kylpylässä. Hemmotteluhetkiä kaverikylässä.
Koululainen512.05.202719.04.202722.04.2027Onnea äiti. Juhlapäivän hienot herkut ja iloa tuovat koristelut. Kevätjuhlan hauskat asusteet.
Koululainen609.06.202718.05.202721.05.2027Kesäloma: puuhaa, pelejä ja mainioita välipaloja vapaisiin päiviin.
Koululainen714.07.202721.06.202724.06.2027Suuri kesäekstra: hurja määrä tehtäviä, puuhaa ja viihdettä lomareissuihin ja kesämökille.
Koululainen811.08.202720.07.202723.07.2027Back to School. Hauskimmat kynät, kumit ja reput. Testaa koulunalkutyylisi. Reilu luokka -kisa alkaa.
Koululainen908.09.202717.08.202720.08.2027Vuoden lemmikki -kisa. Testaa, mikä harrastus sopii sinulle. Näin syntyy maistuva ja terveellinen välipala.
Koululainen1013.10.202721.09.202724.09.2027Halloweenjuhla: askartelussa hauskat, pehmoiset kummitukset ja kokkauksessa kurpitsasta herkkukeksit ja juomat. Jännittäviä leikkejä kaverikylässä, sadesään parhaat puuhat.
Koululainen1110.11.202719.10.202722.10.2027Nyt leivotaan. Juhliin herkut ja tarjottavat. Joulukalenteritesti ja parhaat lahjavinkit kaverille.
Koululainen1208.12.202715.11.202718.11.2027Vuoden hauskimmat pelit, lelut ja kirjat. Joulun ihanimmat yllätykset.

Maalla 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Maalla105.01.202710.12.202615.12.2026Tunnelmallinen olohuone: sohvat, nojatuolit ja matot maalaiskotiin.
Maalla210.02.202720.01.202725.01.2027Vintage-keräilijöiden vinkit. Keittiöunelmia: pikafiksaus ja kauniit maalaiskeittiöt.
Maalla317.03.202724.02.202701.03.2027Puutarhakausi alkaa: kasvivinkit, maalaispihan puutarhaideat ja tekijöiden vinkit.
Maalla414.04.202722.03.202725.03.2027Panosta kylpyhuoneeseen ja saunaan: ideat kylppäriremonttiin ja tyylin tuunaus edullisesti.
Maalla512.05.202720.04.202723.04.2027Syödään ulkona: terassikalusteiden uutuudet ja ideat kesäiseen oleskeluun ulkona.
Maalla609.06.202719.05.202724.05.2027Raikas kesäkoti: tekstiilipäivitys mökille. Tyynyt, peitot, verhot ja materiaaliopas.
Maalla707.07.202715.06.202718.06.2027Kata kesäinen pöytä: kattausuutuudet ja upeat pöytäliinat. Unelma maalaiselämästä: elämänmuutostarinat ja vinkit maalaiskodin löytämiseen.
Maalla811.08.202721.07.202726.07.2027Remontoi kestävästi: tapetit, maalit, paneelit ja ideat remontoijalle.
Maalla915.09.202725.08.202730.08.2027Rauhoittava makuuhuone: maalaiskodin tunnelmaan sopivat huonekalut, tekstiilit ja valaisimet sekä sävyvinkit.
Maalla1020.10.202729.09.202704.10.2027Tehdään joulu maalla: parhaat lahjaideat kaupasta ja itse tehden, diy- ja koristeluideat, sekä kekseliäät joulukodit.
Maalla1117.11.202727.10.202701.11.2027Ihana joulu maalla: kauneimmat joulukodit, upeat joulukukat.

Metsästys ja Kalastus 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Metsästys ja Kalastus107.01.202711.12.202616.12.2026Näätäsyötit. Miten näätäloukun raudat saa napsumaan? Neuvot loukkujen tehokkaaseen syötitykseen.
Metsästys ja Kalastus203.02.202713.01.202718.01.2027Ilves. Kotimainen ilves on arktista arvoriistaa. Ilveksen huima menestystarina lajina hakee vertaistaan.
Metsästys ja Kalastus303.03.202710.02.202715.02.2027Pilkille pohjoiseen, missä kevät on pilkkikauden paras sesonki. Vinkkejä reissun suunnitteluun ja haluttujen saaliskalojen pilkkimiseen.
Metsästys ja Kalastus431.03.202705.03.202710.03.2027Isot särkikalat. Lahna, toutain ja säyne, ja monta tapaa pyytää niitä. Tee maistuvaa lähiruokaa ja hyödynnä elinvoimaiset särkikalakannat keittiössä.
Metsästys ja Kalastus505.05.202714.04.202719.04.2027Kaupunkikauriit. Metsäkauriin metsästys kaupunkien ja taajamien lähellä. Askelmerkit pyyntiin.
Metsästys ja Kalastus602.06.202712.05.202717.05.2027Jokamiehen kalastuskilpailut. Kalastuskilpailujen uusi nousukausi ja erilaiset kilpailumuodot.
Metsästys ja Kalastus730.06.202708.06.202711.06.2027Lajikalastus. Tavoitteena mahdollisimman monta eri kalalajia. Opi paljon kalojen elintavoista ja biologiasta.
Metsästys ja Kalastus804.08.202714.07.202719.07.2027Jahtikauden aloitus. Lehtokurppa tarjoaa räväkän haasteen haulikkoampujalle. Tällaista on lehtokurppajahti ja sen erityispiirteet.
Metsästys ja Kalastus901.09.202711.08.202716.08.2027Valtion mailla metsällä. Onnistu metsästyslupien hankinnassa. Suositut ja vähemmän suositut alueet.
Metsästys ja Kalastus1029.09.202708.09.202713.09.2027Lahtivajalla. Kannattaako metsästysseuran panostaa ja investoida lahtivajaan? Miten laadukas lihankäsittelytila näkyy ja maistuu metsästäjälle?
Metsästys ja Kalastus1103.11.202713.10.202718.10.2027Valkohäntäpeura. Kun vieraslajista tuli liian tuttu. Valkohäntäpeurojen suuri kanta on tehnyt lajista tärkeän riistalajin monelle eteläisen Suomen metsästäjälle.
Metsästys ja Kalastus1201.12.202710.11.202715.11.2027Jälleenlataus. Patruunoiden räätälöinti omaan aseeseen ja käyttötarkoitukseen sopiviksi on huolellisen ja tarkan metsästäjän hommaa.

Parnasso 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineisto
Parnasso103.02.202707.01.202712.01.2027
Parnasso207.04.202709.03.202712.03.2027
Parnasso302.06.202705.05.202711.05.2027
Parnasso401.09.202705.08.202710.08.2027
Parnasso506.10.202709.09.202714.09.2027
Parnasso601.12.202704.11.202709.11.2027

Ristikko-Suosikki 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineisto
Ristikko-Suosikki103.02.202708.01.202713.01.2027
Ristikko-Suosikki214.04.202717.03.202722.03.2027
Ristikko-Suosikki309.06.202714.05.202719.05.2027
Ristikko-Suosikki411.08.202716.07.202721.07.2027
Ristikko-Suosikki506.10.202710.09.202715.09.2027
Ristikko-Suosikki608.12.202711.11.202716.11.2027

Seura 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Seura131.12.202609.12.202614.12.2026Terveellistä painonhallintaa.
Seura214.01.202721.12.202628.12.2026Apua elämäntapamuutoksen tekemiseen.
Seura321.01.202730.12.202605.01.2027Lisää energiaa arkeen – kuntokuuri käyntiin turvallisesti ja kestävästi.
Seura428.01.202708.01.202713.01.2027Luunmurtuma – hoida, helpota ja vahvista.
Seura504.02.202715.01.202720.01.2027Huolehditaan silmien hyvinvoinnista.
Seura611.02.202722.01.202727.01.2027Huomio verenpaineeseen.
Seura718.02.202729.01.202703.02.2027Terveyttä ja hyvinvointia.
Seura825.02.202705.02.202710.02.2027Lukupaketti: keräily, rahanäkökulma, kodin aarteet, erikoiset kerääjät ympäri Suomen. Terveys: henki ei kulje – onko syynä huono kunto vai sairaus? Näin vahvistat keuhkoja.
Seura904.03.202712.02.202717.02.2027Apua jalkavaivoihin.
Seura1011.03.202719.02.202724.02.2027Tämä on hyvä tietää rasvan kertymisestä alavartaloon, eli lantiolle ja jalkoihin.
Seura1118.03.202726.02.202703.03.2027Apua allergiaan.
Seura12–1325.03.202705.03.202710.03.2027Pääsiäisen tuplanumero. Ruoka: nyt leivotaan. Kevään makeimmat kakut, pullat ja piirakat. Matka: pitkä viikonloppu pikkurahalla. Budjettimatka lähikohteeseen Euroopassa. Mitä voi tehdä, jos on perinyt huonot geenit?
Seura1408.04.202717.03.202722.03.2027Terveyttä ja hyvinvointia.
Seura1515.04.202724.03.202731.03.2027Pidä huolta nivelistäsi.
Seura1622.04.202702.04.202707.04.2027Huolehditaan sydämen terveydestä.
Seura1729.04.202709.04.202714.04.2027Rauhoita temppuileva vatsa.
Seura1805.05.202715.04.202720.04.2027Näin huolehdit suun terveydestä.
Seura1913.05.202722.04.202727.04.2027Terveyttä ja hyvinvointia.
Seura2020.05.202729.04.202704.05.2027Lukupaketti: missiteema, silloin ja nyt. Nostalgiaa ja kuulumisia takavuosien misseistä, kun kilpailu oli vielä koko kansan suosiossa. Terveys: tämä on hyvä tietää B-vitamiineista.
Seura2127.05.202707.05.202712.05.2027Iho ja aurinko – hyvä tietää suojautumisesta ja ruskettumisesta.
Seura2203.06.202714.05.202719.05.2027Huolehditaan jalkojen terveydestä.
Seura2310.06.202721.05.202726.05.2027Apua intiimivaivoihin.
Seura2417.06.202728.05.202702.06.2027Näin hoidat kesän pikku haaverit ja kokoat mökin lääkekaapin.
Seura25–2624.06.202704.06.202709.06.2027Juhannuksen muhkea tuplanumero. Ruoka: kata kesä pöytään. Maistuvimmat grilliherkut lisukkeineen. Matka: reissataan Suomessa. Löydä kotimaan kauneimmat kesäkohteet. Muutos haastaa parisuhteen – näin siitä selviää.
Seura2708.07.202717.06.202722.06.2027Helpotusta helteeseen.
Seura2815.07.202724.06.202730.06.2027Terveyttä ja hyvinvointia.
Seura2922.07.202702.07.202707.07.2027Ihanat marjat ja niiden upeat terveysvaikutukset.
Seura3029.07.202709.07.202714.07.2027Apua oheneviin hiuksiin.
Seura3105.08.202716.07.202721.07.2027Huolehditaan muistista ja aivojen terveydestä.
Seura3212.08.202723.07.202728.07.2027Näin valitset omaan jalkaan sopivan kengän kävelyyn.
Seura3319.08.202730.07.202704.08.2027Terveyttä ja hyvinvointia.
Seura3426.08.202706.08.202711.08.2027Vaihdevuosien jälkeen: näin tunnistat uuden elämänvaiheen ja pidät huolta hyvinvoinnistasi.
Seura3502.09.202713.08.202718.08.2027Seniorin kuntosalitreeni: tehokkaat perusliikkeet hyvän kunnon tueksi.
Seura3609.09.202720.08.202725.08.2027Helpotusta flunssaiselle.
Seura37–3816.09.202727.08.202701.09.2027Syksyn tuplanumero. Ruoka: lohturuokaa syksyn sateisiin, parhaat pataruoat. Matka: historiaa ja kulttuuria Valenciassa Espanjassa. Hyvä tietää epilepsiasta.
Seura3930.09.202710.09.202715.09.2027Terveyttä ja hyvinvointia.
Seura4007.10.202717.09.202722.09.2027Roosa nauha: uutta tietoa syövän hoidosta.
Seura4114.10.202724.09.202729.09.2027Huomio silmiin.
Seura4221.10.202701.10.202706.10.2027Lukupaketti: naisen terveys – laaja terveyspaketti.
Seura4328.10.202708.10.202713.10.2027Rauhoita temppuileva vatsa kotikonstein.
Seura4404.11.202715.10.202720.10.2027Veriarvot paremmiksi.
Seura4511.11.202722.10.202727.10.2027Uupumuksen syyt: Näin tunnistat kuormituksen ja sen taustalla olevat tekijät.
Seura4618.11.202729.10.202703.11.2027Apua lonkkakipuun.
Seura4725.11.202705.11.202710.11.2027Terveyttä ja hyvinvointia.
Seura4802.12.202712.11.202717.11.2027Apua virtsankarkailuun.
Seura4909.12.202719.11.202724.11.2027Pidetään huolta selästä.
Seura5016.12.202725.11.202730.11.2027Vatsakivun syyt ja hoito: Näin tunnistat oireet ja helpotat oloa.
Seura51–5223.12.202702.12.202708.12.2027Joulun tuplanumero. Ruoka: muistojen joulupöytä, nostalgiset jouluherkut. Matka: talven taikaa pohjoisen lumisissa maisemissa. Hyvää yötä – asiaa unesta ja nukkumisesta.

Seura SuperRistikot 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineisto
Seura SuperRistikot120.01.202723.12.202630.12.2026
Seura SuperRistikot224.02.202702.02.202705.02.2027
Seura SuperRistikot307.04.202712.03.202717.03.2027
Seura SuperRistikot412.05.202719.04.202722.04.2027
Seura SuperRistikot516.06.202725.05.202728.05.2027
Seura SuperRistikot628.07.202706.07.202709.07.2027
Seura SuperRistikot701.09.202710.08.202713.08.2027
Seura SuperRistikot813.10.202721.09.202724.09.2027
Seura SuperRistikot917.11.202726.10.202729.10.2027
Seura SuperRistikot1015.12.202722.11.202725.11.2027

Suomen Kuvalehti 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Suomen Kuvalehti131.12.202609.12.202614.12.2026
Suomen Kuvalehti215.01.202722.12.202629.12.2026
Suomen Kuvalehti322.01.202731.12.202607.01.2027
Suomen Kuvalehti429.01.202711.01.202714.01.2027Koulutus. Educa-messut.
Suomen Kuvalehti505.02.202718.01.202721.01.2027
Suomen Kuvalehti612.02.202725.01.202728.01.2027
Suomen Kuvalehti719.02.202701.02.202704.02.2027Gourmet: talven ruoka ja viini.
Suomen Kuvalehti826.02.202708.02.202711.02.2027
Suomen Kuvalehti905.03.202715.02.202718.02.2027
Suomen Kuvalehti1012.03.202722.02.202725.02.2027
Suomen Kuvalehti1119.03.202701.03.202704.03.2027
Suomen Kuvalehti12–1325.03.202708.03.202711.03.2027Pääsiäisen tuplanumero. Gourmet: pääsiäisen ruoka ja viini.
Suomen Kuvalehti1409.04.202718.03.202723.03.2027
Suomen Kuvalehti1516.04.202725.03.202701.04.2027
Suomen Kuvalehti1623.04.202705.04.202708.04.2027
Suomen Kuvalehti1730.04.202712.04.202715.04.2027
Suomen Kuvalehti1805.05.202715.04.202720.04.2027
Suomen Kuvalehti1914.05.202723.04.202728.04.2027
Suomen Kuvalehti2021.05.202730.04.202705.05.2027
Suomen Kuvalehti2128.05.202710.05.202713.05.2027Muoti-ilmiöt: miten trendit, kulttuuri ja yhteiskunta vaikuttavat tyyliin.
Suomen Kuvalehti2204.06.202717.05.202720.05.2027Kesän tapahtumat.
Suomen Kuvalehti2311.06.202724.05.202727.05.2027
Suomen Kuvalehti2418.06.202731.05.202703.06.2027
Suomen Kuvalehti25–2624.06.202707.06.202710.06.2027Juhannuksen tuplanumero. Gourmet: juhannuksen ruoka ja viini.
Suomen Kuvalehti2709.07.202718.06.202723.06.2027
Suomen Kuvalehti2816.07.202728.06.202701.07.2027
Suomen Kuvalehti2923.07.202705.07.202708.07.2027
Suomen Kuvalehti3030.07.202712.07.202715.07.2027
Suomen Kuvalehti3106.08.202719.07.202722.07.2027
Suomen Kuvalehti3213.08.202726.07.202729.07.2027
Suomen Kuvalehti3320.08.202702.08.202705.08.2027
Suomen Kuvalehti3427.08.202709.08.202712.08.2027
Suomen Kuvalehti3503.09.202716.08.202719.08.2027Design: syksyn ilmiöt ja tapahtumat.
Suomen Kuvalehti3610.09.202723.08.202726.08.2027
Suomen Kuvalehti3717.09.202730.08.202702.09.2027
Suomen Kuvalehti3824.09.202706.09.202709.09.2027Muoti-ilmiöt: miten trendit, kulttuuri ja yhteiskunta vaikuttavat tyyliin?
Suomen Kuvalehti3901.10.202713.09.202716.09.2027Gourmet: sadonkorjuuajan ruoka ja viini.
Suomen Kuvalehti4008.10.202720.09.202723.09.2027
Suomen Kuvalehti4115.10.202727.09.202730.09.2027Arkkitehtuuri.
Suomen Kuvalehti4222.10.202704.10.202707.10.2027
Suomen Kuvalehti4329.10.202711.10.202714.10.2027Kirjallisuus: syksyn ajankohtaiset kirjat.
Suomen Kuvalehti4405.11.202718.10.202721.10.2027
Suomen Kuvalehti4512.11.202725.10.202728.10.2027
Suomen Kuvalehti4619.11.202701.11.202704.11.2027
Suomen Kuvalehti4726.11.202708.11.202711.11.2027
Suomen Kuvalehti4803.12.202715.11.202718.11.2027
Suomen Kuvalehti4910.12.202719.11.202724.11.2027Kirjallisuus: vuoden parhaat kirjat.
Suomen Kuvalehti5017.12.202726.11.202701.12.2027Vuosikatsaus vuoden 2027 tapahtumiin.
Suomen Kuvalehti51–5223.12.202702.12.202708.12.2027Joulun tuplanumero. Gourmet: joulun ja vuodenvaihteen ruoka ja viini.

Tekniikan Maailma 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Tekniikan Maailma107.01.202714.12.202617.12.2026Parhaat maksulliset tekoälypalvelut vertailussa.
Tekniikan Maailma221.01.202730.12.202605.01.2027Kiintoisimmat uutuustelevisiot vertailussa.
Tekniikan Maailma311.02.202722.01.202727.01.2027Talviauto 2027. Vuoden tärkeimmät uutuusautot suuressa talvivertailussa.
Tekniikan Maailma404.03.202712.02.202717.02.2027Suuri silmälasihuijaus. Miksi silmälasit maksavat niin paljon?
Tekniikan Maailma518.03.202726.02.202703.03.20272020-luvun teiden ritari: näin ajat paremmin, turvallisemmin ja muut huomioiden.
Tekniikan Maailma601.04.202709.03.202712.03.2027Kesärenkaat 2027. Suomen suurin kesärengasvertailu.
Tekniikan Maailma722.04.202702.04.202707.04.2027Kiintoisimmat uutuuspyörät vertailussa.
Tekniikan Maailma805.05.202715.04.202720.04.2027Tekniikkaa senioreille: senioreille suunnatut tuotteet testissä.
Tekniikan Maailma920.05.202729.04.202704.05.2027Kiintoisimmat moottoripyörät vertailussa.
Tekniikan Maailma1003.06.202714.05.202719.05.2027Uutuuspuhelimet. Vuoden kiintoisin uutuuspuhelinluokka vertailussa.
Tekniikan Maailma11–1217.06.202728.05.202702.06.2027Kesän suuri tuplanumero. Suuri autovertailu, kiintoisimmat uutuusautot vertailussa.
Tekniikan Maailma1315.07.202724.06.202730.06.2027Suuri kesänumero. Uima-altaat, grillit ja muut ajankohtaiset tuotteet.
Tekniikan Maailma1405.08.202716.07.202721.07.2027Älykellot ja itsensä mittaaminen. Etsinnässä luotettavin tapa mitata itseään.
Tekniikan Maailma1519.08.202730.07.202704.08.2027Käytettyjen autojen teemanumero.
Tekniikan Maailma1602.09.202713.08.202718.08.2027Tekoäly. Agenttien aika on täällä.
Tekniikan Maailma1716.09.202727.08.202701.09.2027Suomalaiset liikenteessä. Näin moni jalankulkija ja pyöräilijä ajoi päin punaisia.
Tekniikan Maailma1830.09.202710.09.202715.09.2027Talvirenkaat 2027. Suomen suurin talvirengasvertailu.
Tekniikan Maailma1921.10.202701.10.202706.10.2027Älylasit ja niiden vertailu.
Tekniikan Maailma2011.11.202722.10.202727.10.2027Ajankohtainen autovertailu.
Tekniikan Maailma2125.11.202705.11.202710.11.2027Rengasteema.
Tekniikan Maailma2216.12.202725.11.202730.11.2027TM arvioi vuoden parhaat tuotteet.

TM Rakennusmaailma 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
TM Rakennusmaailma120.01.202723.12.202630.12.2026Mökki perintönä: nämä kaikki on hyvä tietää uutena mökinomistajana. Näin sulatat jäätyneet putket.
TM Rakennusmaailma217.02.202726.01.202729.01.2027Uusi ilmalämpöpumppu vanhan tilalle: näin vaihto onnistuu. Testissä rakentajan ja remontoijan talviturvakengät. Uudista keittiötä: esittelyssä uudet pintamateriaalit.
TM Rakennusmaailma317.03.202723.02.202726.02.2027Remonttiekstra. Näin korjaat vanhaa: puulattia ja vanhat ikkunat kuntoon. Omakotitalon sähköremontti on hyvä tehdä ajoissa. Rakennustarvikeostoksilla Virossa.
TM Rakennusmaailma421.04.202730.03.202702.04.2027Piha ja puutarha: näin kunnostat pihakivetyksen, grillaat turvallisesti omalla pihalla ja hävität rikkaruohot pihalta. Testissä uuden ajan kelaleikkurit.
TM Rakennusmaailma526.05.202703.05.202707.05.2027Mökkiekstra. Mökki tai talo tontille helposti trailerin kyydillä. Esittelyssä mökin valvontakamerat ja kestävät puutarhakäsineet. Testissä kätevät akkukäyttöiset pöytäsahat. Kesän käyttötestissä Husqvarnan robottiruohonleikkuri.
TM Rakennusmaailma607.07.202714.06.202717.06.2027Asuntomessut 2027. Testasimme edulliset akkuruohonleikkurit. Näin rakennettiin uima-allas omaan pihaan. Kodin säilytystilat uuteen uskoon: järjestystä walk-in ja step-in -vaatekaapeilla.
TM Rakennusmaailma725.08.202703.08.202706.08.2027Paranna kodin energiatehokkuutta: esittelyssä älyreleet. Rakennustarvikkeiden hintaselvitys: miten remontoijan ja rakentajan rahat riittävät. Onnistu vanhan talon ikkunoiden vaihdossa. Esittelyssä uudet ja turvalliset pihavalaisimet.
TM Rakennusmaailma822.09.202731.08.202703.09.2027Tunnista talon ja pihan ongelmat: onko riskirakenne aina riski? Turvaa pimeään: esittelyssä langattomat ja ladattavat liiketunnistimella toimivat ledivalot. Näin pääset eroon pihan vieraslajeista.
TM Rakennusmaailma913.10.202721.09.202724.09.2027Omakotitalon lämmitys: esittelyssä erilaiset lämmitysratkaisut. Kylpyhuone uusiksi: näyttävää pintaa suurlaatoilla ja -levyillä.
TM Rakennusmaailma1003.11.202712.10.202715.10.2027Uuden talon ostaja: näin varaudut talotekniikan ja rakenteiden huoltotarpeisiin. Kaksi taloa samalla tontilla: hallinnanjaon haasteet. Kunnosta vanhan talon puuportaat.
TM Rakennusmaailma1124.11.202702.11.202705.11.2027Testissä remontoijan näppärät akkutyökalut. Nämä työkalut jokainen tarvitsee omaan verstaaseen. Esittelyssä joululahjavinkit remontoijalle.
TM Rakennusmaailma1215.12.202722.11.202725.11.2027Varaudutaan talveen. Esittelyssä uudet lumityökalut. Energiansäästövinkit omakotitaloasukkaalle.

TV-Maailma 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineisto
TV-Maailma131.12.202608.12.202611.12.2026
TV-Maailma214.01.202718.12.202623.12.2026
TV-Maailma321.01.202729.12.202604.01.2027
TV-Maailma428.01.202707.01.202712.01.2027
TV-Maailma504.02.202714.01.202719.01.2027
TV-Maailma611.02.202721.01.202726.01.2027
TV-Maailma718.02.202728.01.202702.02.2027
TV-Maailma825.02.202704.02.202709.02.2027
TV-Maailma904.03.202711.02.202716.02.2027
TV-Maailma1011.03.202718.02.202723.02.2027
TV-Maailma1118.03.202725.02.202702.03.2027
TV-Maailma12–1325.03.202704.03.202709.03.2027
TV-Maailma1408.04.202716.03.202719.03.2027
TV-Maailma1515.04.202723.03.202730.03.2027
TV-Maailma1622.04.202701.04.202706.04.2027
TV-Maailma1729.04.202708.04.202713.04.2027
TV-Maailma1805.05.202714.04.202719.04.2027
TV-Maailma1913.05.202721.04.202726.04.2027
TV-Maailma2020.05.202728.04.202703.05.2027
TV-Maailma2127.05.202705.05.202711.05.2027
TV-Maailma2203.06.202713.05.202718.05.2027
TV-Maailma2310.06.202720.05.202725.05.2027
TV-Maailma2417.06.202727.05.202701.06.2027
TV-Maailma25–2624.06.202703.06.202708.06.2027
TV-Maailma2708.07.202716.06.202721.06.2027
TV-Maailma2815.07.202723.06.202729.06.2027
TV-Maailma2922.07.202701.07.202706.07.2027
TV-Maailma3029.07.202708.07.202713.07.2027
TV-Maailma3105.08.202715.07.202720.07.2027
TV-Maailma3212.08.202722.07.202727.07.2027
TV-Maailma3319.08.202729.07.202703.08.2027
TV-Maailma3426.08.202705.08.202710.08.2027
TV-Maailma3502.09.202712.08.202717.08.2027
TV-Maailma3609.09.202719.08.202724.08.2027
TV-Maailma37–3816.09.202726.08.202731.08.2027
TV-Maailma3930.09.202709.09.202714.09.2027
TV-Maailma4007.10.202716.09.202721.09.2027
TV-Maailma4114.10.202723.09.202728.09.2027
TV-Maailma4221.10.202730.09.202705.10.2027
TV-Maailma4328.10.202707.10.202712.10.2027
TV-Maailma4404.11.202714.10.202719.10.2027
TV-Maailma4511.11.202721.10.202726.10.2027
TV-Maailma4618.11.202728.10.202702.11.2027
TV-Maailma4725.11.202704.11.202709.11.2027
TV-Maailma4802.12.202711.11.202716.11.2027
TV-Maailma4909.12.202718.11.202723.11.2027
TV-Maailma5016.12.202724.11.202729.11.2027
TV-Maailma51–5223.12.202701.12.202707.12.2027

Viva 2027

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Viva105.01.202710.12.202615.12.2026Tunne menneisyytesi, tunnet itsesi. Apua herkälle silmänympärysiholle. Leikittele asusteilla.
Viva203.02.202713.01.202718.01.2027Hyötyä etälääkäripalveluista. Nykypäivän karjalaisuus. Yövoiteet testissä.
Viva303.03.202710.02.202715.02.2027Elämä on jatkuvaa oppimista. Tens-laitteen tehokas käyttö. Farkkumuotia.
Viva407.04.202715.03.202718.03.2027Näin tulen toimeen tuloillani. Intiimivaivat hyvässä hoidossa. Päänahan hyvinvointi.
Viva505.05.202714.04.202719.04.2027Aktiivinen eläkeläisyys. Lähimatkailu. Hyvinvoivat silmät.
Viva602.06.202712.05.202717.05.2027Kesä mökillä. Aurinkovoiteet testissä. Tyylikkäät uimapuvut.
Viva707.07.202715.06.202718.06.2027Sukulaisuussuhteet voimavarana. Unelmien puutarhat. Ihanat, kotimaiset kesämekot.
Viva804.08.202714.07.202719.07.2027Tärkeä luontoyhteys. Kauniit ulkoiluasut ja -kengät. Kynsilakkauskoulu.
Viva901.09.202711.08.202716.08.2027Turvallinen oma koti. Elämää muistisairauden kanssa. Lämmittävä neulemuoti.
Viva1006.10.202715.09.202720.09.2027Syksyn parhaat kirjat. Tuuheuttavat sampoot testissä. Vatsan hyvinvointi.
Viva1103.11.202713.10.202718.10.2027Rakkaus antaa energiaa elämään. Lämpöä kylpylälomalla. Tuiketta silmämeikkiin.
Viva1201.12.202710.11.202715.11.2027Enemmän yhteisöllisyyttä, vähemmän yksinäisyyttä. Suloiset yö- ja kotiasut. Aurinkoisia matkaunelmia.