Alibi

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Alibi121.12.24.11.1.12.
Alibi225.1.29.12.5.1.
Alibi322.2.26.1.2.2.
Alibi429.3.2.3.9.3.
Alibi526.4.29.3.6.4.
Alibi624.5.27.4.4.5.
Alibi721.6.25.5.1.6.
Alibi826.7.29.6.6.7.
Alibi923.8.27.7.3.8.
Alibi1020.9.24.8.31.8.
Alibi1125.10.28.9.5.10.
Alibi1222.11.26.10.2.11.

Anna

MediaNroIlm. päiväVarausAineistoErikoisaihe
Anna14.1.14.12.19.12.Kevennä ja kiinteytä. Kehoa puhdistavaa ruokaa, inspiroivia lajeja. Lisäapua laihdutusvalmisteista. Uuden vuoden muoti- ja kauneusideat. Tutkimus sovittaessa.. Tutkimus sovittaessa.
Anna211.1.21.12.28.12.Hiustrendit 2018. Parhaat hiusten kotihoitotuotteet. Testissä hiusten tehohoidot. Tutkimus sovittaessa.
Anna318.1.2.1.5.1.Ihonhoitoekstra: luksus-, marketti- ja luonnonkosmetiikan löydöt. Matkavinkkejä kaupunkilomalle. Tutkimus sovittaessa.
Anna425.1.9.1.12.1.Hyvän olon numero: naisen tärkeät vitamiinit ja hivenaineet. Lempeitä lajeja ja mukavaa treenimuotia. Tutkimus sovittaessa.
Anna51.2.16.1.19.1.Mausteisia makuja talveen: helpot pataruoat, viinivinkit ja pientä kivaa keittiöön. Testissä vartalonhoitotuotteet. Tutkimus sovittaessa.
Anna68.2.23.1.26.1.Suuri sisustusnumero: kodin uusi ilme pienin keinoin. Arkea helpottavat siivousratkaisut. Uudet ripsivärit. Tutkimus sovittaessa.
Anna715.2.30.1.2.2.Ratkaisuja iho-ongelmiin: apteekkikosmetiikan parhaat. Helppoa arkiruokaa puolivalmisteista. Tutkimus sovittaessa.
Anna822.2.6.2.9.2.Glossy. Kevään ihana muotinumero. Kengät, laukut ja korut. Uutta ilmettä hiuksiin: hoito- ja muotoilutuotteet. Meikkitrendit. Tutkimus sovittaessa.
Anna91.3.13.2.16.2.Irtiotto arjesta: hemmottelua ja elämyksiä lähikohteissa. Raikkaita juomia ja ruokia. Laatukosmetiikkaa kylppäriin. Tutkimus sovittaessa.
Anna108.3.20.2.23.2.Takkikisa: äänestä ja voita suosikkisi. Huipputuotteet kotimanikyyriin. Tutkimus sovittaessa.
Anna1115.3.27.2.2.3.Hiusekstra: näin onnistut kotivärjäyksessä  + hiusten anti-age-hoidot. Lisäenergiaa ravintolisistä. Tutkimus sovittaessa.
Anna1222.3.6.3.9.3.Helppo ja herkullinen pääsiäismenu ja viinivinkit. Farkut joka vartalolle. Ihon anti-age. Tutkimus sovittaessa.
Anna13-1428.3.12.3.15.3.Pääsiäisen tuplanumero. Kevät tulee kotiin: raikkaita sisustusideoita. Ihanimmat uutuustuoksut. Muotia ja kauneutta marketista. Tutkimus sovittaessa.
Anna1512.4.23.3.28.3.Hyvän olon ekstra: voimaruokaa ja hyvää tekeviä juomia. Apua intiimivaivoihin. Vartaloa imartelevat alusvaatteet. Tutkimus sovittaessa.
Anna1619.4.30.4.6.4.Sporttinumero: ideoita ulkoliikuntaan, juoksuvarusteet ja toimivat kuntoiluvaatteet. Kuntoilijan proteiinivalmisteet. Tutkimus sovittaessa.
Anna1726.4.10.4.13.4.Kohti kesää. Sisustusideoita pihalle ja parvekkeelle. Laadukkaat skumppalöydöt ja ihanat piknikleivät. Parhaat aurinkolasit. Tutkimus sovittaessa.
Anna183.5.16.4.19.4.Upeat kesämekot joka vartalolle. Jalkojen hoito. Juhlakengät ja -asusteet. Tutkimus sovittaessa.
Anna199.5.20.4.25.4.Ruokaekstra: helpot ja maukkaat tarjottavat kesän juhliin ja juhlavat juomat. Aurinkovoiteet ja -puuterit. Tutkimus sovittaessa.
Anna2017.5.27.4.3.5.Glossy. Suuri kesämuotinumero: Suomi-muodin parhaat ja inspiraatiota maailmalta. Meikkitrendit. Uutuushuulipunat testissä. Tutkimus sovittaessa.
Anna2124.5.7.5.11.5.Ihanat uimapuvut vartalotyypin mukaan. Luonnonkosmetiikan parhaat. Kiireisen leipojan vinkit juhliin. Tutkimus sovittaessa.
Anna2231.5.15.5.18.5.Itseruskettavat ja hiusten aurinkotuotteet. Inspiroivia ideoita viikonloppumatkailuun. Kesän parhaat kirjat. Tutkimus sovittaessa.
Anna237.6.22.5.25.5.Kesämatkailijan shoppailukohteet ja kulttuuritärpit. Laatikkoviinitesti. Tutkimus sovittaessa.
Anna2414.6.29.5.1.6.Kesäkosmetiikka matkalle ja mökille. Helpotusta vaihdevuosioireisiin. Tutkimus sovittaessa.
Anna25-2620.6.4.6.7.6.Juhannustupla. Grilli kuumaksi: klassikoita ja uusia makuja. Oluet ja siiderit. Viikon kesäkoti -sarja alkaa. Tutkimus sovittaessa.
Anna275.7.18.6.21.6.Kesäruoka-sarja alkaa. Suomen houkuttelevimmat kesäravintolat ja -kahvilat. Testissä vedenkestävät meikit. Tutkimus sovittaessa.
Anna2812.7.26.6.29.6.Suuri Asuntomessunumero: upeista kohteista vinkkejä omaan kotiin. Kesäihon puhdistusvinkit ja lukijoiden suosikit. Lisäjakelu asumisesta kiinnostuneille 50 000 kpl. Tutkimus sovittaessa.
Anna2919.7.3.7.6.7.Kesäleivontaa kauden herkuista. Ekstrapoimintoja Asuntomessuilta. Tutkimus sovittaessa.
Anna3026.7.10.7.13.7.Tehohoitoa iholle ja hiuksille. Hyvinvointia lempeistä liikuntalajeista. Tutkimus sovittaessa.
Anna312.8.17.7.20.7.Kevennetään kesän jälkeen. Detox-ideoita ruokavalioon. Vinkit aineenvaihdunnan tehostamiseen. Kehonmittaus- ja älylaitteet. Tutkimus sovittaessa.
Anna329.8.24.7.27.7.Meikkitrendit ja vaatekaapin päivitys syksyyn. Kehystä katseesi: uutuuskehykset. Tutkimus sovittaessa.
Anna33-3416.8.31.7.3.8.Glossy. Syksyn huikea juhla- ja muotinumero: värit, mallit ja materiaalit. Kengät, laukut ja korut. Ihon heleyttäjät: pohjustus- ja korostustuotteet. Täydelliset kulmat ja ripset kotikonstein. Tutkimus sovittaessa.
Anna3530.8.14.8.17.8.Syystakkikilpailu: äänestä ja voita suosikkisi. Rentouttavat lomat lähellä ja kaukana. Self help -kirjat. Tutkimus sovittaessa.
Anna366.9.21.8.24.8.Suuri sisustusnumero: uusia ideoita makuu- ja olohuoneen sisustamiseen. Keittiön pikkutavarat. Kynsilakat ja käsien hoito. Tutkimus sovittaessa.
Anna3713.9.28.8.31.8.Herkullinen ruokanumero: satokauden parhaat maut ja viinivinkit. Toimitus suosittelee: syksyn kirjat. Tutkimus sovittaessa.
Anna3820.9.4.9.7.9.Hyvän olon ekstra: tehoa liikunnasta, ihanat sporttivaatteet ja lisäboostia vitamiineista. Terveelliset välipalat ja virkistävät juomat. Tutkimus sovittaessa.
Anna3927.9.11.9.14.9.Ihonhoitoekstra: elvyttävät ja kiinteyttävät tehoaineet. Parhaat meikkipohjat ja puuterit. Tutkimus sovittaessa.
Anna404.10.18.9.21.9.Roosa nauha -asiaa rintasyövästä. Leivotaan meheviä piirakoita syksyn sadosta. Tutkimus sovittaessa.
Anna4111.10.25.9.28.9.Äänestä paras talvitakki ja voita se. Testissä silmänympärysvoiteet. Tutkimus sovittaessa.
Anna4218.10.2.10.5.10.Glossy. Pikkumustat, juhlakengät, korut ja asusteet. Juhlalookin avaintuotteet, meikit ja voiteet. Testissä hiuskiinteet. Lisäjakelu pukeutumisesta ja muodista kiinnostuneille 50 000 kpl. Tutkimus sovittaessa.
Anna4325.10.9.10.12.10.Nuku hyvin -teema: makuuhuoneen tekstiilit, iltapaloja ja kuumia juomia. Apua unettomuuteen. Tutkimus sovittaessa.
Anna441.11.16.10.19.10.Jauhopeukalon uudet ideat: suolaista, makeaa ja moneen ruokavalioon sopivaa leivontaa. Tutkimus sovittaessa.
Anna458.11.23.10.26.10.Ihana viikonloppu: herkulliset aamiaiset, hemmottelevia kahvijuomia ja sisustusideoita kotona viihtymiseen. Olo- ja yöasut. Tutkimus sovittaessa.
Anna4615.11.30.10.2.11.Valoa kaamokseen: energiaa purkista, liikunnasta ja kevyestä ruokavaliosta. Tutkimus sovittaessa.
Anna4722.11.6.11.9.11.Glossy. Juhlakauden uutuustuoksut ja joululahjavinkit. Aistikkaat alusvaatteet. Glögitesti. Tutkimus sovittaessa.
Anna4829.11.13.11.16.11.Joululeivontaekstra ja lukemista joululomalle ja pukinkonttiin. Tutkimus sovittaessa.
Anna495.12.19.11.22.11.Joulun ruokanumero: klassikoita ja uusia makuja ja niille sopivat viiniparit. Tutkimus sovittaessa.
Anna5013.12.26.11.29.11.Vuoden 2018 parhaat kauneustuotteet Annan asiantuntijoiden valitsemina. Viime hetken lahjavinkit. Tutkimus sovittaessa.
Anna51-5220.12.3.12.7.12.Tervetuloa 2019! Trendit uudelle vuodelle: muoti, kauneus, ruoka, matkailu ja hyvinvointi. Uudenvuoden menu ja kuohuvat juomat. Tutkimus sovittaessa.

Anna Golf

MediaNroIlm. päiväVarausAineistoErikoisaihe
Anna golf123.5.20.4.26.4.Upea erikoisnumero! Golfvaatteet- ja varusteet. Sporttikosmetiikkaa ja välipaloja kentälle. Parhaat golfkohteet meillä ja maailmalla.

Deko

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Deko13.1.5.12.12.12.Olohuoneen uusi tyyli: kalusteuutuudet ja sisustuksen kevätvärit. Tutkimus sovittaessa.
Deko27.2.11.1.18.1.Kodin uudet pintamateriaalit: laatat, tapetit, maalit. Kylpyhuoneen päivitys. Tutkimus sovittaessa.Uudet ideat vihersisustamiseen.
Deko37.3.8.2.15.2.Sesongin kalusteuutuudet. Tehoa ja uusia ideoita säilyttämiseen. Tutkimus sovittaessa.
Deko44.4.6.3.13.3.Trendit kevät-kesä 2018. Katse ruokailutilaan: 10 parasta ruokailuryhmää. Ihanimmat astiat. Vaihda tyyliä tekstiileillä. Tutkimus sovittaessa.
Deko52.5.5.4.12.4.Sisältä ulos. Kesäkoti ja country living. Ulkokalusteet, terassi, parveke ja pikkupiha. Tutkimus sovittaessa.
Deko630.5.2.5.9.5.Ulkoilmaelämää. Mökit, huvilat ja vapaa-ajankodit, saunat, mökkitekstiilit ja -kalusteet, kesäastiat. Tutkimus sovittaessa.
Deko727.6.5.6.7.6.Porin Asuntomessujen virallinen sisustusluettelo. Kaikki keittiöstä. Lisäjakelu sisustamisesta kiinnostuneille 50 000 kpl. Tutkimus sovittaessa.
Deko88.8.12.7.19.7.Pikkukoti kuntoon minibudjetilla. 15 parasta sohvaideaa. Ihanat uudet matot. Tutkimus sovittaessa.
Deko95.9.9.8.16.8.Design-numero: Habitare 2018. Syksyn inspiroivimmat sisustusideat. Tutkimus sovittaessa.
Deko103.10.6.9.13.9.Uudet ihanat valaisimet. Järjestä vaatehuone. Pikkujoulubileet: astiat, tekstiilit, kodin koristelu. Tutkimus sovittaessa.
Deko117.11.11.10.18.10.Dekon suuri joululahjanumero. Luksusta makuuhuoneeseen: sängyt, vuodevaatteet. Kodin elektroniikkauutuudet. Tutkimus sovittaessa.
Deko125.12.8.11.15.11.Upea juhlakattaus: astiat, tekstiilit, piensisustus. Trendikirja 2019. Tutkimus sovittaessa.

Erä

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Erä110.1.15.12.20.12.Talviulkoilun salat: lämpövaatteet, asut, välineet, keinot pakkasessa pärjäämiseksi. Tutkimus sovittaessa.
Erä214.2.19.1.26.1.Suurkalat 2017 – kaikki edelliskauden ennätyskaloista ja -saaliista, lukijoiden ja tekijöiden kertomana. Tutkimus sovittaessa.
Erä314.3.16.2.23.2.Kalastusveneiden uutuudet: mitä valmistajilla on tarjota tulevalle kaudelle. Tutkimus sovittaessa.
Erä411.4.14.3.21.3.Hauenkalastus ja muut Suomen taitoa ja varusteita vaativat kuninkuuslajit. Tutkimus sovittaessa.
Erä59.5.12.4.19.4.Kesäkalastus-ekstra: kaikki alkavan kauden pyyntiasioista, uutuusvieheet. Tutkimus sovittaessa.
Erä64.6.8.5.15.5.Vaeltajan paratiisit: minne mennä tällä kaudella, majoitus ja palvelut. Tutkimus sovittaessa.
Erä74.7.7.6.14.6.Kesälomailijan erä: vaeltajan, mökkeilijän ja kesänviettäjän erikoispaketti. Hauskat ulkoiluvälineet, vesiharrastuslaitteet, vempaimet ja kalastuspaketit. Tutkimus sovittaessa.
Erä815.8.20.7.27.7.Patikoijan asut, vaihtoehdot lämpimään ja viileään keliin. Tutkimus sovittaessa.
Erä912.9.17.8.24.8.Eräelektroniikka – mitä uutta vaeltajalle, kalastajalle ja luonnossa liikkujalle. Tutkimus sovittaessa.
Erä1017.10.21.9.28.9.Eräperinteet, ruoka ja uudet ruoanlaittokeinot. Tutkimus sovittaessa.
Erä1114.11.19.10.26.10.Katse maailmalle: millaisia matkakohteita ja vaihtoehtoja löytyy Suomen rajojen ulkopuolelta kalastajalle tai retkeilijälle? Tutkimus sovittaessa.
Erä1212.12.15.11.22.11.Katsaus kauden parhaisiin varusteisiin: yhteenvetoja ja näkemyksiä vuoden tuotteista sekä palveluista. Tutkimus sovittaessa.

Golflehti

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Golflehti17.2.12.1.19.1.Teknologia vyöryy golfiin: harjoittelun apuvälineet. Tutkimus sovittaessa.
Golflehti214.3.16.2.23.2.Välineiden Hot List: kauden 2018 uutuusvälineet. Tutkimus sovittaessa.
Golflehti318.4.21.3.27.3.Lähialuematkailu: koe golfarin Ruotsi. Golfkenkien trendit. Tutkimus sovittaessa.
Golflehti423.5.25.4.2.5.Kotimaan kentät: kenttärankingin menestyjät ja uudet bongauskohteet. Tutkimus sovittaessa.
Golflehti527.6.31.5.8.6.Suuri aurinkolasivertailu, uv-vaatteet ja auringolta suojautuminen. Tutkimus sovittaessa.
Golflehti622.8.27.7.3.8.Selvitys: mihin golfari kuluttaa? Tutkimus sovittaessa.
Golflehti710.10.14.9.21.9.Golfmatkailu: talvikauden kuumat kaukokohteet. Tutkimus sovittaessa.
Golflehti828.11.2.11.9.11.Golfkunto, golfarin oheisharjoittelu. Tutkimus sovittaessa.

Hymy

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Hymy128.12.1.12.8.12.
Hymy21.2.5.1.12.1.
Hymy31.3.2.2.9.2.
Hymy45.4.9.3.16.3.
Hymy53.5.6.4.13.4.
Hymy631.5.4.5.11.5.
Hymy728.6.1.6.8.6.
Hymy82.8.6.7.13.7.
Hymy930.8.3.8.10.8.
Hymy1027.9.31.8.7.9.
Hymy111.11.5.10.12.10.
Hymy1229.11.2.11.9.11.

Kaksplus

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Kaksplus117.1.18.12.27.12.Lapsiperheen autoilu ja turvaistuimet. Ensikengät. Arkiruokaa koko perheelle.
Kaksplus27.3.9.2.16.2.Kevään haalarit ja muut ulkokamppeet. Suuri vauvanruokaopas.
Kaksplus34.4.7.3.14.3.Odotusnumero: eroon synnytyspelosta, voimistavaa ruokaa ja äidin tärkeät vitamiinit. Vastasyntyneen tarvikkeet. Vauvanvaunut.
Kaksplus42.5.5.4.12.4.Kohti kesää. Matkarattaat, rentoja perhelomavinkkejä ja hauskat pihalelut.
Kaksplus56.6.11.5.18.5.Kantoreput ja -liinat. Aurinkosuojavinkit ja kesävaatteet. Vaippaopas.
Kaksplus611.7.14.6.21.6.Imetyksen avainasiat. Rintapumput, -liivit ja imetysvaatteet. Rentoa kesäruokaa ja välipaloja.
Kaksplus75.9.10.8.17.8.Syksyn ulkoiluvaatteet ja tulevan talven parhaat haalarit. Vauvan ja taaperon vakuutukset.
Kaksplus83.10.7.9.14.9.Ensiapuopas ja lapsiperheen lääkekaapin päivitys. Luetaan yhdessä: ihanat ensikirjat.
Kaksplus97.11.12.10.19.10.Nukutaan hyvin. Vauvan unikoulu. Ensisängyt ja vuodevaatteet.
Kaksplus105.12.9.11.16.11.Joululahjat: lelut, pelit ja kirjat. Leivotaan yhdessä. Vauvan ihonhoito.

Kanava

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Kanava119.1.20.12.2.1.
Kanava22.3.2.2.12.2.
Kanava320.4.23.3.28.3.
Kanava41.6.4.5.14.5.
Kanava510.8.13.7.23.7.
Kanava621.9.24.8.3.9.
Kanava726.10.28.9.8.10.Vuoden parhaat tietokirjat.
Kanava814.12.16.11.26.11.

Kippari

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Kippari110.1.10.12.18.12.Alumiiniveneet vertailussa. Kansainväliset uutuusveneet, isojen ulkomaisten valmistajien vuoden 2018 uutuudet. Tutkimus sovittaessa.
Kippari27.2.11.1.18.1.Suuri Venemessunumero: kaikki tieto siitä mitä Vene 18 Båt -messuilla tulet näkemään. Hyttiveneet vertailussa. Tutkimus sovittaessa.
Kippari314.3.15.2.22.2.Pienten < 5 hv perämoottorien testi. Uuden veneen ostajan unelmointinumero: näin lasket mihin sinulla on varaa ja miten saat rahat riittämään toiveostoksiisi. Tutkimus sovittaessa.
Kippari411.4.13.3.20.3.Ostajan opas: käytettyjen veneiden extranumero. Kevään pienet tärkeät tee-se-itse-niksit fiksailuun ja pikaremontteihin. Tutkimus sovittaessa.
Kippari59.5.11.4.18.4.Bowriderit vertailussa. 115 hv perämoottorien käyttötestikoosteet. Viime hetken vinkit vesillelaskuun: autot, trailerit ja apuvälineet. Tutkimus sovittaessa.
Kippari66.6.9.5.16.5.Mökkiveneilyn erikoisnumero. Ranturit ja kiinnittymisen konstit. Tutkimus sovittaessa.
Kippari711.7.14.6.21.6.Kesän vauhtinumero: vesiurheiluvälineitä ja nopean turvallisen ajon iloa. Tutkimus sovittaessa.
Kippari815.8.19.7.26.7.Syksyn uutuusvenemallit esittelyssä. Tutkimus sovittaessa.
Kippari912.9.16.8.23.8.Syyshuollon ja talveen varautumisen keinoja: näin pääset vähemmällä vaivalla loppukauden pakollisista kunnostustöistä. Tutkimus sovittaessa.
Kippari1017.10.20.9.27.9.Talvihuollon aika. Korjaamopalveluita, huolto-oppaita ja muistilistoja. Tutkimus sovittaessa.
Kippari1114.11.18.10.25.10.Veneilijän kuumimmat elektroniikka- ja sovellusesittelyt. Virtuaaliset keinot veneilykauden jatkamiseen. Tutkimus sovittaessa.
Kippari1212.12.14.11.21.11.Suuri matkailu- ja elämysnumero. Näin pääset kansainvälisille vesille: palveluita, hintoja ja matkaopastusta. Tutkimus sovittaessa.

Kotiliesi

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Kotiliesi14.1.4.12.11.12.Edulliset ja nopeat arjen superruoat. Näin käytät ravintolisiä. Kauniit, tekniset jumppa-asut. Deodorantit testissä. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi218.1.22.12.27.12.Elämäntaparemontti: iho, hiukset, painonhallinta +40, +50, +60. Vege-ekstra: painonhallintaa tukevat kasvisruoat. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi31.2.9.1.12.1.Käsityönumero: innostu uudelleen neulomisesta, 5 helppoa ohjetta. Sisusta ihana kotispa. Hemmottelutuotteet kotikylpylään. Näin torjut flunssan. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi415.2.25.1.29.1.Unelmien aurinkomatkat. Aikuisen naisen kauneimmat uimapuvut. Oikaise keittiössä: itse tehty pikaruoka. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi51.3.8.2.12.2.Apua allergiaan: ruokaratkaisuja allergisille, allergiakodin sisustusvalinnat, kosmetiikkaa herkistyneille. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi615.3.19.2.23.2.Suuri pääsiäisnumero: perinteinen pääsiäispöytä, ihana keväinen kattaus. Kevään tuoksu-uutuudet. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi728.3.5.3.9.3.Puutarha: kesän kukkaloisto luodaan nyt. Uutuuskalusteet, puutarhan apuvälineet, torjunta-aineet. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi812.4.19.3.23.3.Valmiina kevään juhliin: juhla-asut sekä tyyli äidille ja tyttärelle. Anti-age-uutuudet. Juhlapöydän leivonnaiset. Alkumaljojen parhaat kuohuviinit. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi926.4.5.4.9.4.Kevään juhlien upea noutopöytä ja viinivalinnat. Pue koti juhlakuntoon tekstiileillä ja kattausuutuuksilla. Polkupyörän osto-opas. Ihanimmat kesämekot. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi109.5.18.4.23.4.Grillikausi alkaa: grilliuutuudet, -kastikkeet ja -mausteet. Oluttesti. Kevyet lisukkeet. Ulkokalusteiden uutuudet. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi1124.5.3.5.7.5.Naisen keväthuolto: kevennä ennen kesää. Hoida iho, jalat ja hiukset. Kenkäuutuudet ja ratkaisut ongelmajaloille. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi127.6.17.5.21.5.Juhannusnumero. Kohenna kesämökkiä. Kesämökin tunnelmalliset sisustusideat, käsitöitä kesäkotiin. Juhannusaaton puffet. Parhaat hyönteiskarkotteet. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi1320.6.30.5.4.6.Lähde pikalomalle: kotimaan tuntemattomat helmet. Järvikalat ja lisukkeet. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi145.7.14.6.18.6.Kotiliesi Sisustus: kauniita koteja ja sisustusideoita. Porin Asuntomessujen kiinnostavimmat kohteet. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi1519.7.28.6.2.7.Säilötään kesä: näin teet parhaat hillot ja hyytelöt. Kauniiksi luonnonkosmetiikalla. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi162.8.12.7.16.7.Pysy terveenä: parhaat flunssalääkkeet. Herkulliset eväät ja välipalat. Silmälasit kasvonmuotojen mukaan. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi1716.8.26.7.30.7.Kevyet sadonkorjuuherkut. Mausteuutuudet. Käsityöt: villaa ylle. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi1830.8.9.8.13.8.Sisustusnumero:  olohuoneen sohvat, matot ja piensisustus. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi1913.9.23.8.27.8.Syksyn parhaat uutuuskirjat. Ihanat leivonnaiset. Sukkahousutesti. Hiusekstra. Aikuista naista pukevat hiusmallit ja tukituotteet. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi2027.9.6.9.10.9.Syksyn suuri ruokanumero. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi2111.10.20.9.24.9.Nuku hyvin: apua uniongelmiin. Sisusta makuuhuone uusiksi: patjat, tyynyt ja peitot. Silmänympärystuotteet testissä. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi2225.10.4.10.8.10.Kotiliesi Joulu: käsityöt, tee itse -ideat, kukat, koristelu ja ruoka. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi231.11.11.10.15.10.Tarjoilut pikkujouluihin. Glögit ja kuumat juomat. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi248.11.18.10.24.10.Joululeivonta: joulun ihanimmat leivonnaiset, mausteiset tuoksut. Suklaan hurmaa. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi2522.11.1.11.5.11.Joululahjakirjat. Ylelliset tuoksu-ja kosmetiikkalahjat. Apua stressaajalle. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi265.12.14.11.19.11.Joulupöydän klassiset herkut. Joulupöydän viinit testissä. Tutkimus sovittaessa.
Kotiliesi2720.12.29.11.3.12.Joulukukat ja kaunein joulukattaus. Talvinen juhlapöytä ja juustot. Kuohuviinitesti. Tutkimus sovittaessa.

Kotiliesi Käsityö

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Kotiliesi Käsityö13.1.4.12.11.12.Helmat heiluen: housut, mekot, hameet, tunikat. Neuloen piristystä kotiin.
Kotiliesi Käsityö221.2.24.1.31.1.Kevään asut ommellen ja neuloen.
Kotiliesi Käsityö34.4.5.3.12.3.Kauniit asut kevään ja kesän juhliin.
Kotiliesi Käsityö423.5.23.4.30.4.Pellava-asut lomalle. Uutta kesäkotiin.
Kotiliesi Käsityö525.7.27.6.4.7.Trikoovaatteilla töihin ja vapaalle.
Kotiliesi Käsityö65.9.8.8.15.8.Syksyn takit, jakut ja pusakat. Syysmuodin asut itse tehden.
Kotiliesi Käsityö717.10.19.9.26.9.Klassinen juhlamuoti. Sisusta kodikkaasti.
Kotiliesi Käsityö821.11.24.10.31.10.Suuri joululahjanumero. Tee itse lahjat ja hyvän olon asut joulun kotoiluun.

Kotilääkäri

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Kotilääkäri13.1.4.12.11.12.Pudota painoa 5 kg.  Pikaruokaa painonhallintaan. Uudet jumppatrendit. Parhaat hoitotuotteet talvi-iholle. Hemmotteluloma Tukholmassa.
Kotilääkäri214.2.19.1.25.1.50 + näin pysyt vireänä ja vahvana. Miten hoitaa ja vahvistaa vaihdevuosi-ikäisen hiuksia? Hyvinvointia herneestä. Matkamessujen tärpit hyvän olon matkoihin.
Kotilääkäri314.3.16.2.22.2.Vatsa kuntoon – ruoki vatsan hyviä bakteereja. Löydä meikkipussiisi monitoimituotteet. Keho kuntoon Mallorcalla. Vegeruokaa koko perheelle. Tutkimusnumero.
Kotilääkäri411.4.14.3.20.3.Hyvää sydämelle. Näin saat vauhtia aineenvaihduntaan. Kevään aurinkotuotteiden huiput. Rennoksi kotimaan kylpylöissä. Jauhopeukalolle gluteenitonta.
Kotilääkäri516.5.18.4.24.4.Näin hidastat ikääntymistä. Näillä tuotteilla saat meikin kestämään. Pyöräillen Tallinnassa.
Kotilääkäri613.6.18.5.24.5.Mitä hoitoa migreeniin? Hoitavat saunatuotteet. Melontaretki Repovedellä.
Kotilääkäri718.7.21.6.27.6.Paranna parisuhteesi. Jalat kuntoon kotikonstein. Ruskamatka Lappiin. Suomalaista superruokaa.
Kotilääkäri812.9.17.8.23.8.Selätä selkävaivat. Hyaluronihappo, biotiini, retinoli – kauneudenhoidon ihmeaineet? Rentoutta joogalomalta.
Kotilääkäri917.10.21.9.27.9.Vinkit elämään rintasyövän jälkeen. Seerumeilla tehoa kasvojen hoitoon. Vegeilijä reissussa Itämerellä.
Kotilääkäri1014.11.19.10.25.10.50 tapaa taltuttaa väsymys. Päänahka kuntoon. Tehospurtti talveen urheiluopistolta. Voimaa kotimaisista viljoista.
Kotilääkäri1112.12.15.11.21.11.Näin alennat kolesterolia. Löydä hoitavat kasvonaamiot. Makeaa ilman sokeria. Energiaa aurinkolomalta.

Koululainen

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Koululainen13.1.8.12.15.12.Lemmikkiekstra: lemmikin hoito ja tarvikkeet.
Koululainen27.2.12.1.19.1.Vauhdikkaat talvilajit. Ystävänpäivän pikkulahjat ja herkut.
Koululainen328.2.2.2.9.2.Kokataan yhdessä. Välipalat ja eväät. Kesäleirisuunnitelmat alkavat.
Koululainen421.3.23.2.2.3.Pääsiäisaskarteluja. Kevään parhaat pelit.
Koululainen511.4.16.3.23.3.Kivat kevätvaatteet ja hiusjutut. Heppanumero.
Koululainen62.5.6.4.13.4.Luontonumero: elämyksiä metsässä. Menopelit: pyörät, scootit ja muut vekottimet.
Koululainen76.6.4.5.11.5.Loma alkaa! Kesäpuuhaa sisällä ja ulkona, MM-futisekstra. Rennot rantakamat.
Koululainen84.7.8.6.15.6.Kesän jättilehti: runsaasti puuhaa, testejä ja lomalukemista. Älypuhelimet ja sovellukset.
Koululainen98.8.13.7.20.7.Koulu alkaa -erikoisnumero. Makeimmat koulutarvikkeet ja oman huoneen sisustusvinkit. Reilu luokka -kisa alkaa.
Koululainen105.9.3.8.10.8.Tiede-ekstra: keksijät ja keksinnöt. Syksyn uutuuskirjat.
Koululainen11.3.10.7.9.14.9.Pörröiset ystävämme: koirat ja kissat. Eksoottiset eläinkaverit.
Koululainen1224.10.28.9.5.10.Ilo irti pimeästä. Hirmuiset Halloween-pippalot. Katse tähtiin: avaruuden salat.
Koululainen1314.11.19.10.26.10.Näyttämölle. Aloittaisitko musiikki- tai teatteriharrastuksen? Parhaat lautapelit.
Koululainen145.12.9.11.16.11.Joulun toivelahjat. Kirjat, pelit ja jouluaskartelu. Puuhaa joululomalle.

Maalla

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Maalla128.12.20178.12.15.12.Antiikki- ja keräilynumero: ruokailutila maalaisromanttiseen tyyliin. Yhdistä uudet kalusteet, astiat ja  tekstiilit vanhaan tyyliin.
Maalla27.2.12.1.19.1.Maalaiskodin kylpyhuoneratkaisut ja -tyylit. Kaakelit, kylpyhuonekalusteet, ammeet, kylpyhuonetekstiilit, luontoystävälliset pesuaineet. Maalaistyyliin sopivat talopaketit.
Maalla37.3.9.2.16.2.Unelma kesästä: ruukut, taimet ja puutarhurin apuvälineet. Kesäkodin wc-ratkaisut ja kompostit.
Maalla44.4.9.3.16.3.Suuri puutarhanumero: pation ja parvekkeen sisustaminen, kesäkalusteet, kasvihuoneet, huvimajat ja vajat. Puutarhan pienkoneet.
Maalla59.5.13.4.20.4.Paljut ja laiturit. Kesäkodin tekstiilit ja piensisustus.
Maalla66.6.11.5.18.5.Maalaisromanttiset saunat. Toimiva kesäkeittiö. Grillit ja grillaustuotteet.
Maalla711.7.15.6.22.6.Kesäjuhlat mökillä: kattaus, kauniit kertakäyttöastiat, koristeet. Mökin kunnostus: maalit ja terassiöljyt. Ekologiset pesuaineet mökille.
Maalla88.8.13.7.20.7.Perinnerakentaminen: tarvikkeet, työkalut ja ostospaikat.
Maalla95.9.10.8.17.8.Kesäkodin valaisimet ja tulisijat.
Maalla103.10.7.9.14.9.Toimiva ja kaunis maalaiskeittiö: keittiöideat, kalusteet ja tekstiilit.
Maalla1131.10.5.10.12.10.Joulu Maalla: maalaisromanttiset joululahjaideat. Kattaus-ja koristeluideat maalaisjouluun.

Metsästys ja Kalastus

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
Metsästys ja Kalastus13.1.1.12.11.12.Puukot, veitset ja muut eränkävijän terävät työkalut. Todella kylmän kelin saappaat – kun pelkkä villasukka ei riitä. Tutkimus sovittaessa.
Metsästys ja Kalastus27.2.12.1.19.1.Shot Show 2018, kauden isoimmat aseuutuudet Yhdysvaltain markkinoilta. Neuvot ja vinkit hyljejahtiin Perämeren ja saariston vieraspalveluista. Talveen sopivat maastovaatteet. Tutkimus sovittaessa.
Metsästys ja Kalastus37.3.9.2.16.2.Suuri pilkki- ja talvikalastusnumero. Matkavinkit Norjaan, Lappiin ja luonnonjäille. Pimeänäkö- ja lämpöoptiikka. Tutkimus sovittaessa.
Metsästys ja Kalastus44.4.7.3.14.3.IWA-messut 2018: eurooppalaiset asealan uutuudet. Meritaimenkalastajan varustelistat eri keleihin ja alueille. Suuri äänenvaimenninvertailu luodikoille. Aloittelevan jousimetsästäjän varustepaketit. Tutkimus sovittaessa.
Metsästys ja Kalastus52.5.5.4.12.4.Villisika-paketti: Suomen ja lähialueiden metsästysmatkatilanne, varusteet, välineet, oheistarvikkeet. Vertailussa kesäkumisaappaat. Tutkimus sovittaessa.
Metsästys ja Kalastus64.6.8.5.15.5.Suuri haulikkoekstra: kaikki Suomessa myytävät haulikkomallit. Kokeessa erilaiset haspelisetit. Tutkimus sovittaessa.
Metsästys ja Kalastus74.7.7.6.14.6.Kesän kalaherkut ja reseptiuutuudet. Kokeessa kätevimmät kalan fileoimisveitset ja -työkalut. Tutkimus sovittaessa.
Metsästys ja Kalastus88.8.13.7.20.7.Suuri kivääriekstra: kaikki Suomessa myytävät luodikkomallit. Esittelyssä edulliset kiikaritähtäimet ja katselukiikarit tarkan euron budjetille. Efttex 2018 -kalastusmessujen tuoteuutuudet. Tutkimus sovittaessa.
Metsästys ja Kalastus95.9.10.8.17.8.Kaikki peurajahdista; kyttäystarvikkeet, varusteet, vaatteet. Kokeessa ampumatuet, -kepit ja -jalustat. Tutkimus sovittaessa.
Metsästys ja Kalastus103.10.7.9.14.9.Kaikki hirvijahdista: tarvikkeet, varusteet ja vaatteet. Kokeessa lämpimät takit: näillä pärjäät hirvipassissakin. Tutkimus sovittaessa.
Metsästys ja Kalastus117.11.12.10.19.10.Katsaus riistaherkkuihin. Kokeessa lämpöliivit vastaan untuva- ja nahkavaatteet. Tutkimus sovittaessa.
Metsästys ja Kalastus125.12.9.11.16.11.Katsaus vuoden parhaimpaan eräkirjallisuuteen: tästä luettavaa talven tunnelmahetkiin. Kokeessa 0,75 litran termospullot. Tutkimus sovittaessa.

Parnasso

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Parnasso11.2.5.1.12.1.
Parnasso25.4.9.3.16.3.
Parnasso37.6.11.5.18.5.
Parnasso430.8.3.8.10.8.
Parnasso54.10.7.9.14.9.
Parnasso65.12.8.11.15.11.

Seura

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Seura14.1.15.12.21.12.Paino hallintaan: näin pudotat kiloja fiftaamalla. Kirjaviisautta kehon ja mielen kevennykseksi. Pienen budjetin matka. Tutkimus sovittaessa.
Seura211.1.22.12.2.1.Nauti kauden mauista: monipuolinen avokado. Terveys: mistä apu ummetukseen? Tutkimus sovittaessa.
Seura318.1.2.1.8.1.Reissussa: parhaat paikat löhölomailuun. Terveys: uutta tietoa rokotuksista. Tutkimus sovittaessa.
Seura425.1.8.1.15.1.Herkutellaan: pakkaspäivän patamenu lämmittää. Terveys: vitamiinit, hivenaineet ja ravintolisät – mikä auttaa mihin ja tietoa imeytymisestä. Tutkimus sovittaessa.
Seura51.2.15.1.22.1.Reissussa: Kanarian parhaat biitsit. Kevään kulttuurivinkit – nämä kannattaa kokea eri puolilla Suomea. Terveys: ympäristöherkkyys. Tutkimus sovittaessa.
Seura68.2.22.1.29.1.Nauti kauden mauista: virkistävät sitrukset. Terveys: norovirus iskee – mistä apu? Tutkimus sovittaessa.
Seura715.2.29.1.5.2.Reissussa: sopivat laskettelurinteet aikuiselle aloittelijalle. Tutkimus sovittaessa.
Seura822.2.5.2.12.2.Herkutellaan: hiihtoloman helpot ruokaideat. Tätä kaikkea on 100-vuotias Viro. Terveys: terveysturistina Virossa.  Tutkimus sovittaessa.
Seura91.3.12.2.19.2.Reissussa: aurinkoa kevätväsymykseen. Terveys: näin vältät ja hoidat matkavaivat lentoflunssasta meduusan polttamiin. Tutkimus sovittaessa.
Seura108.3.19.2.26.2.Nauti kauden mauista: inkivääri yllättää. Miten Suomi autoilee tulevaisuudessa? Terveys: näin hoidat erilaiset yskät.   Tutkimus sovittaessa.
Seura1115.3.26.2.5.3.Reissussa: Riikassa pärjäät pienellä budjetilla. Terveys: tunnista aivoverenkierron häiriöt – näin ne hoidetaan. Tutkimus sovittaessa.
Seura1222.3.5.3.12.3.Herkutellaan: pääsiäismenu maistuu keväältä. Terveys: mitä silmä paljastaa hyvinvoinnistasi? Tutkimus sovittaessa.
Seura13-1428.3.9.3.16.3.Nauti kauden mauista: ihana ananas. Terveys: vieläkö auton rattiin? Reissussa: autolla Nordkappiin. Tutkimus sovittaessa.
Seura1512.4.26.3.30.4.Reissussa: loma upeassa Kroatiassa. Mistä löytyy lemmikkien Päivänsäde – kisa käynnistyy. Tutkimus sovittaessa.
Seura1619.4.3.4.9.4.Herkutellaan: terassi- ja grillikauden avajaismenu. Terveys: pidä huolta sydämestä ja voiko tahdistimeen luottaa? Tutkimus sovittaessa.
Seura1726.4.9.4.16.4.Reissussa: teemaloma maailmalla. Terveys: apua kuivalle suulle. Tutkimus sovittaessa.
Seura183.5.16.4.23.4.Nauti kauden mauista: parasta parsasta. Terveys: mitä on onnistunut saattohoito? Tutkimus sovittaessa.
Seura199.5.19.4.26.4.Reissussa: näin matkailet lemmikin kanssa. Terveys: aloita juoksuharrastus – vältä kivut. Tutkimus sovittaessa.
Seura2017.5.30.4.7.5.Herkutellaan: menu keväisiin juhliin.  Pyöräilyn lyhyt historia – ja mahdollisuuksien tulevaisuus. Tutkimus sovittaessa.
Seura2124.5.7.5.14.5.Reissussa: lähiloma Helsingissä. Terveys: näin oiotaan aikuisen hampaat. Tutkimus sovittaessa.
Seura2231.5.14.5.21.5.Nauti kauden mauista: raparperiherkut. Minun lomakirjakassini. Tutkimus sovittaessa.
Seura237.6.21.5.28.5.Reissussa: lähiloma Lahdessa. Terveys: vaivasenluun hyvät hoidot. Tutkimus sovittaessa.
Seura2414.6.28.5.4.6.Herkutellaan: juhannuksen kesäinen menu. Mistä löytyi lemmikkien Päivänsäde – kisan voittajat esiin. Tutkimus sovittaessa.
Seura25-2620.6.1.6.8.6.Herkutellaan: mocktails eli kesän alkoholittomat drinkit. Terveys: seksi, selkä ja sydän – nautintoa vaivoista huolimatta. Reissussa: lähiloma Vaasassa. Tutkimus sovittaessa.
Seura275.7.18.6.25.6.Reissussa: lähiloma Seinäjoella. Töissä keskellä kesää. Tutkimus sovittaessa.
Seura2812.7.25.6.2.7.Herkutellaan: astu kesäiseen kalapöytään. Terveys: kun hikoilu on ongelma. Tutkimus sovittaessa.
Seura2919.7.2.7.9.7.Reissussa: lähiloma Porissa. Terveys: kutinaa alapäässä – miksi ja miten se hoidetaan? Tutkimus sovittaessa.
Seura3026.7.9.7.16.7.Nauti kauden mauista: monta hyvää herneestä. Ajankohtaista terveydestä. Tutkimus sovittaessa.
Seura312.8.16.7.23.7.Reissussa: lähiloma Oulussa. Terveys: apua vaihdevuosiin ilman estrogeenia. Tutkimus sovittaessa.
Seura329.8.23.7.30.7.Herkutellaan arjessa: koululaisten suosikkiruoat. Terveys: näin torjut jalkaterän kivut. Tutkimus sovittaessa.
Seura3316.8.30.7.6.8.Reissussa: lähiloma Mikkelissä. Ajankohtaista terveydestä: pulssi – mikä on normaalin pulssin raja, mikä on maksimisyke, koska pitää huolestua? Tutkimus sovittaessa.
Seura3423.8.6.8.13.8.Nauti kauden mauista: suosikkisieni kantarelli. Terveys: apua hiustenlähtöön. Tutkimus sovittaessa.
Seura3530.8.13.8.20.8.Reissussa: teemaloma maailmalla. Terveys: näin aloitat saliliikunnan – myös vanhempana! Tutkimus sovittaessa.
Seura366.9.20.8.27.8.Herkutellaan: fondue lämmittää syysiltoina. Päivänsäde 60-vuotiskisa käynnistyy. Syksyn kulttuuririennot eri puolilla Suomea. Tutkimus sovittaessa.
Seura3713.9.27.8.3.9.Reissussa: Itä-Viron kierros. Tutkimus sovittaessa.
Seura3820.9.3.9.10.9.Nauti kauden mauista: fenkolissa on luonnetta. Terveys: vapinan syyt ja hoidot. Tutkimus sovittaessa.
Seura3927.9.10.9.17.9.Reissussa: Tukholman parhaat sisustusliikkeet. Ajankohtaista terveydestä. Tutkimus sovittaessa.
Seura404.10.17.9.24.9.Herkutellaan: vegaanimenu maistuu kaikille. Terveys: kyhmy rinnassa – onko syy aina syöpä? Tutkimus sovittaessa.
Seura4111.10.24.9.1.10.Reissussa: aurinkoloma virkistää syksyn. Ajankohtaista terveydestä. Tutkimus sovittaessa.
Seura4218.10.1.10.8.10.Nauti kauden mauista: kokeile kurpitsaa. Terveys: erilaiset migreenit ja uusi hoito. Tutkimus sovittaessa.
Seura4325.10.8.10.15.10.Reissussa: kylpyläloma Suomessa. Terveys: mikä avuksi alakuloon? Tutkimus sovittaessa.
Seura441.11.15.10.22.10.Herkutellaan: talvellakin voi grillata. Terveys: kosteutta iholle oikealla ruokavaliolla. Tutkimus sovittaessa.
Seura458.11.22.10.29.10.Reissussa: kulttuuriviikonloppu Wienissä. Terveys: näin pääset  eroon tupakasta. Tutkimus sovittaessa.
Seura4615.11.29.10.5.11.Nauti kauden mauista: juureksissa on voimaa. Terveys: FODMAP – ärtyneen suolen pelastus. Tutkimus sovittaessa.
Seura4722.11.5.11.12.11.Reissussa: teemaloma maailmalla. Kuka on juhlavuoden Päivänsäde? Tutkimus sovittaessa.
Seura4829.11.12.11.19.11.Herkutellaan: itsenäisyyspäivän juhlava menu. Terveys: sairastatko tietämättäsi astmaa? Jännitystä pukinkonttiin. Tutkimus sovittaessa.
Seura495.12.16.11.23.11.Reissussa: teemaloma maailmalla. Terveys: näin hoidetaan kohdun kasvaimet. Tutkimus sovittaessa.
Seura5013.12.26.11.3.12.Joulupöydän maukkaimmat ruoat. Terveys: TLC-dieetillä kolesteroli alas. Tutkimus sovittaessa.
Seura51-5220.12.3.12.10.12.Juhlajuomia uuden vuoden kekkereihin. Terveys: hapoton vai liikahappoinen maha ja mistä apu? Reissussa: rento joulu maatilalla. Tutkimus sovittaessa.

Seura SuperRistikot

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Seura SuperRistikot125.1.2.1.8.1.
Seura SuperRistikot21.3.6.2.12.2.
Seura SuperRistikot35.4.13.3.19.3.
Seura SuperRistikot417.5.24.4.30.4.
Seura SuperRistikot528.6.5.6.11.6.
Seura SuperRistikot62.8.10.7.16.7.
Seura SuperRistikot713.9.21.8.27.8.
Seura SuperRistikot818.10.24.9.1.10.
Seura SuperRistikot922.11.29.10.5.11.
Seura SuperRistikot1020.12.27.11.3.12.

Suomen Kuvalehti

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Suomen Kuvalehti15.1.18.12.22.12. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti212.1.28.12.2.1. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti319.1.4.1.9.1. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti426.1.11.1.16.1. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti52.2.18.1.23.1. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti69.2.25.1.30.1. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti716.2.1.2.6.2. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti823.2.8.2.13.2. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti92.3.15.2.20.2. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti109.3.22.2.27.2. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti1116.3.1.3.6.3. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti1223.3.8.3.13.3. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti13-1429.3.14.3.19.3.Suomen Kuvalehti lifestyle. Lisäjakelu yhteiskunnallisista asioista, taloudesta ja kirjallisuudesta kiinnostuneille 50 000 kpl. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti1513.4.29.3.3.4. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti1620.4.5.4.10.4. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti1727.4.12.4.17.4. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti184.5.19.4.24.4. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti1911.5.26.4.30.4. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti2018.5.3.5.8.5. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti2125.5.9.5.15.5. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti221.6.17.5.22.5. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti238.6.24.5.29.5. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti2415.6.31.5.5.6. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti25 –2621.6.6.6.11.6. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti276.7.21.6.26.6. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti2813.7.28.6.3.7. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti2920.7.5.7.10.7. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti3027.7.12.7.17.7. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti313.8.19.7.24.7. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti3210.8.26.7.31.7. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti3317.8.2.8.7.8. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti3424.8.9.8.14.8. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti3531.8.16.8.21.8. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti367.9.23.8.28.8. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti3714.9.30.8.4.9. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti3821.9.6.9.11.9. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti3928.9.13.9.18.9. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti405.10.20.9.25.9. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti4112.10.27.9.2.10. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti4219.10.4.10.9.10. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti4326.10.11.10.16.10. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti442.11.18.10.23.10. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti459.11.25.10.30.10. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti4616.11.1.11.6.11. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti4723.11.8.11.13.11. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti4830.11.15.11.20.11. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti497.12.22.11.27.11.Vuoden kiinnostavimmat kirjat. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti5014.12.29.11.4.12. Tutkimus sovittaessa.
Suomen Kuvalehti51-5221.12.5.12.11.12. Tutkimus sovittaessa.

Tekniikan Maailma

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Tekniikan Maailma128.12.1.12.8.12.Autovertailu: Premium-katumaasturit Audi Q5 sekä 7 muuta autoa. Elektroniikan talvivertailu: ohjeet kännykän käsittelyyn. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma217.1.27.12.2.1.Autovuosi 2017. Moottorin muunto kaasu- tai etanolikäyttöiseksi. Vertailu: Edulliset 4k-televisiot. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma37.2.17.1.22.1.Käyttötesti 20 000 km: KTM Duke 125. Detroitin autonäyttely. CES-elektroniikkamessut, Las Vegas. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma421.2.31.1.5.2.Autojen talvivertailu: Talviauto 2018. Testi: ilmanpuhdistus, homeongelma. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma57.3.14.2.19.2.Kesärengasvertailu. Automaattivaihteistojen tekniikka ja huolto. Matkailuteema: roaming-hinnat, appsit. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma621.3.28.2.5.3.Geneven autonäyttely. Lisävarusteet: onko järkeä ja miten toimivat? GSM / tietoliikennealan messut Barcelona. Vertailu: kodinkoneet. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma711.4.19.3.22.3.Maastopyörät vertailussa. Vertailussa myös liikenteen kuvamiseen tarkoitetut autokamerat. Koeajossa Skoda Karoq. 5g – verkkoyhteydet nopeutuvat. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma825.4.4.4.9.4.Käyttötestissä Toyota C-HR. Koeajossa Volvo XC 40 D4 AWD. Lapsi autossa – turvaistuinten turvallisuusmääräykset yms. Testissä kevään siivousvälineet. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma99.5.17.4.20.4.Käytetty auto, myös sähköauto. Testissä audiokaiuttimet ja -kuulokkeet. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma1023.5.2.5.7.5.Autovertailu: pienet katumaasturit. Vertailussa edulliset aktiivisuusrannekkeet. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma116.6.16.5.21.5.Vertailussa perävaunuvuokraamot. Koeajossa Mitsubishi Eclipse Cross. Vertailussa 500-1000€ kännykät. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma1220.6.30.5.4.6.Autovertailu: farmari vai katumaasturi? Koeajossa Jaguar E-Pace. Vertailussa televisiot. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma134.7.12.6.15.6.SCOTY: pohjoismainen urheiluautovertailu. Koeajossa Mercedes-benz A 200. Vertailussa 300-500€ kännykät, mikä on järkivalinta?Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma13E13.7.14.6.18.6.Testinumero: televisio- ja kännykkävertailuja sekä testejä, elektroniikkaa sivuavia juttuja, pikakokeita, kolumneja yms. kodinkoneista ja kulutusvararoista.
Tekniikan Maailma1425.7.4.7.9.7.Moottoripyörävertailu. Testi: kannettavat tietokoneet ”back to school”. Testi: kännykkänavigointi ja appsit. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma1522.8.1.8.6.8.Autovertailu. Vertailussa jääkaappipakastimet. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma165.9.15.8.20.8.Käyttötesti 60 000 km: Kia Niro. Vertailussa Soundbar-kaiuttimet. Kameraparivertailu. Testissä opiskelijan läppärit. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma1719.9.29.8.3.9.Talvirengasvertailu. IFAn viihde-elektroniikka ja kodinkoneuutuudet. Vertailu: kuulokkeet. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma183.10.12.9.17.9.Autot/valomittauskooste. Testissä 4g-verkot ja uudet 5g-yhteydet. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma1917.10.26.9.1.10.Pariisin autonäyttely. Vuoden Auto 2018 -esittelyt. Vertailussa tulostimet. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma2031.10.10.10.15.10.Ajankohtainen autovertailu: pienemmän keskiluokan uutuusmallit. Vertailussa keskihintaiset astianpesukoneet. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma2114.11.24.10.29.10.Vertailussa parranhuoltokeskukset. Testissä televisiot. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma2228.11.7.11.12.11.Uusien autojen vikatutkimus. Vertailussa kamerat. Tutkimus sovittaessa.
Tekniikan Maailma2312.12.21.11.26.11.Vertailu: huippukännykät, pelit ja pelikoneet. Tutkimus sovittaessa.

TM Rakennusmaailma

MediaNroIlm. pv.VarausAineistoErikoisaihe
TM Rakennusmaailma117.1.18.12.28.12.Sähkökiukaat. Proput.
TM Rakennusmaailma214.2.19.1.26.1.Elämää remontin keskellä. Mikrokuitutelat.
TM Rakennusmaailma314.3.16.2.23.2.Puhdasta juomavettä. Kevytpressut.
TM Rakennusmaailma411.4.14.3.21.3.Sähkökäyttöiset ruohonleikkurit
TM Rakennusmaailma530.5.4.5.11.5.Loma- ja vapaa-ajan asuminen. Terassiöljyt. Mökin etävalvonta. Lisäjakelu loma-asumisesta, rakentamisesta ja remontoinnista kiinnostuneille 50 000 kpl.
TM Rakennusmaailma627.6.5.6.7.6.Porin Asuntomessujen virallinen messuluettelo. Työtehoseuran messuarviot.  Lisäjakelu rakentamisesta ja remontoinnista kiinnostuneille 50 000 kpl. Tutkimusnumero.
TM Rakennusmaailma715.8.20.7.27.7.Pikkutalot nousukiidossa
TM Rakennusmaailma85.9.10.8.17.8.Kerrostalo vihertyy. LG-luokan tasoitteet.
TM Rakennusmaailma93.10.7.9.14.9.Sähköautot taloyhtiössä. Asennusliimat.
TM Rakennusmaailma1031.10.5.10.12.10.Valaise oikein. Tarkkuusteipit.
TM Rakennusmaailma1128.11.2.11.9.11.
TM Rakennusmaailma1219.12.23.11.29.11.

TV-maailma

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
TV-maailma14.1.15.12.21.12.
TV-maailma211.1.21.12.2.1.
TV-maailma318.1.28.12.8.1.
TV-maailma425.1.4.1.15.1.
TV-maailma51.2.11.1.22.1.
TV-maailma68.2.18.1.29.1.
TV-maailma715.2.25.1.5.2.
TV-maailma822.2.1.2.12.2.
TV-maailma91.3.8.2.19.2.
TV-maailma108.3.15.2.26.2.
TV-maailma1115.3.22.2.5.3.
TV-maailma1222.3.1.3.12.3.
TV-maailma13-1428.3.7.3.16.3.
TV-maailma1512.4.22.3.3.4.
TV-maailma1619.4.29.3.9.4.
TV-maailma1726.4.5.4.16.4.
TV-maailma183.5.12.4.23.4.
TV-maailma199.5.18.4.26.4.
TV-maailma2017.5.26.4.7.5.
TV-maailma2124.5.3.5.14.5.
TV-maailma2231.5.10.5.21.5.
TV-maailma237.6.17.5.28.5.
TV-maailma2414.6.24.5.4.6.
TV-maailma25-2620.6.30.5.8.6.
TV-maailma275.7.14.6.25.6.
TV-maailma2812.7.21.6.2.7.
TV-maailma2919.7.28.6.9.7.
TV-maailma3026.7.5.7.16.7.
TV-maailma312.8.12.7.23.7.
TV-maailma329.8.19.7.30.7.
TV-maailma3316.8.26.7.6.8.
TV-maailma3423.8.2.8.13.8.
TV-maailma3530.8.9.8.20.8.
TV-maailma366.9.16.8.27.8.
TV-maailma3713.9.23.8.3.9.
TV-maailma3820.9.30.8.10.9.
TV-maailma3927.9.6.9.17.9.
TV-maailma404.10.13.9.24.9.
TV-maailma4111.10.20.9.1.10.
TV-maailma4218.10.27.9.8.10.
TV-maailma4325.10.4.10.15.10.
TV-maailma441.11.11.10.22.10.
TV-maailma458.11.18.10.29.10.
TV-maailma4615.11.25.10.5.11.
TV-maailma4722.11.11.1.12.11.
TV-maailma4829.11.8.11.19.11.
TV-maailma495.12.15.11.23.11.
TV-maailma5013.12.22.11.3.12.
TV-maailma51-5220.12.29.11.10.12.

Vauhdin Maailma

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Vauhdin Maailma119.1.27.12.2.1.
Vauhdin Maailma216.2.22.1.29.1.
Vauhdin Maailma316.3.19.2.26.2.
Vauhdin Maailma420.4.26.3.3.4.
Vauhdin Maailma518.5.23.4.30.4.
Vauhdin Maailma615.6.21.5.28.5.
Vauhdin Maailma713.7.18.6.25.6.Suomen MM-rallin katsojaopas.
Vauhdin Maailma824.8.30.7.6.8.
Vauhdin Maailma921.9.27.8.3.9.
Vauhdin Maailma1026.10.1.10.8.10.
Vauhdin Maailma117.12.12.11.19.11.

Vene

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Vene13.1.5.12.12.12.Suuri varustenumero. Uusimmat venevarusteet ja tarvikkeet kattavassa esittelyssä. Tutkimus sovittaessa.
Vene27.2.12.1.19.1.Vene 2018 Båt -messujen suuri messunumero: tätä kaikkea näet ja koet messuilla. Tutkimus sovittaessa.
Vene37.3.9.2.16.2.Kauden uutuudet meiltä ja maailmalta: Düsseldorfin ja Helsingin venemessujen kiinnostavimmat veneet. Tutkimus sovittaessa.
Vene44.4.7.3.14.3.Käytettyjen veneiden osto-opas. Näin teet tai teetät keväthuollon kuin ammattilainen. Tutkimus sovittaessa.
Vene52.5.5.4.12.4.Suuri matkaveneilynumero – kattavat satamaesittelyt ja tämän kauden tärkeimmät vinkit veneen kanssa reissaajalle. Tutkimus sovittaessa.
Vene630.5.2.5.9.5.Veneilykesän huipentuma. Tärkeiden reittien polttoaineasemat, vinkit mitä kannattaa etsiä mistäkin, tapahtumakalenteri. Esittelyssä tarkimmat venesääpalvelut. Tutkimus sovittaessa.
Vene74.7.8.6.15.6.Saaristomeri ekstra: tätä näet ja koet tänä kesänä näillä vesillä. Tutkimus sovittaessa.
Vene88.8.13.7.20.7.Suuri venetestinumero: kymmenen testivenettä markkinoiden kiinnostavimmilta valmistajilta. Tutkimus sovittaessa.
Vene95.9.10.8.17.8.Syyshuollon keinot: mitä voi tehdä itse, mihin on järkevää ostaa palveluita? Mistä palveluita saa ja mitä kannattaa maksaa? Tutkimus sovittaessa.
Vene103.10.7.9.14.9.Venesähköjen suunnittelu ja asennus. Elektroniikan uusimmat ihmeet veneilijälle. Tutkimus sovittaessa.
Vene117.11.12.10.19.10.Luksusveneiden erikoisnumero: tällaista silmäkarkkia markkinat tarjoavat tälle kaudelle. Oheistuotteet laatua ja tyyliä kaipaaville – nämä unelmat voit ainakin saavuttaa. Tutkimus sovittaessa.
Vene125.12.9.11.16.11.Venematkailu-spesiaali: miten suunnittelet tulevat reissusi, minne voit lähteä jo nyt, mitä elämyksiä siellä voit kokea? Tutkimus sovittaessa.

Viva

MediaNroIlm.päiväVarausAineistoErikoisaihe
Viva14.1.7.12.12.12.Markettien parhaat kosmetiikkatuotteet. Vinkit tietoturvasta huolehtimiseen. Venytä penniä: terveellistä ruokaa edullisesti.
Viva21.2.11.1.16.1.Vauhtia laiskaan suoleen. Lämpimät ja hengittävät alusasut. Proteiiniherkkuja pavuista. Tarvitsenko videokameraa vai riittääkö kännykkä? Tallinnan parhaat antiikkikaupat.
Viva31.3.8.2.13.2.Milloin lääkäriin silmän muutoksista? Värikkäät kevättakit. Kevyttä pääsiäiseksi. Uusi auto – ostanko vai liisaanko? Mikä puhelin seniorille?
Viva45.4.15.3.20.3.Anna mittarin seurata, liikutko tarpeeksi. Uudet aurinkosuojat. Kevyitä kenkiä matkalle. Herkkuja harvinaisista juureksista. Tutkimusnumero.
Viva53.5.12.4.17.4.Ikä näkyy iholla: miten eroon ikävistä muutoksista? Postimyynnin parhaat juhlavaatteet. Juhlaherkkuja ruokarajoitteisille.
Viva631.5.10.5.15.5.Mistä apua vaihdevuosiin, soijasta vai estrogeenista? Jalat kuntoon kotihoitolaitteilla. Vartalolle edulliset uima-asut. Tiskikoneita pieneen tilaan. Viipuri seniorin silmin.
Viva75.7.14.6.19.6.Parhaat saunakaverituotteet. Helpot kesäpuserot. Vinkkejä valvontakameran hankintaan. Miten sairas voisi asua kotona mahdollisimman pitkään?
Viva82.8.12.7.17.7.Hiukset hehkumaan kotiväreillä. Farkkuja pullukalle. Seniorin voimaruoat. Millainen tulostin kotiin? Ostosretki Riikaan.
Viva930.8.16.8.21.8.Mistä apua väsymykseen? Hienkestävät ja estävät tuotteet. Saapikkaat joka jalkaan. Sadokorjuupitsat. Löydä E-kirjat iloksesi. Kulttuuria Wienissä.
Viva104.10.13.9.18.9.Kynnet kuntoon. Lämpöä toppatakeista. Leivo juureksista. Vetreyttä urheiluopistosta. Miten säästän lapsenlapselle?
Viva111.11.11.10.16.10.Ehkäise osteoporoosi, vahvista luita. Ehosta ja hoida silmät säihkyviksi. Neuleita juhlaan. Kaamosbrunssi ystäville. Millainen on hyvä verenpainemittari?
Viva1229.11.8.11.13.11.Hyvää hoitoa peräpukamiin. Tuhkimotipat ja muut pikakaunistajat. Yöasuja uusista materiaaleista. Joulupöydän uudet kasvisherkut. Arjen pikku apurit keittiöön.