Yhteys

Me olemme sinua varten

Löydät yhteyshenkilösi alta nimellä tai tittelillä etsimällä. Tai heitä pallo kenelle tahansa meistä, niin kokoamme sinulle parhaan asiantuntijajoukon.

Yhteystiedot

Helsinki
Firdonkatu 2 T 151
00015 Otavamedia 

Turku
Tykistökatu 4 
20520 Turku

(09) 15 661
etunimi.sukunimi@otava.fi

Otavamedia OMAn asiakkaita palvelee Deskimme: OmaDesk@otava.fi

Verkkolaskut/ OVT-tunnus

Verkkolaskuosoite / OVT-tunnus: 
003701968072 (Otavamedia Oy)
Operaattoritunnus: BAWCFI22
Välittäjä: Basware
Y-tunnus: 0196807-2 alv. rek
VAT-tunnus: FI01968072 
Laskutusosoite 
Otavamedia Oy PL 298 00026 BASWARE

ETKÖ LÖYTÄNYT ETSIMÄÄSI HENKILÖÄ?

Anna meidän muiden auttaa! Valitse sopiva kontakti kategorian perusteella, esim. Mediamyynti tai Natiiviratkaisut.

KULUTTAJA-ASIAKAS?

Lehtitilauksiin ja verkkopalveluihin liittyvissä kysymyksissä sinua auttaa Otavamedian asiakaspalvelu >>

AVOIMET TYÖPAIKAT

Lue lisää täältä >>

Pinja Aaltonen
Digisuunnittelija
pinja.aaltonen@otava.fi
+358 50 310 3191
Maria Ahoranta
Myyntipäällikkö
maria.ahoranta@saarsalo.fi
+358 44 243 3519
Jens Allos
Tiimin esimies, Mainonnan palvelukehitys / Programmatic
jens.allos@otava.fi
+358 40 768 3332
Petra Antila (opintovapaalla)
AD
petra.antila@otava.fi
+358 40 533 6680
Anna-Kaisa Asuja
Asiakasvastaava tuottaja
anna-kaisa.asuja@otava.fi
+358 50 359 9774
Tuuli Eerola
Asiakasvastaava tuottaja
tuuli.eerola@otava.fi
+358 50 467 1342
Sanna Grav
Tuottaja, liikkuva kuva
sanna.grav@otava.fi
+358 44 548 7546
Samppa Haapio
Asiakasvastaava tuottaja
samppa.haapio@otava.fi
+358 40 522 6618
Johanna Hytönen
Head of Customer Group
johanna.hytonen@otava.fi
+358 44 571 0705
Leena Hyyryläinen
Media-assistentti
leena.hyyrylainen@otava.fi
+358 50 592 1936
Ida Ijäs
Mediakoordinaattori
ida.ijas@otava.fi
+358 44 060 5001
Tuija Isosuo
Asiakaspalvelupäällikkö
tuija.isosuo@otava.fi
+358 50 310 3102
Veli-Pekka Jaatinen
Asiakkuusjohtaja
veli-pekka.jaatinen@otava.fi
+358 400 684 364
Kati Jalagin
Tuottaja
kati.jalagin@otava.fi
+358 40 736 7257
Anne Joukainen
Myyntipäällikkö
anne.joukainen@otava.fi
+358 50 310 3081
Verna Julkunen
Asiakasvastaava tuottaja
verna.julkunen@otava.fi
+358 50 586 1825
Tuomo Julmala
Key Account Manager
tuomo.julmala@otava.fi
+35850 494 9315
Jenni Juntunen
Asiakasvastaava tuottaja
jenni.juntunen@otava.fi
+358 50 327 5649
Miika Kainu
DOP, Editori
miika.kainu@otava.fi
+358 50 438 0894
Jenni Kantis
Tuottaja
jenni.kantis@otava.fi
+358 44 564 4484
Pinja Karvonen
Kaupallinen tuottaja
pinja.karvonen@otava.fi
+358 44 094 8604
Maarit Kauppinen
Head of Customer Group
maarit.kauppinen@otava.fi
+358 40 525 9190
Jani Koivunen
Asiakkuusjohtaja
jani.koivunen@otava.fi
+358 40 514 1671
Heini Korpela (vanhempainvapaalla)
Kaupallinen tuottaja Vaikuttajamarkkinointi
heini.korpela@otava.fi
+358 40 179 0528
Jari Koskelo
Myyntipäällikkö
jari.koskelo@otava.fi
+358 40 527 9890
Päivi Laakso
Tuottaja
paivi.laakso@otava.fi
+358 50 327 5328
Risto Laine
Asiakkuusjohtaja
risto.laine@otava.fi
+358 400 678 188
Satu Laksola
Kaupallinen tuottaja
satu.laksola@otava.fi
+358 44 048 7401
Tommi Lammi
Myyntipäällikkö
tommi.lammi@otava.fi
+358 40 159 9911
Joonas Lappalainen
Media-assistentti
joonas.lappalainen@otava.fi
+358 50 346 1574
Eeva Lauronen
Asiakasvastaava tuottaja
eeva.lauronen@otava.fi
+358 44 298 0770
Leena Lehti-Martikainen
Digitaalisen markkinoinnin suunnittelija
leena.lehti-martikainen@otava.fi
+358400351889
Emmi Leimu
Myyntipäällikkö
emmi.leimu@saarsalo.fi
+358 41 314 2669
Henna Manninen
Kaupallinen tuottaja Vaikuttajamarkkinointi
henna.manninen@otava.fi
+358 50 4414309
Sanna Mäkinen
Myyntipäällikkö
sanna.makinen@saarsalo.fi
+358 41 313 2706
Mikko Nykänen
Myyntijohtaja
mikko.nykanen@saarsalo.fi
+358 40 567 6400
Maarit Nykänen
Tiimin esimies, Natiiviratkaisut
maarit.nykanen@otava.fi
+358 40 717 1726
Karoliina Närvänen
Asiakasvastaava tuottaja
karoliina.narvanen@otava.fi
+358 40 025 6114
Olli Partinen
Tuottaja, valokuvaaja
olli.partinen@otava.fi
+358 40 519 0869
Jukka Pulkkinen
Head of Digital Media Sales
jukka.pulkkinen@otava.fi
+358 50 390 4851
Piia Pöyhönen
Kampanjasuunnittelija
piia.poyhonen@otava.fi
+358 50 390 4880
Lea Rasimus
Media-assistentti
lea.rasimus@otava.fi
+358 50 390 4883
Thomas Reenpää
Kaupallinen tuottaja
thomas.reenpaa@otava.fi
+358 44 569 4833
Outi Rinne
Mediakoordinaattori
outi.rinne@otava.fi
+358 400 418 585
Paula Ristimäki
Asiakasvastaava tuottaja
paula.ristimaki@otava.fi
+358 40 775 8019
Samu Saarelainen
Manager, Customer Relations Mediatoimistot
samu.saarelainen@otava.fi
+358 40 559 0653
Jere Saarelainen (opintovapaalla)
UI/UX-suunnittelija
jere.saarelainen@otava.fi
+358 41 432 9831
Mikko Salmensuo
Myyntipäällikkö
mikko.salmensuo@saarsalo.fi
+358 44 777 5112
Katja Sampo
Tutkimuspäällikkö
katja.sampo@otava.fi
+358 40 765 3335
Noora Sarajuuri
Head of Customer Team & Video and Content Production
noora.sarajuuri@otava.fi
+358 400 365500
Tiina Sihvonen
Kampanjasuunnittelija
tiina.sihvonen@otava.fi
+358 50 304 8161
Harri Silvonen
Myyntipäällikkö
harri.silvonen@otava.fi
+358 400 608 766
Vilja Sorsa
Asiakasvastaava tuottaja
vilja.sorsa@otava.fi
+358 40 152 6767
Mats Stenvall
Kaupallinen tuottaja
mats.stenvall@otava.fi
+358 400 443 322
Ari Suominen
Myyntipäällikkö
ari.suominen@otava.fi
+358 40 355 2340
Riku Suuriniemi
Myyntiryhmäpäällikkö
riku.suuriniemi@saarsalo.fi
+358 40 708 8564
Jaana Suviola-Suni
Kampanjasuunnittelija
jaana.suviola-suni@otava.fi
+358 40 594 1309
Kati Särkelä
Asiakasvastaava tuottaja
kati.sarkela@otava.fi
+358 50 557 6686
Tomi Takanen
Johtaja, BtoB myynti
tomi.takanen@otava.fi
+358 50 310 3052
Väinö Teittinen
AD, Concept Designer
vaino.teittinen@otava.fi
+358 40 717 2616
Taija Tiinanen
Media-assistentti
taija.tiinanen@otava.fi
+358 40 769 2540
Antti Tikkanen
Myyntipäällikkö
antti.tikkanen@otava.fi
+358 45 842 7800
Timo Toiviainen
Asiakasvastaava tuottaja
timo.toiviainen@otava.fi
+358 50 301 3855
Uusi Työntekijä
Sinun kuvasi tähän?

Otavamedia työnantajana >>
Avoimet työpaikat >>

Diana Törnroos
Asiakkuuspäällikkö
diana.tornroos@otava.fi
+358 40 539 1896
Niko Vahtera
Key Account Manager
niko.vahtera@otava.fi
+358 50 359 0577
Jari Vehola
Myyntipäällikkö
jari.vehola@otava.fi
+358 500 929 806
Virpi Åberg
Key Account Manager
virpi.aberg@otava.fi
+358 40 709 3137
Maria Öfverström
Asiakasvastaava tuottaja
maria.ofverstrom@otava.fi
+358 40 524 1600