Me olemme sinua varten

Löydät yhteyshenkilösi alta nimellä tai tittelillä etsimällä. Tai heitä pallo kenelle tahansa meistä, niin kokoamme sinulle parhaan asiantuntijajoukon.

Yhteystiedot

Helsinki Maistraatinportti 1 00015 Otavamedia Turku Tykistökatu 4 20520 Turku

Puhelin (09) 15 661 Sähköpostiosoitteemme etunimi.sukunimi@otava.fi

Hei Otavamedia OMAn asiakas! Deskimme palvelee yrityksesi kaikissa oman median tarpeissa. Ota yhteyttä OmaDesk@otava.fi tai päivystysnumeroomme 050 501 8276.

Verkkolaskuosoite / OVT-tunnus: 003701968072 (Otavamedia Oy) Operaattoritunnus: BAWCFI22 Välittäjä: Basware Y-tunnus: 0196807-2 alv. rek VAT-tunnus: FI01968072 Laskutusosoite Otavamedia Oy PL 298 00026 BASWARE

Pinja Aaltonen
Digisuunnittelija
pinja.aaltonen@otava.fi
+358503103191
Marina Ahlberg
Mediakoordinaattori
marina.ahlberg@otava.fi
+358 400 451 933
Maria Ahoranta
Myyntipäällikkö
maria.ahoranta@saarsalo.fi
+358 44 243 3519
Niina Ahtee
Digitaalisen mainonnan asiantuntija
niina.ahtee@otava.fi
+358 40 7588 664
Heikki Aitola
Business Manager
heikki.aitola@otava.fi
+358 50 355 8939
Jens Allos
Programmatic Manager
jens.allos@otava.fi
+358 40 768 3332
Kari Anttila
Tutkimuspäällikkö
kari.anttila@otava.fi
+358 40 5414 279
Mia Bonetti
Markkinointipäällikkö
mia.bonetti@otava.fi
+358 40 521 1152
Tuuli Eerola
Asiakasvastaava tuottaja
tuuli.eerola@otava.fi
+358 50 467 1342
Marita Enqvist
Key Account Manager
marita.enqvist@otava.fi
+358 400 656 757
Anneli Frantti
Head of Customer Group
anneli.frantti@otava.fi
+358 40 751 4505
Sanna Grav
Tuottaja, liikkuva kuva
sanna.grav@otava.fi
+358 44 548 7546
Jaakko Haapakangas
Johtaja, Otava Markkinapaikat Oy
jaakko.haapakangas@otava.fi
+358 40 504 5240
Samppa Haapio
Asiakasvastaava tuottaja
samppa.haapio@otava.fi
+358 40 522 6618
Mikko Hallikainen
Tuottaja, webcast
mikko.hallikainen@otava.fi
+358 50 591 5509
Merja Haverinen
Liiketoimintajohtaja
merja.haverinen@otava.fi
+358 50 386 0672
Auli Honkanen
Kaupallinen tuottaja
auli.honkanen@otava.fi
+358 40 649 0918
Anna Huuhtanen
Kaupallinen tuottaja
anna.huuhtanen@otava.fi
+358 50 380 4576
Johanna Hytönen
Head of Customer Group
johanna.hytonen@otava.fi
+358 44 571 0705
Leena Hyyryläinen
Media-assistentti
leena.hyyrylainen@otava.fi
+358 50 310 6792
Kirsikka Isohanni
Liiketoimintapäällikkö, Otava Markkinapaikat Oy
kirsikka.isohanni@otava.fi
+358 50 310 3137
Tuija Isosuo
Asiakaspalvelupäällikkö
tuija.isosuo@otava.fi
+358 50 310 3102
Veli-Pekka Jaatinen
Asiakkuusjohtaja
veli-pekka.jaatinen@otava.fi
+358 400 684 364
Kati Jalagin
Tuottaja
kati.jalagin@otava.fi
+358 40 736 7257
Anne Joukainen
Myyntipäällikkö
anne.joukainen@otava.fi
+358 50 310 3081
Verna Julkunen
Asiakasvastaava tuottaja
verna.julkunen@otava.fi
+358 50 586 1825
Tuomo Julmala
Key Account Manager
tuomo.julmala@otava.fi
+35850 494 9315
Jenni Juntunen
Asiakasvastaava tuottaja
jenni.juntunen@otava.fi
+358 50 327 5649
Miika Kainu
DOP, Editori
miika.kainu@otava.fi
+358 50 438 0894
Maija Kajanto
Tuottaja
maija.kajanto@otava.fi
+358 50 568 0332
Erno Kalalahti
Liiketoimintapäällikkö, Otava Markkinapaikat Oy
erno.kalalahti@otava.fi
+358 40 840 0723
Tanja Kallio (vanhempainvapaalla)
Business Manager
tanja.kallio@otava.fi
+358 41 462 9066
Jaana Kalliokoski
Asiakasvastaava tuottaja
jaana.kalliokoski@otava.fi
+358 40 725 7040
Maarit Kauppinen
Head of Customer Group
maarit.kauppinen@otava.fi
+358 40 525 9190
Jani Koivunen
Asiakkuusjohtaja
jani.koivunen@otava.fi
+358 40 514 1671
Heini Korpela
Kaupallinen assistentti
heini.korpela@otava.fi
+358401790528
Jari Koskelo
Myyntipäällikkö
jari.koskelo@otava.fi
+358 40 527 9890
Juha Koski
Tuottaja/tuotantovastaava, webcast
juha.koski@otava.fi
+358 50 310 7635
Juha Kurvinen
Myyntipäällikkö
juha.kurvinen@otava.fi
+358 40 541 5787
Essi Kuula (Vanhempainvapaalla)
AD
essi.kuula@otava.fi
+358 40 747 5272
Päivi Laakso
Tuottaja
paivi.laakso@otava.fi
+358 50 327 5328
Risto Laine
Asiakkuusjohtaja
risto.laine@otava.fi
+358 400 678 188
Satu Laksola
Kaupallinen tuottaja
satu.laksola@otava.fi
+358 44 048 7401
Tommi Lammi
Myyntipäällikkö
tommi.lammi@otava.fi
+358 40 159 9911
Joonas Lappalainen
Media-assistentti
joonas.lappalainen@otava.fi
+358 50 346 1574
Leena Lehti-Martikainen
Digitaalisen markkinoinnin suunnittelija
leena.lehti-martikainen@otava.fi
+358400351889
Päivi Leinonen
Mediakoordinaattori
paivi.leinonen@otava.fi
+358 44 072 0731
Tanja Martikainen
Digitaalisen markkinoinnin suunnittelija
tanja.martikainen@otava.fi
+358407723165
Suvi Maukonen
Asiakasvastaava tuottaja
suvi.maukonen@otava.fi
+358 400 717 729
Jukka Mildh
Head of Customer Relations Group
jukka.mildh@otava.fi
+358 400 711 835
Paula Määttä
Content manager
paula.maatta@otava.fi
+358 50 529 3733
Mikko Nykänen
Myyntijohtaja
mikko.nykanen@saarsalo.fi
+358 40 567 6400
Maarit Nykänen
Vastaava tuottaja
maarit.nykanen@otava.fi
+358 40 717 1726
Joona Paavola
Kehityspäällikkö, liikkuva kuva
joona.paavola@otava.fi
+358 50 377 6601
Anne Penttilä
Asiakasvastaava tuottaja
anne.penttila@otava.fi
+358 44 222 6884
Roope Permanto
Valokuvaaja
roope.permanto@otava.fi
+358 50 567 1735
Harri-Pekka Pietikäinen
Kaupallinen tuottaja
harri-pekka.pietikainen@otava.fi
+358 45 132 3506
Jukka Pulkkinen
Head of Digital Media Sales
jukka.pulkkinen@otava.fi
+358 50 390 4851
Piia Pöyhönen
Kampanjasuunnittelija
piia.poyhonen@otava.fi
+358 50 390 4880
Lea Rasimus
Media-assistentti
lea.rasimus@otava.fi
+358 50 390 4883
Thomas Reenpää
Kaupallinen tuottaja
thomas.reenpaa@otava.fi
+358 44 569 4833
Henrik Reenpää (opintovapaalla)
Tuottaja
henrik.reenpaa@otava.fi
+358 45 132 3345
Outi Rinne
Mediakoordinaattori
outi.rinne@otava.fi
+358 400 418 585
Paula Ristimäki
Asiakasvastaava tuottaja
paula.ristimaki@otava.fi
+358 40 775 8019
Aki Ronkainen
Myyntipäällikkö
aki.ronkainen@otava.fi
+358 50 310 3133
Helena Räikkönen
Myyntipäällikkö
helena.raikkonen@otava.fi
+358 40 848 6900
Jere Saarelainen
UI/UX-suunnittelija
jere.saarelainen@otava.fi
+358 41 432 9831
Mikko Salmensuo
Myyntipäällikkö
mikko.salmensuo@saarsalo.fi
+358 44 777 5112
Salla Salokanto
Asiakasvastaava tuottaja
salla.salokanto@otava.fi
+358 40 754 9349
Katja Sampo
Tutkimuspäällikkö
katja.sampo@otava.fi
+358 40 765 3335
Laura Sareskoski
Asiakasvastaava tuottaja
laura.sareskoski@otava.fi
+358 50 310 3086
Tiina Sihvonen
Kampanjasuunnittelija
tiina.sihvonen@otava.fi
+358 50 304 8161
Harri Silvonen
Myyntipäällikkö
harri.silvonen@otava.fi
+358 400 608 766
Mats Stenvall
Kaupallinen tuottaja
mats.stenvall@otava.fi
+358 400 443 322
Fredrik Ström
Myyntipäällikkö
fredrik.strom@otava.fi
+358 40 575 2535
Ari Suominen
Myyntipäällikkö
ari.suominen@otava.fi
+358 40 355 2340
Riku Suuriniemi
Myyntiryhmäpäällikkö
riku.suuriniemi@saarsalo.fi
+358 40 708 8564
Jaana Suviola-Suni
Kampanjasuunnittelija
jaana.suviola-suni@otava.fi
+358 40 594 1309
Kati Särkelä (Opintovapaalla)
Asiakasvastaava tuottaja
kati.sarkela@otava.fi
+358 50 557 6686
Tomi Takanen
Johtaja, BtoB myynti
tomi.takanen@otava.fi
+358 50 310 3052
Henna Tanskanen
Asiakasvastaava tuottaja
henna.tanskanen@otava.fi
+358 45 120 4801
Väinö Teittinen
AD, Consept Designer
vaino.teittinen@otava.fi
+358 40 717 2616
Taija Tiinanen
Media-assistentti
taija.tiinanen@otava.fi
+358 40 769 2540
Antti Tikkanen
Myyntipäällikkö
antti.tikkanen@otava.fi
+358 45 842 7800
Timo Toiviainen
Asiakasvastaava tuottaja
timo.toiviainen@otava.fi
+358 50 301 3855
Linda Tverin
Tuotepäällikkö, Customer Insight
linda.tverin@otava.fi
+358 40 569 2856
Diana Törnroos
Asiakkuuspäällikkö
diana.tornroos@otava.fi
+358 40 539 1896
Minna Vaarala
Mediasuunnittelija
minna.vaarala@otava.fi
+358 40 849 5181
Niko Vahtera
Key Account Manager
niko.vahtera@otava.fi
+358 50 359 0577
Jari Vehola
Myyntipäällikkö
jari.vehola@otava.fi
+358 500 929 806
Tarja Vilhunen
Mediakoordinaattori
tarja.vilhunen@otava.fi
+358 50 310 3021
Milla Wiksten
Markkinointijohtaja
milla.wiksten@otava.fi
+358 40 700 1861
Virpi Åberg
Key Account Manager
virpi.aberg@otava.fi
+358 40 709 3137
Maria Öfverström
Asiakasvastaava tuottaja
maria.ofverstrom@otava.fi
+358 40 524 1600
Riku Österlund
Head of Visual Design and Production
riku.osterlund@otava.fi
+358 50 389 2949