Yhteys

Me olemme sinua varten

Löydät yhteyshenkilösi alta nimellä tai tittelillä etsimällä. Tai heitä pallo kenelle tahansa meistä, niin kokoamme sinulle parhaan asiantuntijajoukon.

Yhteystiedot

Helsinki
Firdonkatu 2 T 151
00015 Otavamedia 

Turku
Tykistökatu 4 
20520 Turku

(09) 15 661
etunimi.sukunimi@otava.fi

Verkkolaskut/ OVT-tunnus

Verkkolaskuosoite / OVT-tunnus: 
003701968072 (Otavamedia Oy)
Operaattoritunnus: BAWCFI22
Välittäjä: Basware
Y-tunnus: 0196807-2 alv. rek
VAT-tunnus: FI01968072 
Laskutusosoite 
Otavamedia Oy PL 298 00026 BASWARE

ETKÖ LÖYTÄNYT ETSIMÄÄSI HENKILÖÄ?

Anna meidän muiden auttaa! Valitse sopiva kontakti kategorian perusteella, esim. Mediamyynti tai Natiiviratkaisut.

KULUTTAJA-ASIAKAS?

Lehtitilauksiin ja verkkopalveluihin liittyvissä kysymyksissä sinua auttaa Otavamedian asiakaspalvelu >>

AVOIMET TYÖPAIKAT

Lue lisää täältä >>

Pinja Aaltonen
Digisuunnittelija
pinja.aaltonen@otava.fi
+358 50 310 3191
Maria Ahoranta
Myyntipäällikkö
maria.ahoranta@saarsalo.fi
+358 44 243 3519
Jens Allos
Tiimin esimies, Mainonnan palvelukehitys / Programmatic
jens.allos@otava.fi
+358 40 768 3332
Jani Anteroinen
Teknologiapäällikkö
jani.anteroinen@otava.fi
+358 40 553 3940
Sanna Grav
Tuottaja, liikkuva kuva
sanna.grav@otava.fi
+358 44 548 7546
Samppa Haapio
Asiakasvastaava tuottaja
samppa.haapio@otava.fi
+358 40 522 6618
Johanna Hytönen
Operatiivinen johtaja, Sisältöratkaisut
johanna.hytonen@otava.fi
+358 44 571 0705
Leena Hyyryläinen
Media-assistentti
leena.hyyrylainen@otava.fi
+358 50 592 1936
Jere Jaakkola
Päätoimittaja
jere.jaakkola@otava.fi
+358 40 547 9554
Veli-Pekka Jaatinen
Asiakkuusjohtaja
veli-pekka.jaatinen@otava.fi
+358 400 684 364
Kati Jalagin
Asiakasvastaava tuottaja
kati.jalagin@otava.fi
+358 40 736 7257
Antti Jantunen
Kaupallinen tuottaja
antti.jantunen@otava.fi
+358 50 310 3168
Anne Joukainen
Myyntipäällikkö
anne.joukainen@otava.fi
+358 50 310 3081
Verna Julkunen
Asiakasvastaava tuottaja
verna.julkunen@otava.fi
+358 50 586 1825
Tuomo Julmala
Key Account Manager
tuomo.julmala@otava.fi
+35850 494 9315
Jenni Kantis (vanhempainvapaalla)
Tuottaja, liikkuva kuva
jenni.kantis@otava.fi
+358 44 564 4484
Satu Karppinen (opintovapaalla)
AD
satu.karppinen@otava.fi
+358 40 762 3400
Maarit Kauppinen
Head of Customer Group
maarit.kauppinen@otava.fi
+358 40 525 9190
Jani Koivunen
Asiakkuusjohtaja
jani.koivunen@otava.fi
+358 40 514 1671
Heini Korpela
Kaupallinen tuottaja Vaikuttajamarkkinointi
heini.korpela@otava.fi
+358 40 179 0528
Jari Koskelo
Asiakkuuspäällikkö
jari.koskelo@otava.fi
+358 40 527 9890
Essi Kuula (vanhempainvapaalla)
AD
essi.kuula@otava.fi
+358 40 747 5272
Päivi Laakso
Asiakasvastaava tuottaja
paivi.laakso@otava.fi
+358 50 327 5328
Satu Laksola
Kaupallinen tuottaja
satu.laksola@otava.fi
+358 44 048 7401
Tommi Lammi
Asiakkuuspäällikkö
tommi.lammi@otava.fi
+358 40 159 9911
Joonas Lappalainen
Kampanjasuunnittelija
joonas.lappalainen@otava.fi
+358 40 773 73 92
Eeva Lauronen
Asiakasvastaava tuottaja
eeva.lauronen@otava.fi
+358 44 298 0770
Leena Lehti-Martikainen
Markkinoinnin kehityspäällikkö
leena.lehti-martikainen@otava.fi
+358400351889
Emmi Leimu (vanhempainvapaalla)
Myyntipäällikkö
emmi.leimu@saarsalo.fi
+358 41 314 2669
Henna Manninen
Kaupallinen tuottaja Vaikuttajamarkkinointi
henna.manninen@otava.fi
+358 50 4414309
Sami Markkanen
Liiketoimintajohtaja, Golfpiste
sami.markkanen@otava.fi
+358 40 586 8872
Marjut Moske
Tuotepäällikkö
marjut.moske@otava.fi
+358 40 821 3436
Sanna Mäkinen
Myyntipäällikkö
sanna.makinen@saarsalo.fi
+358 41 313 2706
Maarit Nykänen
Tiimin esimies, Natiiviratkaisut
maarit.nykanen@otava.fi
+358 40 717 1726
Heli Puhakka (vanhempainvapaalla)
Kaupallinen tuottaja
heli.puhakka@otava.fi
+358 40 573 4316
Jukka Pulkkinen
Head of Ad Operations, Insight and Marketing
jukka.pulkkinen@otava.fi
+358 50 390 4851
Piia Pöyhönen
Kampanjasuunnittelija
piia.poyhonen@otava.fi
+358 50 390 4880
Thomas Reenpää
Kaupallinen tuottaja
thomas.reenpaa@otava.fi
+358 44 569 4833
Outi Rinne
Tuotantokoordinaattori
outi.rinne@otava.fi
+358 400 418 585
Paula Ristimäki
Asiakasvastaava tuottaja
paula.ristimaki@otava.fi
+358 40 775 8019
Mikko Salmensuo
Myyntipäällikkö
mikko.salmensuo@saarsalo.fi
+358 44 777 5112
Katja Sampo
Tutkimuspäällikkö
katja.sampo@otava.fi
+358 40 765 3335
Noora Sarajuuri (vanhempainvapaalla)
Asiakkuuspäällikkö
noora.sarajuuri@otava.fi
+358 400 365 500
Jaana Sarkki
Asiakkuuspäällikkö
jaana.sarkki@otava.fi
+358 400 414 116
Tiina Sihvonen
Kampanjasuunnittelija
tiina.sihvonen@otava.fi
+358 50 304 8161
Suvi Simelius
AD
suvi.simelius@otava.fi
Mats Stenvall
Kaupallinen tuottaja
mats.stenvall@otava.fi
+358 400 443 322
Ari Suominen
Myyntipäällikkö
ari.suominen@otava.fi
+358 40 355 2340
Riku Suuriniemi
Myyntiryhmäpäällikkö
riku.suuriniemi@saarsalo.fi
+358 40 708 8564
Väinö Teittinen
AD, Concept Designer
vaino.teittinen@otava.fi
+358 40 717 2616
Taija Tiinanen
Media-assistentti
taija.tiinanen@otava.fi
+358 40 769 2540
Antti Tikkanen
Asiakkuuspäällikkö
antti.tikkanen@otava.fi
+358 45 842 7800
Timo Toiviainen
Asiakasvastaava tuottaja
timo.toiviainen@otava.fi
+358 50 301 3855
Uusi Työntekijä
Sinun kuvasi tähän?

Otavamedia työnantajana >>
Avoimet työpaikat >>

Diana Törnroos
Asiakasvastaava tuottaja
diana.tornroos@otava.fi
+358 40 539 1896
Niko Vahtera
Key Account Manager
niko.vahtera@otava.fi
+358 50 359 0577
Jari Vehola
Asiakkuuspäällikkö
jari.vehola@otava.fi
+358 500 929 806
Sini Virta
Asiakkuuspäällikkö
sini.virta@otava.fi
+358 50 355 3003
Virpi Åberg
Key Account Manager
virpi.aberg@otava.fi
+358 40 709 3137
Maria Öfverström
Asiakasvastaava tuottaja
maria.ofverstrom@otava.fi
+358 40 524 1600